Teraz jest 20 kwi 2024 3:47:30




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc! 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 13:34:28
Posty: 5
eCzytnik: Prestigio 5162ben
Post Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
Szanowni forumowicze! Od kilku dni jestem posiadaczem czytnika Prestigio 5162ben i nowym użytkownikiem forum! Chciałbym przywitać wszystkich "starych wyjadaczy" i prosić Was o pomoc!
Mój problem polega na tym, że wszystkie e-booki w czytniku mam na karcie pamięci microSD natomiast program Calibre jest domyślnie ustawiony na "czytanie pamięci głównej urządzenia" w związku z czym, "nie widzi" e-booków zainstalowanych na moim urządzeniu. Jeżeli natomiast przesyłam e-book do czytnika za pomocą Calibre to potem nie widzę go w żadnym katalogu na czytniku. Nie ma natomiast żadnych problemów z przesyłaniem poza Calibre!
Czy ktoś z Was wie jak ustawić opcje w Calibre tak by widział zawartość karty pamięci w czytniku?
Z góry dziękuję wszystkim za pomoc

czyrus0


03 gru 2011 13:54:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 20:37:04
Posty: 39
eCzytnik: PW, Kindle3, Oyo
Post Re: Problemy nowicjusza, prośba o pomoc!
Zauważ, że każda ikonka w Calibre ma pasek rozwijalny z wieloma opcjami.
Gdy podłączysz czytnik do Calibre, to ukaże Ci się ikonka: Prześlij na urządzenie.
Gdy rozwiniesz jej menu, to zauważysz opcje przesyłania na karty A i B.


03 gru 2011 15:25:04
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
Zmieniłem temat wątku na opisujący istotę problemu.
Na przyszłość proszę dawać temat dający jakieś pojęcie o tym, o co chodzi, bo inaczej skończylibyśmy z połową tematów na forum pod tytułem "pomocy!".

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 gru 2011 16:10:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 13:34:28
Posty: 5
eCzytnik: Prestigio 5162ben
Post Re: Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
Cytuj:
Zauważ, że każda ikonka w Calibre ma pasek rozwijalny z wieloma opcjami.
Gdy podłączysz czytnik do Calibre, to ukaże Ci się ikonka: Prześlij na urządzenie.
Gdy rozwiniesz jej menu, to zauważysz opcje przesyłania na karty A i B.
Dziękuję oki44 za chęć pomocy, niestety problem jest bardziej skomplikowany, opcja przesyłu na kartę pamięci jest szara(nieaktywna), poza tym tak jak pisałem wcześniej Calibre nie widzi tego co na czytniku już się znajduje. Nie pokazuje nawet nazw katalogów Ebooks Documents etc...
Natomiast system windows wykrywa czytnik jako dysk wymienny, pokazuje pełne drzewo katalogów wraz z całą zawartością. Nie ma żadnych problemów z przesyłem na czytnik, ale windows to nie Calibre... miło byłoby mieć wszystko w jednym miejscu:)

Mimo wszystko dziękuję za dobre chęci!!!


05 gru 2011 21:28:09
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
A Calibre wykrywa urządzenie jako co? Może po prostu trzeba załączyć debug, podłączyć czytnik, zrzucić logi i posłać Kovidowi, by dodał do listy obsługiwanych urządzeń, a potem po prostu zaktualizować Calibre?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 gru 2011 21:52:56
Zobacz profil WWW
RW2010.pl

Dołączył(a): 14 maja 2011 11:23:02
Posty: 115
eCzytnik: ONYX BOOX 60s
Post Re: Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
A nie można wgrać e-booków bezpośrednio z komputera na kartę pamięci, a potem pobierać z niej kontent na czytniku?

_________________
Pozdrawiam
Maciej Ślużyński
www.rw2010.pl
Książki w formatach epub, mobi i pdf.


05 gru 2011 22:17:00
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
Maćku, ale tu przecież nie chodzi o to, że czyrus0 nie może przesłać żadnego dokumentu na urządzenie, ale o to, że chce nim zarządzać z poziomu Calibre (tak przynajmniej ja to odbieram).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


05 gru 2011 23:57:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 13:34:28
Posty: 5
eCzytnik: Prestigio 5162ben
Post Re: Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
Cytuj:
Maćku, ale tu przecież nie chodzi o to, że czyrus0 nie może przesłać żadnego dokumentu na urządzenie, ale o to, że chce nim zarządzać z poziomu Calibre (tak przynajmniej ja to odbieram).



Dokładnie o to mi chodzi:)


06 gru 2011 0:00:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
Skoro tak - to ja mało ambitnie powtórzę swoje pytania:
Mori napisał(a):
A Calibre wykrywa urządzenie jako co? Może po prostu trzeba załączyć debug, podłączyć czytnik, zrzucić logi i posłać Kovidowi, by dodał do listy obsługiwanych urządzeń, a potem po prostu zaktualizować Calibre?

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 gru 2011 0:02:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 13:34:28
Posty: 5
eCzytnik: Prestigio 5162ben
Post Re: Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
Przepraszam Mori, wcześniej przeoczyłem Twoją odpowiedź... Podejrzewam, że to zapewne byłoby rozwiązanie, tylko najpierw muszę wygooglać jak się dostać do logów w Calibre(podejrzewam, że temat był wałkowany tysiące razy, więc z tym dam sobie radę:) Prosiłbym tylko o dokładny opis, gdzie je wysłać w celu dodania czytnika:)

Przepraszam wszystkich za pewną ignorancję, ale dopiero odkrywam to forum!


06 gru 2011 1:39:13
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
Tutaj masz w języku angielskim: http://manual.calibre-ebook.com/faq.htm ... ted-in-app

Jeśli nie będziesz umiał sobie poradzić - jutro lub pojutrze Ci to przetłumaczę (chyba, że ktoś będzie uprzejmy zrobić to wcześniej).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


06 gru 2011 1:54:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 13:34:28
Posty: 5
eCzytnik: Prestigio 5162ben
Post Re: Przesyłanie plików na czytnik, prośba o pomoc!
Dziękuję!!! Mori! Dzięki Twojej sugestii w połączeniu z instrukcją którą mi podlinkowałeś udało mi się skonfigurować wtyczkę User Definied i już wszystko działa:)

Podaję konfigurację dla innych posiadaczy Prestigio Libretto PER5162:
USB Vendor ID (hex): 0x0085
USB Product ID (hex): 0x0600
USB Revision ID (hex): 0x0322
Windows main memory vendor string: LINUX
Windows main memory ID string: FILE-STOR_GADGET


Skopiuj te dane do schowka, wklej do edytora, a następnie wprowadź je do konfiguracji urządzenia użytkownika wybierając Preferencje->Wtyczki->Interfejs urządzenia->User defined USB driver. Pamiętaj żeby podać również foldery, w których mają być umieszczane książki. Po konfiguracji wymagane jest ponowne uruchomienie calibre.


DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM za pomoc, wątek do zamknięcia:)
Ewentualnie ktoś bardziej otrzaskany z calibre mógłby stworzyć gotową wtyczkę:) dla innych...

DZIĘKI JESZCZE RAZ! :D


06 gru 2011 13:53:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron