Teraz jest 28 mar 2024 20:01:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Czarny ekran przy przerzucaniu stron, to w "trójce" podobno norma, a w 4 wyeliminowano to. A jak pdf-y? Czytasz w ogóle coś w pdf-ach? Możesz coś na ten temat powiedzieć?


06 gru 2011 17:40:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
A Kindle 4 przy odświeżaniu pełnym co stronę? Bo coś mi się wierzyć nie chce, że ekran, który technologicznie różni się od poprzednika tylko pełnym odświeżaniem co 5tą stronę działa inaczej niż wcześniejsza wersja;).


07 gru 2011 0:00:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 11:51:33
Posty: 4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Czy miał ktoś może styczność z kindle classic oraz touch? Chodzi mi o porównanie, czy warto dopłacać te 100zł ?
Tak myślę, iż ta opcja audio jest zbędna, każdy ma osobny odtwarzacz do muzyki. Tak więc czy oprócz muzyki ma coś za co warto dołożyć 100zł?


07 gru 2011 8:24:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
janekws napisał(a):
Czy miał ktoś może styczność z kindle classic oraz touch? Chodzi mi o porównanie, czy warto dopłacać te 100zł ?
Tak myślę, iż ta opcja audio jest zbędna, każdy ma osobny odtwarzacz do muzyki. Tak więc czy oprócz muzyki ma coś za co warto dołożyć 100zł?

Audio służy nie tylko do słuchania muzyki, ale również do audiobooków i dla funkcji TTS, czyli czytania tekstu na głos przez urządzenie.
W specyfikacji widać, że Classic ma mniej pamięci flash (1/3 w stosunku do touch czy keyboard).
No i sama funkcja ekranu dotykowego w touch - w classic operuje się wyłącznie klawiszami.

Skoro mówisz o dopłacaniu to trzeba sobie to samemu przekalkulować.
Jeśli będziesz chciał dokupić później okładkę/etui, czy zasilacz, to też trzeba sobie to doliczyć...
Wtedy można się zastanowić, czy któryś z innych czytników, który ma wszystko w komplecie i jeszcze inne funkcje, dodatki nie opłaca się bardziej :?:

_________________
W Obrazek też ;)


07 gru 2011 10:41:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2011 14:15:14
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
kajetan365 napisał(a):
A jak pdf-y? Czytasz w ogóle coś w pdf-ach? Możesz coś na ten temat powiedzieć?


No powiem szczerze, że nie jest to tak wygodne, jak w przypadku innych formatów. Książka w formacie B5 i poziomym ustawieniu monitora wygląda nawet dobrze, jest dzielona dokładnie na połowę i na drugą połowę przechodzi się tak jak przy normalnym przerzucaniu stron, tylko że w zależności od ustawienia interlinii i marginesów może obcinać ostatni wers na pół. No i np. przy układzie dwu kolumnowym musisz w tę i z powrotem czytać. W przypadku ustawienia pionowego zbyt małe litery do odczytu. Raczej więc nie nadaje się do czytania, chyba że sam pdf jest przygotowany na format A6 z małymi marginesami. No o to w sumie w PDFach chodzi, żeby w każdym urządzeniu wyglądały tak samo.

W przypadku zwykłych książek w większości można je łatwo przekonwertować za pomocą programu pdftoepub (bo calibre gorzej sobie z tym radzi) bezpośrednio do formatu mobi (jakaś minuta pracy). Gorzej jak pdf jest zapisany w złym kodowaniu wtedy nic nie pomoże na krzaczki.

maruda napisał(a):
A Kindle 4 przy odświeżaniu pełnym co stronę? Bo coś mi się wierzyć nie chce, że ekran, który technologicznie różni się od poprzednika tylko pełnym odświeżaniem co 5tą stronę działa inaczej niż wcześniejsza wersja;).


Chodziło mi o to, że przy przerzucaniu strony ekran zamiera na jakąś sekundę w pół drogi, dzieje się tak przy niskich temperaturach. Nie wiem, z czego to wynika, jak pisałem może to wina tego egz. przy czym nie jest to jakieś wybitnie uciążliwe, tyle tylko że zauważalne. U mnie nie było żadnej różnicy pomiędzy użytkowaniem na zewnątrz czy w pomieszczeniu, to na razie była najniższa temp. przy jakiej go uzywałem.


07 gru 2011 14:32:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Cytuj:
Wtedy można się zastanowić, czy któryś z innych czytników, który ma wszystko w komplecie i jeszcze inne funkcje, dodatki nie opłaca się bardziej :?:


A są dostępne jakieś czytniki z całym zestawem? Wiem, że pytanie odbiega od tematu, ale szukam alternatyw. Etui do Kindle są tanie, ale sam Kindle nie idealny. Może podrzucisz jakąś ciekawą propozycję?


07 gru 2011 18:27:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
kajetan365 napisał(a):
A są dostępne jakieś czytniki z całym zestawem? Wiem, że pytanie odbiega od tematu, ale szukam alternatyw. Etui do Kindle są tanie, ale sam Kindle nie idealny. Może podrzucisz jakąś ciekawą propozycję?

Dla mnie osobiście dobrą alternatywą jest tylko Onyx BOOX A60 z Pearlem (ma wszystko), albo SONY PRS-T1, ale dopiero po zhackowaniu/zrootowaniu Andrioda (utrata gwarancji) i zainstalowaniu dodatkowych aplikacji.
Ewentualnie coś z zapowiedzi, ale trzeba poczekać, aż się okaże w praktyce co oferują (pewnie dopiero po nowym roku).

_________________
W Obrazek też ;)


07 gru 2011 22:49:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Sony PRS-T1 rzeczywiście świetny. Już wcześniej mu się przyglądałem. Minusem jest cena urządzenia i (o zgrozo!) cena etui! A do tego rysik wielkości długopisa bez możliwości schowania go w urządzeniu.

Natomiast Onyxem BOOS A60 wcześniej się nie interesowałem. Trzeba przyznać, że prezentuje się jeszcze lepiej niż Sony. Chociaż cena również na razie dla mnie za wysoka.

Wielkie dzięki za odpowiedź.


08 gru 2011 0:36:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2011 13:10:39
Posty: 1
eCzytnik: Kindle Touch 3G
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Witam,

mam Touch 3G i powiem tak wersja z reklamami w żadnym wypadku nie jest mniej funkcjonalna, wygaszacz ekranu to po prostu reklama a w spisie książek na samym dole jest pasek z rekalmą wysokości około 1 cm, podczas czytania nie zauważyłem żadnych reklam.

Co do ceny pamiętaj, ze jest ona podawana netto i w zależności w którym stanie musisz coś jeszcze dodać.

Pozdrawiam


08 gru 2011 13:16:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Reklam w kindlach się nie boję. Sporo na ten temat czytałem. Problemem wg mnie jest odczyt pdf-ów. Zakładając, że mam bardzo dużo plików w tym formacie, uważasz że to problem? A może odwrotnie - wystarczy przekonwertować na epub i już? Przyznam się szczerze, że właśnie czytam i oglądam prezentacja Onyx BOOX a60 i jestem zachwycony. Kindle ma natomiast dobrą cenę. Pytanie, co z gwarancją? Jak to jest u jednego i drugiego?


08 gru 2011 13:26:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Sam sprawdź, czy łatwo przekonwertować te pdfy (w przypadku Kindle to na MOBI).


08 gru 2011 22:16:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Sprawdzę na pewno. Czego lepiej wg was używać? Calibre czy czegoś innego? Kojarzę jeszcze program typu epubcośtam czy pdfcośtam. Który lepiej konwertuje pdf-y?


09 gru 2011 14:12:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
http://swiatczytnikow.pl/jak-przechytrzyc-pdf-a/


09 gru 2011 16:27:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 19:17:14
Posty: 48
eCzytnik: Onyx Boox A60
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
Dziękuję! :-)


09 gru 2011 17:22:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2011 22:25:19
Posty: 17
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Kindle, Kindle Touch czy Kindle Keyboard?
kajetan365 napisał(a):
Sprawdzę na pewno. Czego lepiej wg was używać? Calibre czy czegoś innego? Kojarzę jeszcze program typu epubcośtam czy pdfcośtam. Który lepiej konwertuje pdf-y?


Calibre to jest absolutna rewelacja. Nigdy nie miałam żadnych problemów z pdfami (nawet takimi z ilustracjami). Calibre dla książek jest jak iTunes dla muzyki, porządek, porządek, łatwe przesyłanie na czytnik i jeszcze raz porządek (nie wspominając o automatycznym ściąganiu newsów ze zagranicznych i polskich serwisów). Ja przed kupnem kindla się najbardziej obawiałam właśnie o pdfy, a okazało się, że większy problem miałam w końcu z książkami w .txt :zakrecony:


15 gru 2011 19:03:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron