Re: Co nowego w firmware 1.6
Końcowej wersji 1.6 nie bedzie
Okazało się, że producent przyspieszył i przeszedł do nowszej wersji 1.7, która pojawia się w nowych aktualizacjach oprogramowania dla wszystkich modeli naszych czytników.
Dlatego zamykam ten temat, otwierając nowy pod tytułem: Co nowego w firmware 1.7
Tak, Cool Reader ma być zintegrowany w systemie prawie tak samo jak FBReader, co już właściwie jest zrobione w nowej wersji 1.7. (Borykamy się jeszcze z poprawnym sortowaniem listy "Ostatnio otwarte", która już zawiera pliki otwarte w Cool Reader.
Pliki ePUB mają zapisane parametry marginesów w swoich CSS (wewnątrz pliku). FBReader, który ignoruje większość ustawień css, ma możliwość ustawiania marginesów (nie wprost) w pliku "ui.xml", który można zmodyfikować i wgrać do systemu, np. za pomocą skryptu opisanego w temacie:
FBReader: dzielenie wyrazów i stylizacja tekstuOdpowiednie przykładowe wpisy pliku "ui.xml" wyglądają tak:
W programie Cool Reader odpowiednie opcje regulacji marginesów są dostępne bezpośrednio w menu, w grupie Zaawansowane -> Ustawienia (Advanced -> Settings), lub w pliku konfiguracyjnym "cr3.ini" w katalogu "cr3" w pamięci wewnętrznej czytnika (Biblioteka).
Nie, to zależy w jakiej aplikacji je wczytamy. jeśli preferowaną aplikacją (w wersji oprogramowania 1.6 lub wyższej) dla plików epub będzie "Przeglądarka PDF" to właśnie tak ona pracuje, jeśli przełączymy na FBReader lub Cool Reader to pojawią się opcje zmiany czcionki, interlinii i inne.
Watermark nie jest zabezpieczeniem, które wpływa jakoś na format pliku, więc takie pliki są obsługiwane przez wszystkie przeglądarki plików, w przeciwieństwie do DRM, które potrafi "czytać" tylko "Przeglądarka PDF", czyli Adobe Mobile Reader.
Inne wyświetlanie plików epub, przez te 3 przeglądarki wynika z różnego interpretowania kodów formatowania zawartych w plikach eksiążek, oraz ze zgodności tych kodów ze standardem.
FBReader ma problem z wyświetlaniem obrazków w plikach o "zagnieżdżonej strukturze katalogów", jeśli chcemy w nim czytać konkretna książkę, to aby to ominąć, trzeba niestety wczytać taki plik epub do programu Calibre i dokonać konwersji epub na epub (tak!), z zaznaczoną opcją "spłaszcz strukturę pliku ePUB" w grupie opcji "Wyjściowy ePUB".
Jeśli chodzi o Cool Reader to (nie trzeba dla niego nic konwertować), ma on o wiele lepszą interpretację kodów formatujących, zawartych w pliku ePUB i jeśli zawartość książki "rozsypuje się" to znaczy, że plikowi brakuje zgodności ze specyfikacją, czyli jak autor zrobił, tak widzimy. Przeglądarka PDF (Adobe) ignoruje więcej kodów niż Cool Reader.
Robert ArtaTech: Zgodnie z zapowiedzią zamykam temat. Następna wersja omówiona tu: Co nowego w firmware 1.7
Wersja testowa oprogramowania 1.7 dostępna tu: Oprogramowanie 1.7 dla Boox 60/A60