Teraz jest 29 mar 2024 13:03:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Samsung E60 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 19:23:51
Posty: 3
eCzytnik: E60
Post Re: Samsung E60
Zawsze kiedy kupiłem jakieś nowe urządzenie, ciekawiło mnie "co jest w środku".
Z trudem powstrzymywałem się przed rozkręceniem, nim skończy się gwarancja (nigdy nie dotrwałem, hehe).
Oto coś dla wszystkich ciekawskich, takich jak ja: http://www.ifixit.com/Teardown/Samsung- ... own/4551/1
Miłej lektury i iskier w oczach...


02 lut 2011 22:44:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 23:29:00
Posty: 5
eCzytnik: samsung e60
Post Re: Samsung E60
Oto mój sprawdzony sposób na czytanie pdf'ów:
-ściągamy PDF-XChange-Viewer( musi być to pełna wersja)
-otwieramy pdf w tym programie
-wybieramy zakładkę dokument-przycinanie stron, i wybieramy opcję usuń znaki niedrukowalne
-drukujemy pdf virtualną drukarką Samsung Virtual Printer (mamy ją na płycie)
-wybieramy opcje drukuj do zip
-jak już wyskoczy komunikat o wydrukowaniu odłączamy Samsunga,
-przechodzimy do katalogu gdzie umieściliśmy zipa, w menu wybieramy opcję engance image i ustawiamy maksymalny kontrast.
-to tyle, nasz pdf już wprawdzie nie jest pdfem, ale dużo zyskujemy i niewiele tracimy(właściwie tracimy tylko zakładki np do rozdziałów które mogą być w pdfach)
A to co otrzymamy prezentuje się naprawde znakomicie w porównaniu do czytania orginalnego pliku.


04 lut 2011 5:27:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2011 13:56:04
Posty: 2
eCzytnik: samsung E60
Post Re: Samsung E60
Witam jestem nowy 2 dni temu kupiłem samsunga E60 i mam pytanie do Wert - ściągnąłem pełną wersję PDF-XChange-Viewer, i dalej jak napisałeś , drukuj do zip , odłączam Samsunga i nie mogę znależć katalogu nie wspominając o zipie od strony komputera jest widoczny a od czytnika niestety nie ...
Proszę o pomoc ....
Dziękuję


10 lut 2011 14:30:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 23:29:00
Posty: 5
eCzytnik: samsung e60
Post Re: Samsung E60
Romikus napisał(a):
Witam jestem nowy 2 dni temu kupiłem samsunga E60 i mam pytanie do Wert - ściągnąłem pełną wersję PDF-XChange-Viewer, i dalej jak napisałeś , drukuj do zip , odłączam Samsunga i nie mogę znależć katalogu nie wspominając o zipie od strony komputera jest widoczny a od czytnika niestety nie ...
Proszę o pomoc ....
Dziękuję


Plik musi być gdzieś w zakładce "Images". Zresztą podczas drukowania za pomocą samsung virtual printer, sam wybierasz sobie katalog. Niemniej wydaje mi się, że drukując w ten sposób możemy pliki umieszczać tylko w katalogu Images, a nie bardziej naturalnie w katalogu Books, ta nienaturalność ma jednak sporo plusów np możemy tworzyć biblioteki z poziomu komputera ( a nie z poziomu czytnika poprzez "przenieść do biblioteki", jak to mam miejsce przy zwykłych plikach txt, pdf czy epub)

PS: Najlepiej przy opcji druku, zaznaczyć "drukuj jako grafikę".


11 lut 2011 11:20:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lut 2011 13:56:04
Posty: 2
eCzytnik: samsung E60
Post Re: Samsung E60
Wert napisał(a):
Romikus napisał(a):
Witam jestem nowy 2 dni temu kupiłem samsunga E60 i mam pytanie do Wert - ściągnąłem pełną wersję PDF-XChange-Viewer, i dalej jak napisałeś , drukuj do zip , odłączam Samsunga i nie mogę znależć katalogu nie wspominając o zipie od strony komputera jest widoczny a od czytnika niestety nie ...
Proszę o pomoc ....
Dziękuję


Plik musi być gdzieś w zakładce "Images". Zresztą podczas drukowania za pomocą samsung virtual printer, sam wybierasz sobie katalog. Niemniej wydaje mi się, że drukując w ten sposób możemy pliki umieszczać tylko w katalogu Images, a nie bardziej naturalnie w katalogu Books, ta nienaturalność ma jednak sporo plusów np możemy tworzyć biblioteki z poziomu komputera ( a nie z poziomu czytnika poprzez "przenieść do biblioteki", jak to mam miejsce przy zwykłych plikach txt, pdf czy epub)

PS: Najlepiej przy opcji druku, zaznaczyć "drukuj jako grafikę".
Dziękuję Ci bardzo znalazłem ,wszystko działa , ale znowu mam pytanie tutaj mogę tylko czytać w pionie .Nie ma możliwości czytania w poziomie ? Ja przynajmniej nie znalazłem ....
Jeszcze raz dziękuję


12 lut 2011 20:44:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2011 18:04:09
Posty: 1
eCzytnik: Samsung E60
Post Re: Samsung E60
Witam mam do sprzedania SAMSUNGA E60
:arrow: :arrow: :arrow: http://allegro.pl/ebook-samsung-e60-now ... 00869.html


16 lut 2011 21:08:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lut 2011 20:51:49
Posty: 1
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Samsung E60
Wojtek R. napisał(a):
Miał ktoś okazję czytać na tym czytniku? Może ktoś wyrazi swą opinę na jego temat :)


Od wczoraj mam ten czytnik w domu, uzywa go moja zona. (Ja sam mam kindle 3.). Ogólnie uwazam że sprzęt jest bardzo fajny. jedyne wady:
1. ekran trochę ciemniejszy niz w Kindle.
2. dźwięk chyba tez trochę gorszy.
3. czytnik jest cięzszy niz kindle.

Za to:

1. czyta epuby. problem z polskimi literami w epub rozwiązuje plugin w callibre:
http://www.epub.republika.pl/epub.htm
jestem bardzo wdzięczny autorowi tego pluginu bo wygląda na to że działa to na większości czytników.
2. ma ekran dotykowy, używając rysika mozna robic notatki, podkreślac albo robic komentarze w książkach.
3. ma kalendarz który mozna synchronizowac z outlookiem.
4. ma normalny odtwarzacz muzyki.
5. oczywiście ma też wifi.

Generalnie za te cenę nie mozna dostac niczego w podobnej jakości i funkcjonalności. Mnie się bardzo podoba.


16 lut 2011 21:16:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2011 19:23:51
Posty: 3
eCzytnik: E60
Post Re: Samsung E60
Jeśli kogoś interesuje zasada działania dotykowego wyświetlacza w tym czytniku ( i to dlaczego nie działa obsługa palcem - w przeciwieństwie do dotykowych czytników innych firm) to odsyłam do lektury:
http://www.hanvon.com/en/products/compo ... index.html
Jak widać, warstwa sensoryczna umieszczona jest za wyświetlaczem. Dzięki temu nic nie przesłania (jak w tradycyjnym rozwiązaniu) właściwego wyświetlacza. Obraz zachowuje swoje pierwotne parametry. Niezbędnym jednak staje się specjalne piórko z wewnętrzną cewką indukcyjną.
Nawet nie trzeba dotykać powierzchni wyświetlacza, by sprawnie obsługiwać urządzenie.
Rozwiązanie wg. mnie idealne.


21 lut 2011 23:57:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: