Teraz jest 29 mar 2024 3:54:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
PRS-505 jak się pozbyć numerów stron? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lip 2011 17:42:51
Posty: 2
eCzytnik: Sony PRS-505
Post PRS-505 jak się pozbyć numerów stron?
Witam!

Mam pytanie jak w temacie. Oczywiście nie chodzi mi o numery stron występujące w treści tylko te dodawane przez sam czytnik i wyświetlane na marginesie (czasem zachodzą na tekst i to jest denerwujące). Wiem, że rozwiązaniem może być zdefiniowanie takiego marginesu z prawej strony, aby te numery nigdy nie zachodziły na tekst, ale może da się ich pozbyć całkowicie?

elk84


24 sie 2011 14:56:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: PRS-505 jak się pozbyć numerów stron?
mogę się mylić, ale to chyba nie kwestia czytnika, co programu Calibre?

przez ostatnie lata konwertowałem ksiązki Book Designer'em i czegoś takiego nie miałem, dziś bawie się w epub i calibre i sie pojawiły.
Ewentualnie kwestia czytnika i plików epub bo w lrf nigdy to u mnie nie występowało.


20 paź 2011 13:51:03
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PRS-505 jak się pozbyć numerów stron?
To kwestia ADE najprawdopodobniej - on robi to samo na PC.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 paź 2011 13:56:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: PRS-505 jak się pozbyć numerów stron?
u mnie problem z tymi bocznymi numerami stron jest taki, że pomijając fakt iż są (niepotrzebne), to nie pokrywają się z numeracją czytnika i co gorsze gdy chce przerzucić o np kilkadziesiąt stron do przodu np wpisując 120, to przerzuca mnie na 119 według tych bocznych numerów a nie według czytnika. w bocznych jest 120 a czytnikowa numeracja to 119. glupio.


20 paź 2011 15:54:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: PRS-505 jak się pozbyć numerów stron?
Mori napisał(a):
To kwestia ADE najprawdopodobniej - on robi to samo na PC.
Dokładnie tak.
Adobe Reader Mobile, który jest w naszych czytnikach dokłada te numery strom :|
Tak samo jest w BOOX-ie, który je wyświetla jeśli używa się Adobe Readera, natomiast nie pojawiają się, gdy używa się FBReader-a lub CoolReader-a :)

_________________
W Obrazek też ;)


20 paź 2011 19:42:06
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: PRS-505 jak się pozbyć numerów stron?
czyli usunąć się nie da? jak rozumiem jest to związane w jakiś sposób z formatem epub? bo w lrf'ach tego nie mam i nie miałem.

mała niedogodność w porównaniu z tym co zyskałem bawiąc się epub w porównaniu do lrf - nie formatują sie co chwilę przy otwieraniu, szybciej i łatwiej wgrywają się przez calibre niż ebook library, jedyna chociaż duża niedogoność to mała kontrola nad plikiem wyjściowym - przynajmniej jeśli o mnie chodzi.
w ebbok designerze bawię się "żywym" tekstem i każdy jeden przecinek mogę usunąć w calibe i epub nie - lub przynajmniej nie tak łatwo i nie wiem jeszcze jak :P


20 paź 2011 20:21:10
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: PRS-505 jak się pozbyć numerów stron?
Nie tyle związane z formatem, bo ten nie ma w sobie takich "cudów", ale programem, który jest w PRSie odpowiedzialny za jego wyświetlanie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


20 paź 2011 21:13:42
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 21:40:27
Posty: 95
eCzytnik: PRS-505, PRS- T1, Aura H2O, KA1
Post Re: PRS-505 jak się pozbyć numerów stron?
czyli specjalnie nic się na to nie poradzi...? - a w nowszych czytnikach Sony również to występuje?
na szczęście małą czcionką, da sie z tym żyć

własnie mi calibre wywalił wszystkie kolekcje z ponad 400 książek - zebym miał co robić wieczorem. heh :P


20 paź 2011 21:28:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron