Teraz jest 29 mar 2024 1:12:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Landscape kindle touch 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2012 9:21:14
Posty: 7
eCzytnik: kindle touch
Post Landscape kindle touch
Witam tak wiem że było. Jednak szukałem googlowałem ściągałem i lipa ! JB niby okej poszedl ale pozniej install.bin wgralem i po resecie jakis blad byl. Z mp3 sprawdzalem i u mnie to nie dziala mp3 jest przyciski sa naciskam wszystko co mozliwe i nic sie nie dzieje (ksiazka otwarta).
Jakies pomysly ? 5.0.1 wersja :| bez landscape bedzie lipa


20 sty 2012 13:33:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2012 9:21:14
Posty: 7
eCzytnik: kindle touch
Post Re: Landscape kindle touch
Ktoś wie jak obrócić ten ekran ? Wrzucam mp3 przyciski są naciskam i nic się nie dzieje :/


21 sty 2012 9:15:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 21:46:31
Posty: 21
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Landscape kindle touch
U mnie na 5.0.0 hack z landscapem działał, chociaż nie zawsze i niezbyt dobrze (bardzo duże problemy z odświeżaniem w PDFach) dlatego potestowałem, pobawiłem się i odinstalowałem. Do tego nie był potrzebny jailbreak.

Czasami trzeba było kliknąć w kierunek obrotu, zamknąć odtwarzacz i przewrócić stronę, żeby załapało.
Chociaż zwykle wystarczyło nacisnąć kierunek, a potem przycisk play i odwracała się strona od razu.
Zależności nie znalazłem.

Podsumowując:
[*] Hack wziąłem stąd: http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=164828
[*] Działał bez jailbreaka, więc może wycofaj jailbreaka i spróbuj ponownie
[*] 5.0.3 psuje ten hack, na razie nie ma alternatywy.

Mogę Ci tylko życzyć powodzenia.
Jeśli się nie uda polecam skorzystać z softu, który podzieli Ci PDFy i od razu obróci. Ja czytam tak techniczne materiały i daje radę, zwłaszcza że Touch po przytrzymaniu dłużej umożliwia rozciągnięcie obrazka na pełny ekran. jest trochę klikania, ale jak Ci zależy to da radę.


21 sty 2012 13:35:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2012 9:21:14
Posty: 7
eCzytnik: kindle touch
Post Re: Landscape kindle touch
Poradzilem sobie chociaz sam nie wiem jak ... teraz jest inny problem ... pdf dzieli sie na 3 czesci(1 strone) na 1 niema juz praktycznie nic. Jak chce powiekszyc artykul jakis to jest dramat czesto jak powieksze to poprostu artykulu niema nawet jak przelece caly slajd na powiekszeniu. Jets na to sposob ?


21 sty 2012 14:28:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 10:28:08
Posty: 63
eCzytnik: K3 3G, KT
Post Re: Landscape kindle touch
z tego co wiem, to nie
Landscape świadomie był zablokowany własnie dlatego, że nie był dopracowany.
Zauważ, że nie odblokowali go nawet w firmware 5.0.3 a już wielu użytkowników narzekało na jego brak


21 sty 2012 16:55:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Landscape kindle touch
Trochę to sprawa gustu, ale mnie ten mp3 hack dodający landscape mode bez JB bardzo odpowiada (i działa bez zarzutu). Strony się dzielą na 3 części, ale takie, że w każdej części jest mniej więcej 1/3 (a nie "praktycznie nic"). W kwestii problemów z odświeżaniem - przy przeglądaniu książki nie mam żadnych za to przy przełączeniu z menu do książki, która właśnie jest w landscape mode przez chwilę widać jakby obrócony obraz z wersji poziomej (węższy i z białym paskiem z prawej strony), ale zaraz strona się odświeża i już jest ok. Ale powtarzam - taka sytuacja ma miejsce tylko przy włączeniu książki, a nie przy przerzucaniu stron.


21 sty 2012 21:18:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2012 9:21:14
Posty: 7
eCzytnik: kindle touch
Post Re: Landscape kindle touch
no a u mnie wlasnie pdf mam w 3 czesci strony PRAWIE NIC czyli jakis 1 cm strony ze nawet tekstu nie widac zadnego ... i to troche mnie boli

w dodatku troche mi zamula powiekszanie w pdf czy to normalne ? no i obracanie ta mp3 dziala ale bez rewelacji po 10x musze klikac i przewijac strony zeby cos zaczelo sie dziac :(


22 sty 2012 16:13:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 21:46:31
Posty: 21
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Landscape kindle touch
+bagginek Nie wiem dlaczego wymagasz od nieoficjalnego hacka, żeby działał bez żadnych zastrzeżeń i problemów. I tak moim zdaniem to jest osiągnięcie, że udało się zrobić im aż tyle.
Jeśli na prawdę tak bardzo Ci to nie odpowiada, to podziel obróć sobie PDF o 90stopni i podziel każdą stronę na pół, będziesz miał wtedy pewność, że każda strona będzie w dwóch częściach.


22 sty 2012 16:35:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sty 2012 9:21:14
Posty: 7
eCzytnik: kindle touch
Post Re: Landscape kindle touch
absolutnie nie mam pretensji chcialbym tylko te hacki wykorzystac w pelnic ;) Jest jakas sensowna metoda dzielenia pdfa na 2 czesci ? kazdej strony ? Problem tkwi w tym ze gdy przegladam PDF w poziomie to przyblizenie czegokolwiek jest wrecz niemozliwe bo poprostu przybliza sie "cos" jakas czesc strony (przewaznie nie ta ktora widzialem przed powiekszeniem
)


23 sty 2012 12:00:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 21:46:31
Posty: 21
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: Landscape kindle touch
+bagginek Polecam program z tego posta http://forum.eksiazki.org/post82608.html#p82608.

Konwertujesz do formatu LRF, a potem np przez Calibre do MOBI i wrzucasz na czytnik. Jeśli literki są za małe można przytrzymać dłużej i pojawi się lupka, na którą klikamy co powoduje powiększenie strony na pełny ekran. Minus jest taki, że takie powiększenie trzeba robić dla każdej strony.


23 sty 2012 14:03:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Landscape kindle touch
@bagginek
Tak, jest program PDFScissors - możesz nim dzielić pdf-a jak chcesz (po prostu rysujesz prostokąt i już).


23 sty 2012 17:42:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 10:28:08
Posty: 63
eCzytnik: K3 3G, KT
Post Re: Landscape kindle touch
do pełni szczęścia brakuje jeszcze full screena z prawdziwego znaczenia, bo w przypadku PDFów akurat te pare mm marginesu jest wkurzające..


23 sty 2012 18:27:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: