Teraz jest 29 mar 2024 13:45:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
PDF - powiększenie tekstu, konwersja plików 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2011 21:25:11
Posty: 4
eCzytnik: amazon kindle
Post PDF - powiększenie tekstu, konwersja plików
Witam! Jeśli taki post już się tutaj pojawił bardzo przepraszam.
Mój problem polega na tym, że mam wiele fantastycznych książek w formacie PDF, ale pliki te mają zbyt małe litery, gdy wyświetlam je na moim Kindle 3, by można było książkę spokojnie czytać, nie mrużąc oczu. Kiedy mam książkę w Word lub RTF, nie ma problemu, powiększam czcionkę do ulubionego rozmiaru, konwertuję do Pdf i wgrywam na kindla.
Gorzej jest gdy dana książka ma tylko wersję PdF. Próbowałam różnorodnych programów konwersji pdf do doc aby móc sobie w wordzie powiększyć litery ale większość z nich nie działała poprawnie lub nie obsługiwała polskich znaków.
Czy znacie jakiś dobry bezpłatny, sprawdzony program PDF to Doc lub RTF ?
A może znacie inne rozwiązanie tego problemu.
Dodam, że powiększanie tekstu w kindle jest jak dla mnie zupełnie nie praktyczne bo kindle powiększa mi 1/4 tekstu w kwadracie (no chyba, że to ja źle stosuję)
Z góry dzięki za każdą sugestię


22 paź 2011 19:08:07
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PDF - powiększenie tekstu, konwersja plików
Po pierwsze - gdy masz DOC/RTF - zapisuj jako HTML i konwertuj w Calibre do MOBI. Wtedy będziesz mogła sobie powiększać fonta bezpośrednio w urządzeniu, a treść dopasuje się do ekranu.

Po drugie - temat PDF wałkowany był wielokrotnie. To takie sztywny format, sprawiający wiele problemów. Jeśli jednak chcesz konwertować, spróbuj programu PDFtoEPUB (który, wbrew nazwie, zapisuje plik wynikowy również w MOBI). Alternatywnie - konwersja w Calibre lub automatyczna przez Amazon.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 paź 2011 19:13:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2011 21:25:11
Posty: 4
eCzytnik: amazon kindle
Post Re: PDF - powiększenie tekstu, konwersja plików
Jak mogę skonwertować PDFa przez Amazon?


22 paź 2011 19:18:27
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PDF - powiększenie tekstu, konwersja plików
Jest cały temat o tym: amazon-com-kindle-f146/konwersja-plikow-przez-amazon-t9674.html

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 paź 2011 19:36:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lip 2011 19:39:43
Posty: 80
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: PDF - powiększenie tekstu, konwersja plików
Najlepszym programem do konwersji PDF jest Abby Fine Reader. Jednak wersja domowa kosztuje 400 zł.

_________________
Na urlopie od 7 do 19 sierpnia.


23 paź 2011 10:23:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: PDF - powiększenie tekstu, konwersja plików
A nie pdftoepub, która jest chyba jeszcze za darmo ?


23 paź 2011 11:22:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lis 2011 11:58:55
Posty: 2
eCzytnik: iPhone
Post Re: PDF - powiększenie tekstu, konwersja plików
Może spróbuj konwertera online, sporo jest ich w sieci nie są rewelacyjne ale spróbować można http://www.pdfonline.com/pdf-to-word-converter/

Są też inne sposoby przykładowo tutaj opisują pdfzille http://techformator.pl/konwersja-pdf-do ... -pdfzilla/ też dobry sposób na konwersje pdf do doc.
W ogóle to możesz pobrać jakiś program w wersji trial zrobić konwersje i już. Dużo programów oferuje za darmo przetestowanie programu co ciekawe są to programy bez ograniczeń funkcjonalnych.


05 lis 2011 12:04:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron