Teraz jest 29 mar 2024 3:30:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Jaki czytnik? 1000zł 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2011 18:25:26
Posty: 3
Post Jaki czytnik? 1000zł
Witam.
Pewnie pytanie bedzie nudne i banalne, ale jednak je zadam. Jestem tu nowy, a swój pierwszy czytnik planuję sprawić sobie na Boże Narodzenie. Z racji, że planuję kupować go już w ten weekend, to chciałbym zasięgnąć rady.
Interesuje mnie czytnik do 1000zł. Chciałbym, żeby był kolorowy. Słyszałem tez, że od niektórych urzadzeń zaczynają boleć oczy. Nie chcialbym takiej sytuacji. Mam telefon Samsung Galaxy S II i zależy mi, żeby ekran mojego czytnika był większy niż w moim telefonie. Minimum to 6 cali.
Zależy mi na tym, żeby można było go dostać w Polsce, a najlepiej w sklepie stacjonarnym, nie internetowym. Jeżeli mało co dostane w sklepach stacjonarnych, to mogę zamówić przez internet.
Nie zależy mi na żadnej firmie. Nie mam o tym pojęcia. Jedyne na co patrzyłem, to kilka czytników w Empiku, ale nie wiem jak odróżnić ten lepszy od złego i czym się sugerować. Poza tym domyślam się, ze ceny tam są wygórowane.

Z góry dziękuję za odpowiedzi


17 lis 2011 18:30:44
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Jaki czytnik? 1000zł
eCzytników z kolorowym ekranem nie dostaniesz w Polsce - zresztą i tak są to kolory wyblakłe, nie powalają na kolana. Jeśli musi być kolor - to tylko tablet, a to już technologia świecąca i mogą od tego boleć oczy (bo, w dużym uproszczeniu, to jak korzystanie z przenośnego monitora LCD).

Za 1000 zł to pewnie ciężko będzie coś rozsądnego wyrwać. Może używany iPad 1, może Samsung Galaxy Tab? Nie wiem.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 lis 2011 18:44:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2011 18:25:26
Posty: 3
Post Re: Jaki czytnik? 1000zł
Powiem szczerze, że mam iPada, ale nie powiem, żeby dobrze mi się na nim czytało. Przyznam, że Apple zaczyna mnie denerwowac. Wrzucanie tych ebooków jest trochę uciążliwe.
Poza tym po godzinie czytania zrobiłem miałem zmęczone oczy i bardziej zachciało mi się spac niż kontynuowac lekturę.

W takim razie jaki czytnik polecilbyście do tego 1000zł? Nie musi byc kolorowy w takim wypadku, bo na tablet chyba decydowac się nie będę.

@EDIT:

A jak to wygląda w przypadku Kindle? Zacząłem się nad nim zastanawiac. Lepiej kupic 3 czy 4? Czy może coś innego?
Widzę, że na Allegro jest tego mnóstwo i można znaleźc je w rozsądnej cenie. Widzę, że są jakieś dopiski typu "bez reklam". Na czym te reklamy polegają?
Kindle rzeczywiście będzie najlepszy ze wszystkich czytników?


17 lis 2011 23:23:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2011 22:57:06
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 4 Classic
Post Re: Jaki czytnik? 1000zł
A jaki typ książek zamierzasz czytać? Pytam, bo skoro planowałeś zakup kolorowego czytnika, to możesz planować czytanie książek zawierających znaczną ilość obrazków, w których liczy się układ strony itd... do czego tego typu urządzenia raczej średnio się nadają. Na Twoim miejscu ściągnąłbym program Kindle Previewer, programy do konwersji, pobawiłbym się tym i sprawdził, czy jest to dla Ciebie wystarczająco wygodne.

Reklamy w Kindlu są podobno mało uciążliwe, ale ta wersja nie jest wysyłana do Polski, więc realizacja gwarancji może być utrudniona.
Kindle 4 jest mniejszy, lżejszy, nie ma klawiatury qwerty, krócej trzyma na baterii, nie ma dźwięku i ma szybszy procesor.


17 lis 2011 23:44:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Jaki czytnik? 1000zł
tmss napisał(a):
Interesuje mnie czytnik do 1000zł. Chciałbym, żeby był kolorowy. Słyszałem tez, że od niektórych urzadzeń zaczynają boleć oczy.
Jak już poprzednicy napisali, nie ma jeszcze dostępnych dobrych czytników z e-papierem w kolorze.
Są czarno-białe, czyli w 8-16 odcieniach szarości.
Czytnik 6 calowy jest w zupełności wystarczający do czytania beletrystyki, problemy pojawiają się jeśli chce się czytać PDF-y zawierające skany obrazkowe lub czasopisma.
Skoro Twoja granica to 1000 zł, masz dostępne właściwie wszystkie nowoczesne czytniki 6 calowe z e-inkiem.
Po prostu rozejrzyj się, poprzyglądaj takim kandydatom jak: Nook Touch (Android), Sony PRS T1, Kindle Keyboard lub Kindle Touch, Onyx Boox A60 lub X60 (Linux, z dotykiem przez rysik), iRiver Story HD - na pewno znajdziesz coś dla siebie.
Wszystkie mają WiFi, czyli połączenie z internetem, a dodatkowo Kindle Keyboard ma wersję z darmowym 3G, ale cena na polskie ok 850 zł za "goły" czytnik, bez okładki czy ładowarki.
Trzeba się również przyjrzeć obsługiwanym formatom (czy poradzisz sobie z konwersją, czy chcesz taki uniwersalny).

_________________
W Obrazek też ;)


18 lis 2011 1:19:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2011 18:25:26
Posty: 3
Post Re: Jaki czytnik? 1000zł
A IRiver HD spelni moje oczekiwania?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk


18 lis 2011 14:41:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Jaki czytnik? 1000zł
Ale czego potrzebujesz. Kindle jest bardzo popularny i mało kto narzeka. Różnice między czytnika nie są takie wielkie. IRiver to niestety gorszy kontrast. Zależy, co chcesz czytać - jeśli głównie beletrystykę, to za 1000zł spokojnie kupisz coś porządnego i jeszcze będziesz miał na książki.


18 lis 2011 18:57:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron