Teraz jest 28 mar 2024 11:28:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Konwersja całej witryny na format zgodny z Kindle 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2011 16:14:12
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Konwersja całej witryny na format zgodny z Kindle 3
Witam,
posiadam na dysku portal internetowy w postaci plików .html (główny index.html i w nim są odnosniki do poszczegolnych artykulów), chciałbym wgrać go sobie na Kindle 3 (najnowszy, orginalny soft) do poczytania.
Przypuszczam, że Przeglądarka Internetowa + Article Mode dałyby rade. Chyba, że da się coś takiego przekonwertować na .mobi lub inny format czytany przez Kindla (i zeby daloby się wtedy w jakis sposob nawigowac pomiedzy artykulami)? Albo jakos ustawić, że kazdy artykul bylalby to osobna ksiązka (ale wtedy musialoby jakos usuwac tekst nie będący artykulem - wybór kategorii, stopka, itp.)?


Konketnie mam na mysli tą witrynę --> ( http://paranormalium.pl/5,download,plik.html ) .
Nalezy pobrać to archiwum i rozpakować, zajmuje okolo 55MB po rozpakowaniu.


Pozdrawiam

edit:
oczywiscie, wiem, moglbym kopiowac kazdy artykul --> wklejac do .txt --> konwertować, ale to by mi zajęlo wieki...


26 sie 2011 16:42:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2011 16:14:12
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Konwersja całej witryny na format zgodny z Kindle 3
pozwole sobie podbic.
Jakies pomysly jak moznaby by to skonwertowac, abym nie musial przez 999h wszytskiego recznie robic?


29 wrz 2011 12:20:48
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Konwersja całej witryny na format zgodny z Kindle 3
Napisz sobie skrypt. Coś takiego jak mój project_b.py z wątku o biblii na czytnik

Ewentualnie pokombinuj z wysyłaniem do instapaper. Na forum sporo osób tego uzywa do poejdynczych stron z dobrymi rezultatami.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 wrz 2011 12:30:13
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: