Teraz jest 29 mar 2024 14:24:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Anioły w literaturze fantasy. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lis 2008 22:40:40
Posty: 26
Post Anioły w literaturze fantasy.
Jako, że interesuje mnie ta tematyka, poproszę o tytuły książek, opowiadań, w których pojawiają się anioły. Uwielbiam "Siewcę wiatru" i "Obrońców królestwa", ale czuję pewien niedosyt, poproszę więc o sugestie, co warto przeczytać.


19 lis 2008 14:36:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 maja 2008 9:10:55
Posty: 35
Post 
"Siedem dni dla wieczności" Levy Marc
"Kłamca", "Kłamca 2" Jakub Ćwiek

:)


05 gru 2008 2:19:27
Zobacz profil
Post 
Tytuły polecane przez moja qmpelę (ja wole inna tematykę :) ):

Anna Kańtoch - 13 anioł (Akcja 13 Anioła ma miejsce w Getteim – zbudowanym na jeziorze mieście będącym jedynym pomostem między dwoma brzegami, które nigdy nie miały zostać połączone: Zachodnim, gdzie panuje magia oraz Wschodnim, rządzonym przez postęp i technologię. Aniołowie decydują, że Getteim musi zostać zniszczone i ...).

Sharon Shinn - Archanioł (Anioł Gabriel ma wkrótce zostać Archaniołem całej Samarii i poprowadzić najbliższą Glorię. Ale nie może tego zrobić sam. Nie mogąc więc dłużej odkładać tego niewdzięcznego zadania, udaje się na górę Synaj, aby dowiedzieć się... kto ma zostać jego żoną?!).

Alice Sebold - Nostalgia anioła (Życie na ziemi widzine z nieba oczami 14-letniej Susie Salmon).

Baśnie o aniołach i diabłach - antologia baśni o aniołach i diabłach. Zawiera arcydzieła światowej literatury (sam tytuł mówi za siebie).

Nie wiem, na ile spodobają Ci się te pozycje, ale może akurat trafisz na coś dla siebie:)


15 sty 2009 13:22:42
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008 9:17:37
Posty: 66
eCzytnik: Kindle
Post 
Przed wieloma laty czytałem dwie książki Franka E. Perettiego. Mówię tutaj o "Władcach ciemności" i "Synach buntu". Książki jak najbardziej o aniołach, choć nie do końca fantasy. O ile dobrze pamiętam konwencja ich jest podobna do znanego filmu "Miasto aniołów" albo "Constantine".

Podaję link, pod którym jest więcej informacji o "Władcach ciemności":
http://horror.com.pl/books/recka.php?id=79

Na zachętę krótki cytat:
Cytuj:
Literacki styl powieści przypomina mi trochę powieści Koontza - z zagmatwaną nieprzewidywalną akcją i plastycznością opisów. Z pewnością mogę śmiało polecić tę książkę wszystkim, którzy nie boją się konfrontacji z własną duchowością i dla których ta książka może być inspiracją do rozmyślań o tym co wieczne i ostateczne. Szczerze polecam - nie tylko wierzącym.

tuptup, jeśli interesuje Cię tematyka aniołów, to z przyjemnością przeczytasz te książki.


15 sty 2009 15:37:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post 
Mroczne Materie (Złoty kompas, Magiczny nóż, Bursztynowa lueta) Philipa Pullmana opowiadają, szczególnie w drugim i trzecim tomie o aniołach, o walkach pomiędzy aniołami, nawet o seksulaności aniołów :P


15 sty 2009 16:05:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2010 10:13:10
Posty: 23
Post Re: Anioły w literaturze fantasy.
Na pewno warto przeczytać "Tożsamość anioła" Z.H. Zelman.
Książka jest niby współczesna, ale ma w sobie coś magicznego. Nie czyta się jej jak te wszytskie nowe tytuły


21 mar 2011 17:10:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2010 15:16:31
Posty: 54
Lokalizacja: Przemyśl
eCzytnik: BeBook Mini
Post Re: Anioły w literaturze fantasy.
Co prawda nie jest to fantasy, ale jest o Aniołach. Apokryf "Księga Henocha" - składa się z 3 ksiąg i w jednej jest sporo o Upadłych (nie pamiętam, w której - dawno już czytałem). I poemat Johna Miltona "Raj Utracony" - tego nie czytałem, ale o "tym" sporo czytałem i mam w planach zapoznanie się z tym dziełem.


22 mar 2011 9:00:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 sie 2010 10:13:10
Posty: 23
Post Re: Anioły w literaturze fantasy.
Nie wiem czy to tez zaliczycie do fantasy, ale według mnie tak: "Tożsamość anioła" Zelman


01 kwi 2011 6:32:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron