Teraz jest 28 mar 2024 18:54:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
EPUBy w kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post EPUBy w kindle
Jaki program najlepszy jest do nich?
Słyszałem o FBkindle, ale zależy mi na czymś bardziej podobnym do standardowego interfejsu kindle


11 sty 2012 17:17:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:02:55
Posty: 55
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: EPUBy w kindle
A nie prościej będzie przekonwertować do mobi?
Jest masa programów jak i stron www, które to zrobią...


11 sty 2012 18:09:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post Re: EPUBy w kindle
duszek00 napisał(a):
A nie prościej będzie przekonwertować do mobi?
Jest masa programów jak i stron www, które to zrobią...

Robiłem to wiele razy, ale są sytuacje w których konwersja jest bardzo trudna lub wręcz niemożliwa


11 sty 2012 18:29:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: EPUBy w kindle
m461k jak powiedziales a to powiedz i b - ja sam nieraz bym moze i cos kupil w EPUB ale jeszcze tego nie zrobilem - probowales np. do konwersji wykorzystac Calibre ? Napisz moze jakie miales problemy z konwersja mysle ze informacje sie kazdemu przydadza.


11 sty 2012 19:13:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post Re: EPUBy w kindle
kris68 napisał(a):
m461k jak powiedziales a to powiedz i b - ja sam nieraz bym moze i cos kupil w EPUB ale jeszcze tego nie zrobilem - probowales np. do konwersji wykorzystac Calibre ? Napisz moze jakie miales problemy z konwersja mysle ze informacje sie kazdemu przydadza.

Brak platformy sprzętowej :)


11 sty 2012 21:17:13
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: EPUBy w kindle
To jakiego systemu używasz, skoro calibre (Windows/Mac/Linux) na nim nie pójdzie?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


11 sty 2012 22:12:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post Re: EPUBy w kindle
Vroo napisał(a):
To jakiego systemu używasz, skoro calibre (Windows/Mac/Linux) na nim nie pójdzie?

Nie zawsze mam dostęp do swojego, na którym mogę ze wszystkim się bawić komputera


12 sty 2012 1:35:31
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: EPUBy w kindle
Dla nieswoich Windowsów został pomyślany Calibre w wersji portable ;) Możesz sobie takiego nosić na Kindlu i tam też trzymać swoją bibliotekę :)

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 sty 2012 1:54:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post Re: EPUBy w kindle
A jak jest zablokowana funkcja uruchamiania exeków i zewnętrznych skryptów?
Z resztą zeszliśmy z tematu.
Chciałem coś co obsługuje ePUBy a zaraz będzie o wyższości serwerów nad desktopami i gdzie się calibre najlepiej spisuje.


12 sty 2012 3:08:48
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: EPUBy w kindle
Calibre w wersji portable uruchamia się z pendrive, a Kindle podłączony do komputera działa właśnie jak taki pendrive.

Ale jeśli potrzebujesz koniecznie czytnika z obsługą epub, to po co trzymać się Kindle?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


12 sty 2012 8:03:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post Re: EPUBy w kindle
Vroo napisał(a):
Calibre w wersji portable uruchamia się z pendrive, a Kindle podłączony do komputera działa właśnie jak taki pendrive.

Ale jeśli potrzebujesz koniecznie czytnika z obsługą epub, to po co trzymać się Kindle?

Przepraszam że się wtrącę, ale mógłbym dostać odpowiedź na moje pytanie?
Bo kupiłem ten czytnik?


12 sty 2012 9:34:26
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: EPUBy w kindle
Odpowiedź jest prosta: żaden. Kindle nie wspiera tego formatu, a skoro dodatki typu FBKindle Ci nie odpowiadają - to nic, oprócz konwersji (do której polecano Ci już Calibre), Cię nie zadowoli.

Vroo ma rację - po co kupować urządzenie, o którym z góry wiadomo, że konkretnego formatu nie wspiera, skoro zależy Ci akurat na tymże własnie formacie? :?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 sty 2012 9:47:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2011 0:39:56
Posty: 229
eCzytnik: Kindle 3, 3G WiFi
Post Re: EPUBy w kindle
m461k a jak nie mozesz zyc bez Kindla to do niego dokup jakis mały przenosny notebook. Nikt Ci niczego innego nie wymysli - skoro nie mozesz w zaden sposob uzywac Calibre a musisz uzywac tego formatu. ;)


12 sty 2012 10:49:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2011 23:39:25
Posty: 50
eCzytnik: Komp
Post Re: EPUBy w kindle
Mori napisał(a):
Odpowiedź jest prosta: żaden. Kindle nie wspiera tego formatu, a skoro dodatki typu FBKindle Ci nie odpowiadają - to nic, oprócz konwersji (do której polecano Ci już Calibre), Cię nie zadowoli.

Vroo ma rację - po co kupować urządzenie, o którym z góry wiadomo, że konkretnego formatu nie wspiera, skoro zależy Ci akurat na tymże własnie formacie? :?


Bo był to najlepszy wybór.
A wasze porady dotyczące zakupów innych rzeczy to można o nie powiem o co potłuc(chyba że z nimi by szły granty pieniężne, to wtedy byłbym wprost szczęśliwy ;) ).

Tak jak
Cytuj:
Ej heniu, nie tuninguj tego samochodu, to VAN i nie ma sensu cokolwiek z nim robić bo pierwszy lepszy sportowy samochód nie pojedzie, lepiej kup sobie dodge'a vipera


12 sty 2012 11:58:55
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: EPUBy w kindle
Nie, to bardziej brzmi jak pytanie Henia, jak przerobić VANa, by mógł się ścigać w rajdach samochodowych i wygrywać. Bo on kupiła VANa, bo stwierdził, że to najlepsza opcja dla niego i nijak się Heniowi wytłumaczyć nie da, że VAN fajny, ale nie służy do rajdów...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


12 sty 2012 13:19:06
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron