Teraz jest 19 kwi 2024 14:52:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Magazyny internetowe w wersji na Kindle 
Autor Wiadomość
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Magazyny internetowe w wersji na Kindle
Jakiś czas temu - używając mojego tajemniczego pseudonimu ;) - na forum Magazynu Kultury Popularnej "Esensja" wysunąłem sugestię, że fajnie by było, gdyby wypuszczali swój periodyk również w wersji na eCzytniki. Bardzo lubię ten magazyn za poziom treści (recenzje, plebiscyty, rankingi i publicystyka) i osobiście uważam, że taka "Esensja" w niczym nie ustępuje podobnie ukierunkowanym pismom (o ile takie są?... może "Machina", chociaż nie wiem, jak tam z poziomem tego pisma po reaktywacji...) komercyjnym.

Cóż, odzew był taki... że go w ogóle nie było. Nie wiem, może twórcy "Esensji" mają to gdzieś, a może nie czytają swojego forum. Przełknąłem tą zniewagę ;) (mnie jako wiernego czytelnika!?), zakasałem rękawy i zmajstrowałem najnowszy (choć grudniowy, z mocnymi jeszcze akcentami świątecznymi) numer w wersji MOBI.

Daleki jest od doskonałości i na pewno osoba, która ma pod ręką teksty źródłowe "upichciła" by to znacznie lepiej. No, ale na bezrybiu i rak ryba, więc może zachęcona mą inicjatywą Redakcja weźmie pod uwagę w przyszłości możliwość wypuszczenia własnej wersji (albowiem obecną zamierzam umieścić na ichnim forum także).

Ta wersja nr grudniowego nie ma obrazków. Co za tym idzie - dział komiksowy i ten dotyczący sztuki (galerie) zostały okrojone do recenzji i zwykłych artykułów. Może dysponujący planszami komiksowymi, które pojawiają się w "Esensji" redaktorzy będą w stanie wrzucić w przyszłości zoptymalizowane grafiki. O ile będzie się im chciało. Jest pewnie kilka błędów edycyjnych, tudzież formatowania, ale mam nadzieję, że nie utrudni to nadto czytania magazynu... Kindle Previewer nie wyświetla również rosyjskich znaczków, których kilka się znalazło w kilku miejscach. Może na Kindle będzie lepiej?

Magazyn do pobrania TUTAJ.

Pozostał więc głównie tekst a więc recenzje książek, filmów, gier komputerowych i planszowych, komiksów, oraz płyt audio. Ponadto kilka arcyciekawych zestawień, typu "Najlepsze prezenty pod chionkę... (książki, filmy, itd.), kilka krótkich opowiadań czytelników, fragmenty nowości książkowych udostępnionych przez wydawców, trochę publicystyki...

Życzę przyjemnej lektury :)

Tytuł wątku brzmi jednak Magazyny internetowe... W przyszłości - jeśli mi się zachce ;) albo zachce się komuś z Was, albo zachce się redakcjom - będziemy mogli umieszczać tu linki do kolejnych "pisemek" tego i innego typu. Mam nadzieję, że społeczność internetowa wypuszczająca magazyny wkrótce zauważy i weźmie pod uwagę możliwość "wydawania" ich na Kindle.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


29 sty 2011 14:00:25
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
A jak to robiłeś?

Ja kiedyś próbowałem lepić recipe do Calibre, który by ściągał magazyn, ale jedyne co mi wyszło, to wadliwy recipe do newsów z ich www.
Na szczęscie mój python się poprawia (ostatnio zmieniłem pracę na taką w której się z niego korzysta) i pewnie za jakiś czas jak przysiądę, to zrobię tak, żeby działało.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 sty 2011 14:29:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
Hm, w calibre jest przecież podpięta Esensja. :? Nawet ściągałem ten numer grudniowy pierwszego stycznia i czytałem go na Kindle. Też nie ma obrazków, ale działa to niezgorzej, nawet ze spisem treści. Wyświetla się jako artykuł.


29 sty 2011 14:30:30
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
God dammit! A ja to ręcznie robiłem :D

EDIT: Na szczęście (a może i nie) recipe nie daje jednak takiego samego efektu, chociaż przyznam, że jestem mile zaskoczony tym, który uzyskałem po ściągnięciu newsów. Nie mówię, że w mojej przeróbce nie ma bałaganu, ale w tych newsach to chyba trochę większe poplątanie z pomieszaniem jest... Trochę mi się formatowanie nagłówków popindoliło, ale ogólnie można łatwo z działu do działu przeskoczyć... Ogólnie jestem zadowolony z efektów swojej pracy :P chociaż dalekie są one od doskonałości. Liczę na to, że redakcja Esensji przełknie tą "prowokację" i łyknie przynętę :D

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


29 sty 2011 14:56:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
muaddib2 napisał(a):
God dammit! A ja to ręcznie robiłem :D


Uh... facepalm? :mrgreen:


29 sty 2011 14:56:19
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
E tam, zaraz facepalm. Robiłem to głównie dla siebie, ale potem przyszło mi do głowy, ze mogę dać innym. I tak się nie zmarnuje, nie?

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


29 sty 2011 14:57:47
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
DarkStar napisał(a):
Hm, w calibre jest przecież podpięta Esensja. :? Nawet ściągałem ten numer grudniowy pierwszego stycznia i czytałem go na Kindle. Też nie ma obrazków, ale działa to niezgorzej, nawet ze spisem treści. Wyświetla się jako artykuł.

Pojawiła się pierwszego grudnia w repozytorium calibre...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 sty 2011 15:18:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2010 1:09:55
Posty: 28
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
ja wlasnie wysylam na kindla
wieczorem zobacze :)
fajnie jak by bylo wiecej takich magazynow
przystosowanych do wyswietlania na kundlu
pozdrawiam

_________________
Zamówienie: 7 styczeń / Wysyłka: 14 styczeń / Planowany odbiór: 20 styczeń / Aktualnie znajduje się: U mnie (odebrany: 19 styczeń) ;)


29 sty 2011 15:25:32
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
Nowy numer Esensji wita nas taką oto okładką:

Obrazek

Podniecony wybrałem opcję Pobierz magazyn - nie zrażając się, że tam po staremu, do zassania jeno paczki w opcjach Heavy i Light - myśląc, że w onych archiwach znajdę wersję MOBI (być może). Cóż, przedwczesną była radość moja, albowiem wizualizowana okładką obecność bloku poświęconego Kindle sprowadza się do jednego artykułu takowej oto treści:

http://esensja.pl/ksiazka/publicystyka/ ... l?id=11736

Artykuł raczej pochlebny, ale nijak nie widać jakiegoś ogólnego zainteresowania wypływającego ze strony redakcji, coby wypuścić "Esensję" w wersji mobilnej. Ot, pojawi się tu i ówdzie komentarz czytaczy złaknionych posiadania swego ulubionego magazynu w wersji kindlowej, ale żaden respons od redaktorów szanownych nie nadchodzi. Żal, żal, żal... i po co było zrazu się z wielkimi bukwami o Kindlu informującymi na okładkę pchać?

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


24 kwi 2011 17:40:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 kwi 2011 18:24:15
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
U mnie pobrany przez Calibre magazyn źle działa na Kindlu :(
Po wciśnięciu przycisku następnej strony:
- czasami nie jest wyświetlany dalszy ciąg artykułu tylko przechodzi do następnego (innego) artykułu
- między stronami gubiona jest treść (dochodzimy do końca strony, przechodzimy do następnej a na niej nie jest ciąg dalszy ale jakaś bardziej odległa treść artykułu)

W przeglądarce Calibre'a wszystko działa dobrze.
Ktoś ma pomysł dlaczego Kindle źle to wyświetla i jak to naprawić?


24 kwi 2011 20:40:18
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
Ja zachęcam wszystkich zainteresowanych do komentowania tegoż artykułu, to jest dodawania próśb o kindlową wersję, zarówno na stronie Esensji, jak i na Facebooku. Forum magazynu, widzę, jest konsekwentnie zlewane przez twórców pisma, ale na społecznościówkach i blogu oznaki życia są, więc może w ten sposób. Magazyn jest zdecydowanie tego wart, więc spróbujmy razem otworzyć im oczy na możliwości... bo jednak subskrypcja to nie to samo i nie rozwiązuje w pełni tego zagadnienia

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


25 kwi 2011 13:05:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 mar 2011 18:09:34
Posty: 51
eCzytnik: Kindle
Post Re: Magazyny internetowe w wersji na Kindle
@femff
też właśnie zauważyłem ten problem :(


25 kwi 2011 16:44:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: