Teraz jest 29 mar 2024 7:17:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kindle 4 czy Kindle Touch 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Kindle 4 czy Kindle Touch
Rozumiem, ale w moim przypadku to i tak niczego nie zmienia - po pierwsze w ogóle dla mnie tryb landscape mógłby nie istnieć na czymkolwiek (jedynym urządzeniem, na którym go używam jest chwilami komórka, kiedy chcę napisać dłuższy tekst na ekranie dotykowym), po drugie na wyrównanie szerokości pdf-a do wysokości ekranu też jest prosty patent - podzielić pdf-a np. pdf scissors. Wtedy zostaje tylko kwestia przewijania, która przy mądrze obróconym pdf-ie na Kindlu Touch nabiera dodatkowego smaczku - jest to wtedy bardziej naturalne góra-dół, a nie prawo-lewo.


29 lis 2011 20:43:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2009 15:55:27
Posty: 42
eCzytnik: Sony PRS-350, Kundel PW
Post Re: Kindle 4 czy Kindle Touch
Kupiłem właśnie Touch-a i jest super. "Wychowałem się" na starych palmptopach PALM OS - a z ebooków długo czytałem i dalej czytam głównie na SONY (teraaz na PRS-350).
Kundelka 3 miałem - ale oddałem - jakoś nie przekonała mnie ta klawiaturka i "światowy internet" - natomiast zdecydowanie powaliła mnie jakość wyświetlacza ...
Teraz połączyłem dotykową funkcjonalność SONY z pięknym ekranem Kundla - nic dodać nic ująć.
Szkoda tylko, że podobnie jak w poprzedniku - Kindle 3 (nawet z odblokowanym dodatkowym menu) - tekst jest równany do lewej a nie justowany (EPUBY robione z LRF-ów konwertowanych z PDF-ów na Calibre).
Czekam z niecierpliwością na spolszczenie a przede wszystkim na dołożenie justowania.

BTW - czy coś już "drgnęło" w tym temacie?

Pozdr,
Wudek


13 gru 2011 17:02:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sie 2011 10:28:08
Posty: 63
eCzytnik: K3 3G, KT
Post Re: Kindle 4 czy Kindle Touch
Ja tam czekam na opcje z prawdziwego zdarzenia (moze niedługo pojawią się dodatki po zhackowaniu?) :

- zmiana marginesów (nawet jak obrócę pdfa, obetnę maksymalnie marginesy i podzielę strony na pół w pdfscissors to marginesy zmniejszają i tak już małą stronę, jak na moje oko z 10-20% powierzchni się marnuje)
- zmiana justowania
- tryb landscape w ogóle ! (nie tylko dla pdfa)
- poprawnie działające słowniki w innych językach (teraz działa mi tylko angielski)

myślicie, że opłaca się już teraz robić jailbreak'a - żeby np. amazon z pierwszym update'em nie zablokował takiej możliwości ?


17 gru 2011 16:48:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2009 15:55:27
Posty: 42
eCzytnik: Sony PRS-350, Kundel PW
Post Re: Kindle 4 czy Kindle Touch
miguel napisał(a):
myślicie, że opłaca się już teraz robić jailbreak'a - żeby np. amazon z pierwszym update'em nie zablokował takiej możliwości ?


Samo zrootowanie czytnika dziś nic nie da. Moim zdaniem trzeba poczekać na soft. Alternatywny firmware z dodatkami, możliwość stosowania innych słowników, obsługa pozostałych formatów, itd.
Platforma sprzętowo-programowa lepsza niż u poprzedników. Sądzę, że to tylko kwestia czasu i będziemy mieli "w pełni funkcjonalnego kundelka". Podobnie wygląda sprawa z Sony.
Bez alternatywnego firmware-u czytnik ten w zasadzie nie miałby racji bytu w Polsce ...
Pozdr,
Wudek


17 gru 2011 23:53:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2011 14:04:42
Posty: 10
Post Re: Kindle 4 czy Kindle Touch
Warto przeczytać http://arturcyc.pl/kindle-4-touch-moj-p ... k-ksiazek/


22 gru 2011 18:29:38
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 4 czy Kindle Touch
Lekko to wprowadza w błąd. Na przykład mówienie że rejestracja nie daje nic poza zegarkiem. A już zwłaszcza mówienie o potrzebie posiadania 3G w czytniku którego się nie ma zamiaru rejestrować brzmi jak żart...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 gru 2011 20:01:57
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Kindle 4 czy Kindle Touch
Rewelacja, koleś najpierw pisze, że rejestracja jest "bezsensu", a potem poleca instapaper.com,

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


22 gru 2011 22:22:15
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 4 czy Kindle Touch
Pewnie zapisuje mobi i przenosi kablem, nie wiedząc że można inaczej.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 gru 2011 22:35:58
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron