Teraz jest 29 mar 2024 1:06:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Nowe czytniki w Empiku 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:37:46
Posty: 88
eCzytnik: był lbook v3+, i62E jest Kindle 4NT
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
Harley napisał(a):
No i ten ekran... Widziałam Irivera Story "na żywo" i to mnie przekonało do kupna czytnika, ale przecież Kindle ma jeszcze lepszy. Naprawdę ciężki wybór.


Ha ha, nie wierz w to! Mam v3+ i kindla przed oczami i v3+ wypada lepiej bo jaśniej (nie ma powłoki glare) :P Generalnie to wszystkie czytniki trzeba doświetlić i wtedy wyglądają tak samo. I dlatego ten z empiku za 500 jest the best! Wrzucasz i czytasz, a nie mącisz ze zmianą formatów i jeszcze musisz kombinować ( tak po polsku) ze ściąganiem drm.

PS Mam dla niego ksywe kindlokiller ;)


06 maja 2011 20:21:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
lisq1 napisał(a):
I dlatego ten z empiku za 500 jest the best! Wrzucasz i czytasz, a nie mącisz ze zmianą formatów i jeszcze musisz kombinować ( tak po polsku) ze ściąganiem drm.

PS Mam dla niego ksywe kindlokiller ;)



Ale za tyle to jest w przedsprzedaży, jak będzie za ~700 to już tak zabójczo nie będzie wyglądał.


06 maja 2011 20:55:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 paź 2010 12:12:54
Posty: 301
eCzytnik: Kindle
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
No i bez przesady z mąceniem ze zmianą formatów czy kombinowaniem po polsku. Calibre jest narzędziem użytecznym nawet, jeśli nie konwertujemy plików, podobnie ebook ze zdjętym DRM jest bardziej funkcjonalny nawet na czytniku z ADE. Gdyby można było z poziomu czytnika dokonywać zakupów, to byłoby coś, a tak to nawet wolę Kindla, którego nie muszę podłączać do komputera, żeby przesłać książki.


06 maja 2011 21:27:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
bo Kindle był biały, tylko, że był niedostępny poza US, a kolorowe mi się podobają :p, dlatego podobały mi się np. cooler'y czy podoba mi się cybook bookeen. :P :)


06 maja 2011 22:52:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:02:55
Posty: 55
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
maruda napisał(a):
\
edycja:
właśnie sprawdzam w sieci wymiary - czy to możliwe, żeby miał wielkość 127 x 203,5 mm? Jeśli tak, to już ''nie zazdroszczę'', że 6 cali a taki mi się wydaje nieduży, przez co łatwy do wepchnięcia do malutkiej torebki;).

Ale zdanie podtrzymuję - wygląda bardzo przyjemnie, na pewno jest to, moim zdaniem, ciekawa propozycja.


edycja 2:
no nie, wyglądałoby na to, że jednak wymiary to 127 na 168 mm, więc 17 cm, bardzo ładnie. :)


Wymiary to 127mm x 203,5mm x 9,4 mm
Przynajmniej takie informacje znalazłem na kilku stronach w internecie, w tym także na stronie producenta.
A te wymiary na stronie empik.com (95,0 x 47,8 x 13,0 mm) to nie wiem skąd mają.

Czytając więcej o tych czytnikach mimo wszystko jakoś nie jestem do nich przekonany.
Niewątpliwie ogromnym plusem jest DRM dzięki czemu mamy możliwość czytania polskich e-booków sprzedawanych chociażby na empik.com ale z 2giej strony patrząc na to, to w polskich księgarniach ebooków znalazłem aż 1 pozycje, która by mnie interesowała a pozostałych 19 nie ma... Ale to tylko tak na marginesie, to nie temat o księgarniach.


07 maja 2011 13:27:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
Cytuj:
Wymiary to 127mm x 203,5mm x 9,4 mm
Przynajmniej takie informacje znalazłem na kilku stronach w internecie, w tym także na stronie producenta.

ale Ty chyba mówisz o tym klawiaturowym, nie dotykowym.


07 maja 2011 13:48:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 mar 2011 11:56:29
Posty: 41
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
Po przeczytaniu kilku opinii w internecie mocno zniechęcają mnie Irivera Story dwie rzeczy:
- problemy z regulacją wielkości czcionki(tylko 3 wielkośći, podobno zła jakość skalowania i przekształcania tekstu),
- problemy z polskimi literami(tylko nie wiem, czy to raczej problem z pirackimi lewymi plikami czy ogólny).


07 maja 2011 13:51:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 kwi 2011 15:02:55
Posty: 55
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
maruda napisał(a):
Cytuj:
Wymiary to 127mm x 203,5mm x 9,4 mm
Przynajmniej takie informacje znalazłem na kilku stronach w internecie, w tym także na stronie producenta.

ale Ty chyba mówisz o tym klawiaturowym, nie dotykowym.


Dokładnie:) Przepraszam za błąd.


07 maja 2011 14:00:45
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2011 18:59:40
Posty: 13
Lokalizacja: Łowicz
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
Poczekamy, zobaczymy.
Empik już raz próbował z czytnikiem, a potem go totalnie olał i zostawił klientów z kiepskim urządzeniem z niedorobionym softem.
Cena 500 - 600 zł jest OK, ale może to być tylko promocja.


07 maja 2011 16:03:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
Co do czcionek u Irivera, to problem jest wynikiem złego kodowania. Jeśli czcionki są zapisane w epubach razem z książką, to wtedy wszystkie PL znaki są wyświetlane prawidłowo i nie ma żadnych "krzaków"

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


07 maja 2011 16:21:59
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
Harley napisał(a):
Po przeczytaniu kilku opinii w internecie mocno zniechęcają mnie Irivera Story dwie rzeczy:
- problemy z regulacją wielkości czcionki(tylko 3 wielkośći, podobno zła jakość skalowania i przekształcania tekstu),
- problemy z polskimi literami(tylko nie wiem, czy to raczej problem z pirackimi lewymi plikami czy ogólny).

Wszystkie czytniki z epubami otwieranymi przez Adobe tak mają. http://www.epub.republika.pl/epub.htm

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 maja 2011 17:37:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
Nie wiem, kiedy, ale w ofercie pojawił się też czytnik Prestigio PER5162WEN. Może to być dobra alternatywa dla osób, którym przeszkadza ekran iRiverów - ma Vizplexa z 16 odcieniami szarości, gniazdo microSD i imponującą listę obsługiwanych formatów. Obudową podejrzanie przypomina Kidle 2/DX, cena w przedsprzedaży 649zł, czyli jeszcze nie tak tragicznie.


09 maja 2011 21:05:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sie 2010 22:59:53
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 2
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
Osobiście przy wyborze Kindle - iRiver poleciłbym Kindelka
Kolega miał iRivera kiedy kosztował jeszcze 1000 złotych, do Polski dopiero wchodził - gdy po paru miesiącach się zepsuł (ekran się zbił), gdy zgłosił się do nich zażądali 900zł za naprawę.
W takiej sytuacji, jako że kurs dolara był akurat korzystny, a sam zastanawiałem się nad kupnem, zdecydowałem się na Kindla. Tydzień i był w Polsce. Po jakimś czasie - nieprzyjemny wypadek - próbowano mnie okraść, urządzenie było w torbie, niestety się zbiło. Zadzwoniłem do Amazona - 10 minut - wysłali nowy egzemplarz.


11 maja 2011 19:22:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2011 2:08:50
Posty: 346
Lokalizacja: Katowice
eCzytnik: K3W
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
Więc właśnie kupując Kindle kupuje się również the best customer service on the world :)


11 maja 2011 19:55:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 11:22:30
Posty: 26
eCzytnik: nook
Post Re: Nowe czytniki w Empiku
Gdyby zawarli umowę z Barnes&Noble to byłoby coś, dostęp do książek tam i tu. Bez marży i kosztów transportu cena 400-450zł plus VAT też by nie zabijała (a co to dla takiego Empik pokryć koszty transportu kontenerów drogą morską?), a może by ugrali jakieś upusty. Czyta się normalnie, bez problemów. Możliwości modyfikacji też niezłe, to tego soft na każdą platformę. Ten kto pierwszy zawrze umowę z największym konkurentem Amazon w USA będzie do przodu dwa kroki, Amazon za to sam wejdzie na rynek, nie potrzebuje konkurentów.


13 maja 2011 13:45:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: