Teraz jest 28 mar 2024 10:33:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Czytnik a strony www i pdfy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 wrz 2011 5:53:21
Posty: 7
Post Czytnik a strony www i pdfy
Witam.
Jak to wygląda z czytaniem stron www w czytniku ebooku i kwestią kopiowanie pdfów. Nie mam jeszcze czytnika i jestem żółtodziobem.

1. Ja chcę sobie "wczytać" jakąś stronę www do czytnika i czytać ją w komunikacji miejskiej (np. w autobusie, pociągu itp.).
Rozumiem, że jak jest czytnik z wifi to mogę wczytać sobie taką stronę i zapisać ją.

2. Jak to wygląda z pdfami. Mogę sobie po prostu "przegrać" (skopiować) na czytnik dany dokument i sobie swobodnie czytać.
Czy to jest bardziej skomplikowane?

pozdrawiam


08 lis 2011 9:55:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 mar 2011 16:44:42
Posty: 195
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Oasis 3
Post Re: Czytnik a strony www i pdfy
Ad.1. Np http://www.instapaper.com/ oferuje możliwość utworzenia zakładki 'przeczytaj później'. Zbiór takich zakładek można potem wysłać do Kindle'a lub pobrać w formacie MOBI. Można utworzyć automat który w określonych przedziałach czasu zrzuci Ci całość odłożonych zakładek do Kindla (przez adres @free.kindle.com).

Ad.2. Da się. Powraca jak zwykle pytanie - czy to jest wygodne? nie specjalnie.


08 lis 2011 10:00:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czytnik a strony www i pdfy
T4ng10r napisał(a):
Ad.1. Np http://www.instapaper.com/ oferuje możliwość utworzenia zakładki 'przeczytaj później'. Zbiór takich zakładek można potem wysłać do Kindle'a lub pobrać w formacie MOBI. Można utworzyć automat który w określonych przedziałach czasu zrzuci Ci całość odłożonych zakładek do Kindla (przez adres @free.kindle.com).

Ad.2. Da się. Powraca jak zwykle pytanie - czy to jest wygodne? nie specjalnie.

Piszesz tak, jakby autor pierwszego postu pytał się o Kindle - istnieje wiele czytników i różne sposoby używania. Zresztą dział też jest "Ogólnie o e-Czytnikach" ;)

Ad.1. Ta metoda dobra jest dla wszystkich czytników - dodatkowo jeśli czytnik obsługuje format HTML to można sobie po prostu wrzucić na czytnik taką zapamiętaną stronę i czytać off-line kiedykolwiek. Można to zrobić poprzez komputer (czytnik jest widoczny po podłączeniu jako dodatkowy dysk w systemie, na który kopiujemy pliki), albo wprost na czytnik, korzystając z połączenia WiFi.
Ad.2. PDF, jak każdy inny plik można wrzucić do pamięci czytnika lub na kartę SD i jeśli czytnik obsługuje tryb "reflow" (Kindle tej funkcji nie ma) czyli przelewanie tekstu w formacie PDF to można bardzo wygodnie czytać, jeśli tylko ten PDF jest tekstowy, a nie jest zbiorem zeskanowanych obrazków.

_________________
W Obrazek też ;)


08 lis 2011 12:50:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2011 19:34:38
Posty: 6
eCzytnik: iRiver Story HD
Post Re: Czytnik a strony www i pdfy
airs napisał(a):
Ad.2. PDF, jak każdy inny plik można wrzucić do pamięci czytnika lub na kartę SD i jeśli czytnik obsługuje tryb "reflow" (Kindle tej funkcji nie ma) czyli przelewanie tekstu w formacie PDF to można bardzo wygodnie czytać, jeśli tylko ten PDF jest tekstowy, a nie jest zbiorem zeskanowanych obrazków.

Specjalnie dla przeglądania dokumentów pdf kupiłem sobie Iriver Story HD, którego duża rozdzielczość ekranu sprawia, że strona A4 jest czytelna nawet gdy zawiera rysunki.
Oczywiście wygodniej się czyta po obróceniu urządzenia o 90 stopni, gdy na wyświetlaczu jest nieco ponad pół strony.


08 lis 2011 14:09:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: