Teraz jest 19 kwi 2024 6:41:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż) 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż)
Axles, problem formatów jest następujący.
Mainstream i legalne źródła dostarczają PDFy, ePuby i Mobi. PDF to zew przeszłości, pozostałość sprzed 10-15 lat, która w niektórych kwestiach wciąż jest pożadany. Jako mobilny format odpada z powodów opisanych przez kolegów wyżej. I to niezależnie czy wybierzesz Kindle'a czy Onyxa, jeden radzi sobie trochę lepiej, drugi gorzej i tyle.
ePub i Mobi to formaty dostosowane do eCzytelnictwa i jako takie bardzo dobrze sobie radzą z beletrystyką. Od kiedy zrezygnowano z DRMa, a praktycznie KAŻDA znacząca eKsięgarnia oferuje oba formaty - fakt, że Kindle nie czyta ePuba (tylko Mobi) traci na znaczeniu.
Możesz mieć problemy TYLKO jeśli korzystasz ze 'źródeł alternatywnych' (pewien gryzoń), wtedy Onyx może okazać się nieco wygodniejszy w czytaniu formatów.

Puenta płynąca z tego wywodu. Jeśli korzystasz z legalnych źródeł, wielość obsługiwanych formatów traci znaczenie. Jak piracisz - i tak się będziesz szarpał z formatowaniem, konwertowaniem oraz edycją, by uzyskać ładny i czytelny obraz.

Z tego punktu widzenia, Kindle wydaje się wygrywać starcie głównie ceną oraz wsparciem (obsługa klienta w Amazonie to bajka) nie tracąc na najważniejszych cechach eCzytnika.


08 maja 2012 10:58:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż)
Axles, Zasadniczo allegro, wiele podmiotów zajmuje się importem w chwili obecnej.
Co do różnic, cóż nie chce być opiniotwórczy w tej materii, ponieważ mam tylko jak to nazywasz Amazońskiego Kindle 3, także nie miałem z touchem nawet kontaktu ;)
To co sugerowałbym przed zakupem to zainstalowanie na swoim komputerze programu calibre który służy do konwersji z tych różnych formatów do czytliwego dla kindle, po prostu przetestuj w jakim stopniu to łatwe.
Co do konfiguralności-zgoda, ONYX ma na tym polu więcej do powiedzenia, ale ma również przypadłości innego rodzaju (stabilność, liczne bugi) wujo444, dobrze sugerował, przejrzyj dział ONYXa na forum, zobacz jakiego rodzaju są to niedociągnięcia, może będą na tyle nieznaczące że zdecydujesz się na ONYXa.
Co do TTS, w praktyce nie używa się go tak naprawdę. Bez najmniejszych wątpliwości nazwałbym go wodotryskiem w przypadku czytnika.
Wersja z reklamami jest oferowana oficjalnie oferowana tylko na US, te z reklamami na allegro to import.
A co o chodzi, taki model biznesowy wymyślił jakiś czas temu Amazon, oferować tańszy sprzęt w zamian za składanie ofert handlowych na urządzeniu użytkownika.


08 maja 2012 11:08:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012 13:09:09
Posty: 10
eCzytnik: -
Post Re: Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż)
Dziękuję za odpowiedzi bardzo.
Znalazłem pewien artykuł o Kindle'ach:
http://swiatczytnikow.pl/porownanie-wer ... oard-i-dx/
I na samym dole ściągawkę, czy zgadzacie się z nią, bo jeśli tak to 'szala zakupu' przechyliła się własnie na zwykłego Kindle Classic, bo i cena najatrakcyjniejsza, no i ten dotyk można by sobie darować. Co sądzicie?

Cytuj:
Nie wiesz co wybrać, a chcesz po prostu czytać – wybierz najtańszy Kindle Classic – najważniejszy jest ekran, a on jest we wszystkich modelach taki sam.
Jeśli potrzebujesz klawiatury do wpisywania np. notatek – wybierz Kindle Keyboard
Jeśli potrzebujesz darmowego 3G na całym świecie – wybierz Kindle Keyboard
Jeśli cenisz wygodę ekranu dotykowego – wybierz Kindle Touch
Jeśli uważasz, że 6″ to za mało – pozostaje Kindle DX, choć tutaj warto również rozważyć modele innych producentów, np. Onyx Boox M


08 maja 2012 11:43:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż)
Jasne że się zgadzam, Ekran to właściwie 95% procent czytnika, poza tym Vroo, (Świat Czytników) wie co piszę ;)


08 maja 2012 11:58:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż)
Ja się nie zgadzam - możliwość palcowej obsługi ekranu jest dla mnie nie do zastąpienia (próbowałam używać cudzych czytników z przyciskami i tragedia to była). Napiszę tutaj moje wielokrotnie używane, ale (tak sądzę) właściwe porównanie - czytać czytnik bez możliwości obsługi ekranu dotykowego to tak jakby strony w papierowej książce przewracać pałeczkami. Można, ale po co?

Chcesz zrobić żonie prezent to lepiej wybierz coś naprawdę funkcjonalnego. Serio.


08 maja 2012 17:56:51
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż)
Tzigi napisał(a):
Napiszę tutaj moje wielokrotnie używane, ale (tak sądzę) właściwe porównanie - czytać czytnik bez możliwości obsługi ekranu dotykowego to tak jakby strony w papierowej książce przewracać pałeczkami. Można, ale po co?


Po to żeby ich nie pobrudzić. :) Klawisze z boku urządzenia uważam za najwygodniejszą formę zmiany stron, bo zupełnie nie odciągają od ekranu. Gdy dotknę ekranu to zawsze mogę przez pomyłkę odpalić inną funkcję. Mimo że w celach testowych kupiłem Touch, to na co dzień używam wyłącznie Keyboard.

Różne są więc gusta i potrzeby.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


08 maja 2012 19:53:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012 13:09:09
Posty: 10
eCzytnik: -
Post Re: Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż)
Witam.
Tak więc po ciężkich bo ciężkich namysłach postanowiłem kupić jej Classic'a Kindle, a to dlatego, że nie warto póki co wydawać większych pieniędzy na bajery w urzadzeniu, czytnik to ma być czytnik, a że ekran jest wszędzie identyczny to po co przepłacać. Bardzo ważną kwestią też było to że tak na prawdę nie wiem czy to będzie trafiony prezent, no bo może jej akurat nie przypadnąć do gustu i pozostanie przy tradycyjnych książkach.
W każdym razie dziękuję za pomoc w wyborze, a poza tym opiszę jak sprawa się zakończyła :P nastąpi to chyba prędzej niż 30 maja (urodziny) bo tak mam już, że prezenty daję prędzej bo doczekać się samemu nie mogę, a zwłaszcza teraz gdy nowa zabawka w domu będzie :]
Pozdrawiam


08 maja 2012 20:13:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 maja 2012 13:09:09
Posty: 10
eCzytnik: -
Post Re: Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż)
Witam, tak więc czytnik się bardzo przydał, okazał się trafionym prezentem :]
Póki co bawi się nową zabawką i 'krzyczy' mi tutaj bo nie wie jak usunąć ebooki z czytnika :P Może ktoś pomóc bo nie chce mi oddać czytnika bym sam mógł sprawdzić.
Ja póki co bawię się od strony programowej czyli Instapaper, Send to Kindle, rozszerzenie do Google Send to Kindle i testuje co jest najwygodniejsze, a no i jeszcze Calibre.

Edit: A i jeszcze takie pytanie, jak tworzy się w Calibre 'podkatalogi' lub żeby chociaż wraz z książkami z Kindla importował ich 'kontenery' np. w Kindlu jest seria o wiedzminie w 'katalogu' Sapkowski lecz już po podłączeniu urządzenia do Calibra widać książki luzem.


11 maja 2012 19:51:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 13:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż)
amazon-com-kindle-f146/usuwanie-plikow-z-kindle-touch-t11037.html

A do drugiego: poczytaj o Kolekcjach (Collections).


11 maja 2012 20:06:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Czytnik dla żony na urodziny (tuż tuż)
Innym rozwiązaniem kwestii folderowania zbiorów jest zainstalowanie Duokan'a 2012.
Ja jakoś nigdy nie dałem rady poukładać tych kolekcji zadowalająco.


14 maja 2012 8:12:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron