Teraz jest 28 mar 2024 17:48:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
[Boox A60/X60] [firmware] Kiedy aktualizacja...? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011 12:19:22
Posty: 24
eCzytnik: OnyxBoox X60
Post [Boox A60/X60] [firmware] Kiedy aktualizacja...?
Maj się kończy. W maju miała się odbyć, wielokrotnie przekładana, premiera nowego firmware do X60. Przeczytamy kolejny wykręt i dowiemy się o nowym, jakże odległym terminie, związanym z problemami chińczyków przy autostradach/dojazdem do firmy, bo Euro/katarem siennym/złą wolą urzędu skarbowego/chorobą cioci/inne? Dostaniemy soczysty link, czy Arta Tech przyzna się nareszcie, że sobie nie radzi i żeby zachować twarz, dorobi chociaż łatkę odpowiadającą za wskaźnik naładowania baterii?...

Czekam w napięciu...

[Robert AtraTech:] Zmieniłem tytuł wątku, na bardziej adekwatny do tematu (obejmuje wszystkie czytniki z procesorem imx31, 532MHz)

_________________
Dusiołek


30 maja 2012 11:21:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
Pisałem już - to jest wypowiedź "Arta Tech" z 25 maja 2012:

"Jeszcze nie (w maju - przyp. mój), niestety najpierw musimy zaktualizować (poprawki) modele i62 i M92. Jak wersja 1.7 będzie stabilna i odbugowana, zrobimy też dla A60/X60."

Pozdrawiam,


30 maja 2012 11:40:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011 12:19:22
Posty: 24
eCzytnik: OnyxBoox X60
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
sdsi napisał(a):
Pisałem już - to jest wypowiedź "Arta Tech" z 25 maja 2012:
"Jeszcze nie (w maju - przyp. mój), niestety najpierw musimy zaktualizować (poprawki) modele i62 i M92. Jak wersja 1.7 będzie stabilna i odbugowana, zrobimy też dla A60/X60."


Musiałem przeoczyć. :(
Szkoda, że ta wypowiedź, po tak długim czasie oczekiwania na aktualizację, sygnalizuje, że tak naprawdę firmware będzie 'na świętego nigdy'. I nie jestem pewien, czy mam jeszcze ochotę czekać.

Sądzę, że przełoży się to na moje przyszłe plany zakupowe. Bo zaufanie do firmy już straciłem.

_________________
Dusiołek


30 maja 2012 12:05:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
sdsi napisał(a):
Pisałem już - to jest wypowiedź "Arta Tech" z 25 maja 2012:

"Jeszcze nie (w maju - przyp. mój), niestety najpierw musimy zaktualizować (poprawki) modele i62 i M92. Jak wersja 1.7 będzie stabilna i odbugowana, zrobimy też dla A60/X60."

Pozdrawiam,


Napewno dla tego, że jak kupowałem to X60 był droższy od i62 (gdzie tu logika?) :?


30 maja 2012 12:45:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011 12:19:22
Posty: 24
eCzytnik: OnyxBoox X60
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
zetes napisał(a):
Napewno dla tego, że jak kupowałem to X60 był droższy od i62 (gdzie tu logika?) :?


To druga sprawa. Dzięki za przypomnienie. Faktycznie, gdy kupowałem X60 był to najdroższy z dostępnych czytników tej firmy i jeden z najdroższych w ogóle...

Bagatelizowanie sprawy aktualizacji oprogramowania może więc wynikać z błędnego przekonania firmy, że ci, których na ten czytnik było stać, nie doczekawszy się, po jakimś czasie kupią następny i problem się sam rozwiąże.
A może chodziło o 'wypchnięcie' modelu uznanego przez producenta za nieudany? Wtedy ustawienie wysokiej ceny i zapewnienia o częstej aktualizacji firmware, byłyby elementem marketingu. Udane sprawienie wrażenia elitarności i wyjątkowości produktu, przekłada się bardzo ładnie na pieniądze.

Tak czy siak, dowiadując się, że ważniejsze są aktualizacje do innych modeli, dostajemy informację jak bardzo firmie zależy na użytkownikach czytników starszych. To czytelny sygnał, dla planujących zakup nowego Onyxa. Nie spodziewamy się, że będziesz chciał wrócić...

_________________
Dusiołek


30 maja 2012 13:56:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2011 12:43:52
Posty: 6
eCzytnik: onyx boox 60
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
pewnie grozi mi ban za to co napisze, ale ja po prostu zrezygnowalem z czekania i przeszedlem na alternatywne firmware. (najpierw musiałem zdjąć blokadę umieszczoną w 1.5 uniemożliwiającą downgrade lub instalację nieoficjalnego firmware).

firmware brakuje paru funkcji z oficjalnego, ale obsługa plików pdf jest zdecydowanie szybsza w porównaniu do polskiego 1.5 (przynajmniej u mnie - na niektórych plikach pdf ze skomplikowanym układem tekstu czekałem do 3 sekund na zmianę strony).


30 maja 2012 14:56:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 kwi 2012 11:14:22
Posty: 8
eCzytnik: BOOX A60
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
yoshi314 napisał(a):
ja po prostu zrezygnowalem z czekania i przeszedlem na alternatywne firmware. (najpierw musiałem zdjąć blokadę umieszczoną w 1.5 uniemożliwiającą downgrade lub instalację nieoficjalnego firmware).


@yoshi314
Czy mógłbyś podać jakieś namiary jak to zrobiłeś, gdzie można znaleźć instrukcje i oprogramowanie, itp.?
Chyba też się zdecyduję na alternatywny soft bo wsparcie producenckie jest żenujące. Ostatni FW z 16-04-2011. Producent chyba zaczyna konturować w niespełnionych obietnicach z politykami :)
Soft niezależny może jest jakimś wyjściem. Ja w swoim HTC HD2 zainstalowałem Androida zamiast Win6.5 i jak na razie dobrze na tym wyszedłem. Chętnie i z tym poeksperymentuję.

yoshi314 napisał(a):
pewnie grozi mi ban za to co napisze

Czy ja czegoś nie rozumiem? Ale dlaczego za taką wypowiedź miałby grozić ban? W końcu to Twój sprzęt i zrobisz z nim co Ci się podoba.


11 lip 2012 19:59:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2012 20:40:42
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
a już myślałem że jak zapomniałem o "cudownym majowym firmware" i teraz sobie przypomniałem to już będzie... ale nie bo po co ?


12 lip 2012 11:37:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2011 12:19:22
Posty: 24
eCzytnik: OnyxBoox X60
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
Fiill napisał(a):
a już myślałem że jak zapomniałem o "cudownym majowym firmware" i teraz sobie przypomniałem to już będzie... ale nie bo po co ?


Nie będzie. A jak Ci się nie podoba, to zrób sobie sam. Takie jest obecnie oficjalne stanowisko _prawdziwych_ fanów czytnika. Firma starannie nie komentuje stojąc na stanowisku, że Chińczycy jeśli zechcą, to dadzą. Nie ma jeszcze instrukcji na temat, co robić jeśli nie zechcą. Krążą słuchy, że dowiemy się już w drugą rocznicę ostatniej 'częstej aktualizacji', ale pesymiści twierdzą, że tak wielka prędkość mogłaby uczynić spustoszenie w szeregach zaangażowanych w projekt programistów...

_________________
Dusiołek


12 lip 2012 17:49:22
Zobacz profil
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
Dusiolek napisał(a):
Nie będzie. A jak Ci się nie podoba, to zrób sobie sam. Takie jest obecnie oficjalne stanowisko _prawdziwych_ fanów czytnika.
Niepotrzebny sarkazm.
Pisałem, że wydobędziemy od producenta aktualizację do czytników z procesorem imx31 (modele A60/X60) i udostępnimy - będzie.


12 lip 2012 18:10:51
Użytkownik

Dołączył(a): 11 maja 2012 11:37:46
Posty: 11
eCzytnik: ONYX A60
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
kiedy? Mamy połowę lipca.

_________________
www.jackmar.pl
http://allegro.pl/Shop.php/Show?id=22608677


13 lip 2012 12:34:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
Nie połowę, tylko trzynaście/ trzydziestych pierwszych.
Kiedy? Wtedy, kiedy komandosi jednostki specjalnej Arta-Tech wyciągną z tajnego Laboratorium Onyxa w podziemnym bunkrze na Pustyni Gobi aktualizacje.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


13 lip 2012 17:38:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: [Boox X60] [firmware] Kolejna porażka?...
Alcek napisał(a):
Nie połowę, tylko trzynaście/ trzydziestych pierwszych.
Kiedy? Wtedy, kiedy komandosi jednostki specjalnej Arta-Tech wyciągną z tajnego Laboratorium Onyxa w podziemnym bunkrze na Pustyni Gobi aktualizacje.


Hmm ... Niepotrzebny sarkazm ? :?

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


13 lip 2012 20:43:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 21:34:33
Posty: 40
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odrą
eCzytnik: Onyx Boox M92, Kindle Paperwhite
Post Onyx Boox 60 - kiedy ta aktualizacja?
Jak w temacie.
Miała być w maju. Mamy już połowę lipca i nadal nic. Panowie z ArtaTech może się określicie konkretnie to zaoszczędzicie użytkownikom czasu na zaglądanie do Waszego serwisu.
Krótko i na temat - będzie ta aktualizacja czy nie? Jeśli nie to dajcie do diabła takie info na stronie że aktualizacja 1.5.1 to już ostatnia aktualizacja dla tego modelu i będzie spokój.

_________________
Tworzenie stron www. Programowanie na zamówienie. Netteria.NET - https://netteria.net


Ostatnio edytowano 16 lip 2012 12:11:09 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

Przeniesienie postu do istniejącego wątku na ten temat.



16 lip 2012 12:11:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2012 2:33:22
Posty: 8
eCzytnik: onyx boox 60
Post Re: [Boox A60/X60] [firmware] Kiedy aktualizacja...?
Minął kolejny miesiąc bez aktualizacji, więc może ktoś ma jakieś wieści ?


23 sie 2012 10:58:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron