Teraz jest 29 mar 2024 10:56:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Cool Reader w czytnikach Onyx Boox 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2012 11:50:01
Posty: 27
Lokalizacja: Russia, Troitsk
eCzytnik: M90, M92, 60, A60S
Post Re: Cool Reader w czytnikach Onyx Boox
Po prostu zaproponował sposób instalacji niestandardowych czcionek (model A62 i M90 w pracach zbyt) Just suggested a way to install custom fonts (model A62, and M90 in the works too)
Дмитрий Шкарин napisał(a):
Как сделать, чтобы CoolReader работал с пользовательскими шрифтами на А62?
1. Делаем папку fonts в корне читалки и копируем в неё нужные шрифты (много не надо, 3-5 самых любимых).
2. Создаём в корне файл copyfonts.oar со следующим содержанием:
Код:
#!/bin/sh
cp /media/flash/fonts/*.ttf /opt/onyx/arm/lib/fonts
#
3. Нажимаем в файловом менеджере на copyfonts.oar. Ждём.
4. Выключаем и включаем читалку.
5. Папка fonts и файл copyfonts.oar больше не нужны и их можно стереть.


Jak CoolReader pracował z niestandardowych czcionek na A62?
1. Utwórz folder w katalogu głównym czcionki czytelnia i skopiować czcionki do niego (nie trzeba wiele, 3-5 ulubione).
2. Utwórz plik w copyfonts.oar korzeń o następującej treści:
kod:
#!/bin/sh
cp /media/flash/fonts/*.ttf /opt/onyx/arm/lib/fonts
#

3. Kliknij w menedżerze plików na copyfonts.oar. Cieszymy się.
4. Wyłącz i włącz czytelnika.
5. Folderów i fonts czcionek copyfonts.oar nie są już potrzebne i mogą zostać usunięte


16 sty 2012 19:14:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Onyx Boox M90
kirith napisał(a):
discharge napisał(a):
Ja myślałem, że ten Cool reader to jakiś alternatywny program a wygląda jak ten wbudowany w firmware (odpaliłem bezpośrednio ./cr3 w katalogu /media/flash/CoolReader3). Teraz już sam nie wiem czy to sie tam pojawiło po moje próbie zainstalowania czy było wczesniej bo mi ls -l nie wyświetla poprawnej daty (nawet roku nie podaje).
I don't understand this sentence. (Please write it in English) If properly grasp the meaning of sentence, you do not have to install the update. The main condition for the installation, CR should be already in youre the firmware. Is this true?
Nie rozumiem ostatniego zdania. (Proszę pisać po angielsku) Jeśli dobrze zrozumiałem smyls, nie zainstalować aktualizację. Głównym warunkiem instalacji - CR powinien być już w swoim firmware. Czy to prawda?


It's true. My firmware hasn't CR and installation of upgrade does not make sense. Thanks.


17 sty 2012 0:47:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2011 0:11:04
Posty: 195
eCzytnik: Onyx Boox M90
Post Re: Cool Reader w czytnikach Onyx Boox
Robert ArtaTech napisał(a):
Wydzieliłem powyższe posty z wątku o M90, gdyż Cool Reader dziala na wszystkich naszych czytnikach.
W nowych wersjach oprogramowania (1.5.1 i nowsze) dla czytnikow Onyx Boox pojawiła się ta aplikacja.

Ja mam firmware z 20 X 2011. Czy tam powinien być CR? Ale nie widze opcji konfiguracyjnych w menu głównym.
Cytuj:
W najnowszych wersjach oprogramowania można go ustawić jako "Preferowana Aplikacja" dla formatów: ePUB, FB2, CHM.

U mnie jest tylko Przeglądarka PDF, FBReader i OfficeReader.
Cytuj:
3. W naszym oprogramowaniu dla M90 (20111020) Cool Reader nie jest jeszcze ujęty, dla tego aktualizacja nie zadziała. Nie polecam wgrywania oprogramowania rosyjskiego ponieważ nie zawiera ono IVONY oraz posiada błąd uniemożliwiający podpięcie czytnika do komputera z systemem Windows. Poza tym gwarancja czytnika obejmuje tylko udostępnione przez nas oprogramowanie.

Kiedy nowy firmware? Będzie miał CR?


17 sty 2012 0:56:22
Zobacz profil
Post Re: Cool Reader w czytnikach Onyx Boox
discharge napisał(a):
Ja mam firmware z 20 X 2011. Czy tam powinien być CR? Ale nie widze opcji konfiguracyjnych w menu głównym.

Model M90 w naszym oprogramowaniu (z TTS IVONA), nie ma jeszcze wbudowanego programu Cool Reader. Jak udostępnimy nowszą wersję oprogramowania to w nim już będzie.


18 sty 2012 18:42:45
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron