Teraz jest 29 mar 2024 1:49:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kodeks cywilny na Kindle 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Prawo na Kindle
Vroo napisał(a):
Może spróbujesz wrzucić KC i KPC do Kindle Store?
Kupienie tego w Amazonie miałoby zaletę w postaci synchronizacji.
.


Zaleta by była, ale byłaby też wada .... trzeba by było zapłacić.
Nie dopatrzyłem się jak tam opublikować gratis.

Minimalna cena jaka można ustawić to 0,99 USD a oni potem i tak coś dorzucili i wystawili cenę (na ten Kalendarz który testowo opublikowałem) około 3 USD.

No i nie mam czasu by potem ewentualnie ganiać się z polskim US.

Rzeczy robię te robię generalnie na własny użytek.

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


26 maja 2011 21:56:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Prawo na Kindle
Ustawa o kosztach sądowych w sprawach cywilnych
http://db.tt/nME6Deb

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


26 maja 2011 22:22:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2011 10:16:25
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3, Kindle DX, Kobo Mini
Post Re: Prawo na Kindle
Nie wiem czy pisanie tego typu poradników 'just for fun' ma jakiś sens.

W zeszłym roku ukazały się tego typu poradniki zrobione przez MS przy współpracy z Poradnią Prawną UJ (bardzo dobry poradnik dla pokrzywdzonego, trochę słabsze dla obywateli w postępowaniu sądowym) oraz poradnik i ulotki dot. mediacji - wszystko do ściągnięcia w PDF ze stron MS.

A dlaczego mam wątpliwości, że pisanie czegoś takiego ma sens? - to jest naprawdę ciężka i czasochłonna robota (przy czym nigdy nie ma gwarancji, że się o czymś nie zapomni), a dodatkowo przy częstotliwości noweli dość frustrująca (coś napiszesz dzisiaj, a jutro można to jedynie schować na dno jakiejś szuflady). Już lepiej napisać jakiś artykuł tudzież glosę. ;)


27 maja 2011 10:25:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2011 15:01:55
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Prawo na Kindle
Też próbowałem wrzucać ustawy na Kindle, ale jestem raczej typem glossatora:), więc u mnie to nie przechodzi:).

_________________
c"_)


28 maja 2011 1:55:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Prawo na Kindle
Nie wie ktoś może, gdzie można położyć łapę na kodeksie spółek handlowych w normalnym (mobi, epub, rtf, html) formacie? Najlepiej ten najnowszy. 8-]

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


30 paź 2011 22:48:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 maja 2011 15:05:43
Posty: 10
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Prawo na Kindle
Trochę późno odpowiadam, ale nie możesz zrobić? Znaleźć online i wysłać na kindle? Ja wysyłam z lexa różne ustawy, orzeczenia, komentarze bezpośrednio na czytnik.
Chyba, że chcesz wersję z dodatkowymi przypisami przy numerach artykułów.


07 lis 2011 22:31:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Prawo na Kindle
Czy mogę sam zrobić? Mogę, ale ktoś mógł to już zrobić wcześniej. 8-] Potrzebuję (potrzebowałem) przede wszystkim porządnego spisu treści (podział na rozdziały też by się przydał).
Odnośnie "za późno": dzięki za zainteresowanie, ale już mi Judykator podesłał via PM. No i sam ten zdobyczny KHS trochę odpicowałem, więc jakby ktoś był zainteresowany, to może PeeMnąć do mnie (porządnie sformatowane, z podziałem na rozdziały, spisem treści etc.).

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


07 lis 2011 22:46:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 paź 2011 18:17:37
Posty: 1
eCzytnik: brak
Post Re: Prawo na Kindle
Czy ktoś już dowiedział się, jak sprzedaje się w kindle store książki "free"? (podczas wystawiania z ceną 0,00 wyskakuje błąd) oraz jaki język trzeba wybrać do sprzedaży książki ( nie ma polskiego)

Pytam, ponieważ w najbliższym czasie mam zamiar z znajomym zrobić książki mobi z kodeksem karnym, kodeksem pracy itp.


26 lis 2011 22:47:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011 17:11:35
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Prawo na Kindle
Jak radzicie sobie z wygenerowanie spisu treści w ustawach?
Próbowałem ostatnio opracować sobie aktualny kc, kpc i ksh, a le za nic nie potrafię zmusić calibre do wygenerowania spisu treści. Niestety po wygenerowaniu z polonic'i ustawa nie ma żadnego spisu treści, a jej formatowanie przypomina trochę erę maszyn do pisania (brak zastosowania styli formatowania czcionki).


28 lis 2011 10:19:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Prawo na Kindle
Vanitum napisał(a):
Jak radzicie sobie z wygenerowanie spisu treści w ustawach?


Ja robię tak.
Mam specjalny zestaw styli - ale generalnie wystarczą dwa style - styl tekstu i styl nagłówka.
1) tekst ustawy oznaczam w Wordzie tymi stylami - tekst jako tekst a stylem nagłówek - pozycje spisu treści.
2) po przerobieniu całego tekstu - generuje w Wordzie spis treści;
3) MobiReader`em generuje plik prc (który już jest czytelny w Kindle
4) gdy chcę dodać okładkę czy coś tam tego prc można przerobić na mobi poprzez Calibre

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


28 lis 2011 10:38:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Prawo na Kindle
Open Office:
rozdział: nagłówek 1
dział: nagłówek 2
etc.
tekst: zwykły tekst.

Następnie eksport poprzez wtyczkę writer2epub, a w Calibre ustawienie wykrywania struktury jako
Kod:
//*[(name()='h1' or name()='h2' or name()='h3' or name()='h4') or @class = 'chapter']

Dzięki temu mam wielopoziomowy spis treści. O dziwo również w MOBI.

Vanitum: napisz mi maila, to wyślę Ci mój Ksh.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


28 lis 2011 11:29:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2011 17:11:35
Posty: 29
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Prawo na Kindle
Czyli jednak bez zrobienia porządku ze stylami się nie obędzie... no cóż coś za coś.
Trudno pomęczę się i jak już uda mi się zrobić coś w sposób zadowalający, niezwłocznie załaduję wyniki pracy na serwer i udostępnie tu linki.


@Koovert: adres poszedł.


28 lis 2011 17:23:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 maja 2011 19:15:33
Posty: 338
eCzytnik: Kidle 3G
Post Re: Prawo na Kindle
Całkiem znośnie się pracuje z tekstami z lego.pl. Praktycznie cała robota to "znajdź i zamień". Usuwa się wszystkie dodatki, "gratisowe" akapity, a potem dla każdego stopnia zagłębienia (dział, rozdział, etc.) oznacza się jego formatowanie i każe wszędzie zmienić na nagłówek z odpowiednim numerem. Z tym, że standardowe narzędzie "znajdź i zamień" sobie z tym nie radzi. Ja zamiast niego używam Altsearcha do OpenOffice'a. Z tym, że w tej chwili strona nie bangla.

_________________
Terry Pratchett napisał(a):
"Osoby używające więcej niż 3 wykrzykników lub pytajników to osoby z zaburzeniami własnej osobowości."


28 lis 2011 18:10:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Kodeks cywilny na Kindle
Jako że ciągle widzę że ktoś ściąga mój kodeks cywilny z 2011 roku :zakrecony: [dawno nieaktulany] to chętnym mogę zrobić aktualny kc, kpc, kk ze spisem treści lub inną dowolna ustawę :P Tym razem jednak nie za darmo. Zrobię za bonus w Dropboxie (bo mi miejsca brakuje), tzn. za założenie konta na dropboxie z mojego polecenia i uruchomienie na własnym komputerze tegoż droboxa (dopiero wtedy polecający dostaje bonus). Ewentualnych chętnych proszę na PW.

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


03 wrz 2014 18:47:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron