Teraz jest 28 mar 2024 19:02:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Pokrowiec Duragadget 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2009 3:13:30
Posty: 26
eCzytnik: Kindle 3, JetBook, Palm TX,
Post Pokrowiec Duragadget
Właśnie dotarł do mnie zamówiony 14 października futerał Duragadget:
http://www.amazon.de/gp/product/B00422BLLY/

Zamawiałem ze strony niemieckiej, przesyłka przyszła z Anglii :)

Pierwsze wrażenia: wykonany solidnie, pasuje jak ulał. Kindle robi się przez niego cięższe, ale trzyma się wygodnie, a wręcz - bardzo wygodnie. Klapka pozwala odpocząć ręce i zmieniać pozycję czytania, a nawet wygodnie postawić - dzięki sprytnej podpórce. Mechanizm zamykania jest prosty jak drut - zakładka u góry klapki wsuwa się za Kindle'a i trzyma wystarczająco mocno. Nie ma żadnego klipsa ani nic podobnego. W środku jest natomiast kilka magnesików, które pomagają utrzymać klapkę/podpórkę w odpowiednich położeniach.

Jedyne zastrzeżenie, to odrobinę utrudniona obsługa 5-kierunkowego pada. Chociaż pasek chroniący urządzenie z boku nie zachodzi na pada (a nawet jest 4-milimetrowy odstęp), jednak sama skóra jest dość gruba, więc żeby wcisnąć na padzie kierunek w prawo, trzeba trochę przekrzywić kciuk, albo użyć palca wskazującego.

Aha, pamiętacie taką zagadkę:
- Jak się nazywa futerał ze skóry cielęcej?
- Po-krowiec. :lol:


22 paź 2010 18:47:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 wrz 2010 20:38:26
Posty: 6
eCzytnik: kindle 3 wifi
Post Re: Pokrowiec Duragadget
Wedlug mnie zamkniecie przez wsuniecie za kindle, nie jest normalnym (ale sprawdzalem trzyma dobrze).
Cos skopali z gruboscia i magnesik w normalnej pozycji ledow lapie.
Do klawiszy jest dostep lekko utrudniony, ale ogolnie polecam.

Przy czym ja zamawialem z USA (wysylka tez UK) i w tej samej cenie (a nawet taniej) dostalem ladowarke kindle do samochodu (nie sprawdzalem czy dziala).
Nie wiem czy daja tez z niemiec.


23 paź 2010 14:06:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Pokrowiec Duragadget
Ja również zamawiałem z Niemiec, wysyłka z UK, bez ładowarki.
"Zapięcie" rzeczywiście zrobione na styk, ale się trzyma przy odpowiednim "naciągnięciu, myślę, że się wyrobi z czasem. Podpórka jest bardzo sprytnie skonstruowana, czytnik stoi na niej stabilnie.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego etui i mogę je gorąco polecić.

btw, planuję zrobić mały "tuning" tej nóżki z tyłu, na rzep samoprzylepny, żeby tak nie wisiała.
Kupiłem rzepy, tylna klapka troche odstaje, ale się trzyma. Nóżka też trochę odstaje, ale się nie giba.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wywinięta do tyłu:
Obrazek


25 paź 2010 21:35:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2010 21:12:54
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Pokrowiec Duragadget
Mam takie może głupie pytanie: czy w takim pokrowcu wygodniej się czyta niż bez niego? Czytam póki co bez używania jakiegokolwiek pokrowca i może nie jest to szczyt wygody, ale jakoś nie wyobrażam sobie żeby cokolwiek mogło tu pomóc.

Mam problem jedynie z transportowaniem kindla w torbie, którą zdarza mi się rzucić gdzieś zapominając że mam w niej delikatne rzeczy. :) Chcę kupić sobie coś żeby uchronić kindla przed zadrapaniami i obtłuczeniami i nie wiem czy opłaca się płacić parędziesiąt złotych za pokrowiec, skoro zwykła koperta z pęcherzykami powietrza powinna chyba dać radę.


29 paź 2010 6:38:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2010 9:41:00
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3 3G+WIFI
Post Re: Pokrowiec Duragadget
humanista napisał(a):
Mam takie może głupie pytanie: czy w takim pokrowcu wygodniej się czyta niż bez niego? Czytam póki co bez używania jakiegokolwiek pokrowca i może nie jest to szczyt wygody, ale jakoś nie wyobrażam sobie żeby cokolwiek mogło tu pomóc.

Bardzo wygodna jest ta stosunkowo droga, dedykowana okładka do Kindla. Kosztuje sporo ale naprawdę warto.
http://www.amazon.co.uk/Kindle-Leather- ... 74&sr=8-16
Jest ze skóry, bardzo porządnie wykonana i wykorzystuje otwory zaczepowe w samym Kindlu dzięki czemu do dyspozycji jest cała przestrzeń czytnika. Świetnie też chroni urządzenie, bez obawy można nosić je w torbie czy plecaku. Poza tym dzięki tej okładce Kindle wygląda jak książka, można ją złapać i czytać dokładnie jak zwykłą książkę. Jest o wiele wygodniej niż bez.


29 paź 2010 8:02:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Pokrowiec Duragadget
Nie zgodzę się z przedmówcą w kwestii wygody czytania na "książkowej" okładce. Miałem taką w eClicto i wyginałem lewe skrzydło za czytnik, aby się wygodnie trzymało. Ta od Duragadget, imo powinna mieć okładkę wywiają do góry, ale wtedy nie mogłaby za bardzo służyć jako podstawka.

btw, jak czekałem na okładkę, to koperta bąbelkowa spełniała swoją rolę doskonale :^


29 paź 2010 10:01:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 19:01:59
Posty: 4
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Pokrowiec Duragadget
Ja używam dwóch rodzajów opakowania. Na stałe kindel mieszka w tym: http://www.amazon.co.uk/Eco-Nique-Natur ... 243&sr=8-1
(przez sentyment do książek oprawionych w płótno). Kupione jak w linku. Okładka wędrowała ok. 2 tyg. (Brak zastrzeżeń).
Do transportu za b. dawną podpowiedzią z tego forum, kupiłem na alledrogo neopren za całe 5,90 PLN + przesyłka http://allegro.pl/piankowy-porkowiec-do ... 79785.html (jeżeli ktoś jest uczulony na intensywny zapach gumy - nie polecam, mi nie przeszkadza)
Kindel bez okładki jest "za chudy" i przez to niewygodny do trzymania. Dodatkowo, przy każdym przenoszeniu palce zostawiały ślady na ekranie.


29 paź 2010 13:52:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Pokrowiec Duragadget
bardzo twój kindle lata w tym neoprenie, jak masz go dodatkowo w tej okładce? Z tego co widzę, to jest on na netbooka 8,9".


29 paź 2010 15:17:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2010 19:01:59
Posty: 4
eCzytnik: kindle 3
Post Re: Pokrowiec Duragadget
Devasto napisał(a):
bardzo twój kindle lata w tym neoprenie, jak masz go dodatkowo w tej okładce? Z tego co widzę, to jest on na netbooka 8,9".
Ponieważ wkładam razem z okładką - jest akurat. Przed kupnem sprawdzałem wymiary. Przy "gołym" Kindlu ok. 3 cm z każdej strony


29 paź 2010 15:40:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2010 21:12:54
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Pokrowiec Duragadget
No tej okładki od amazona nie kupię raczej na pewno, jak dla mnie cena jest niepoważna. Przejrzałem ebaya i są tańsze książkopodobne, sztywne pokrowce, np. ten: http://cgi.ebay.pl/HARD-EVA-CASE-COVER-FOR-AMAZON-KINDLE-3-WiFi-3G-BLACK-/190452761327?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_LaptopCasesBags&hash=item2c57de82ef.

userr napisał(a):
Ja używam dwóch rodzajów opakowania. Na stałe kindel mieszka w tym: http://www.amazon.co.uk/Eco-Nique-Natural-6-inch-Amazon-Wireless/dp/B003ZUXVSK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1288350243&sr=8-1 (przez sentyment do książek oprawionych w płótno). Kupione jak w linku. Okładka wędrowała ok. 2 tyg. (Brak zastrzeżeń). Do transportu za b. dawną podpowiedzią z tego forum, kupiłem na alledrogo neopren za całe 5,90 PLN + przesyłka http://allegro.pl/piankowy-porkowiec-do-notebooka-8-9-4world-wawa-i1295679785.html (jeżeli ktoś jest uczulony na intensywny zapach gumy - nie polecam, mi nie przeszkadza) Kindel bez okładki jest "za chudy" i przez to niewygodny do trzymania. Dodatkowo, przy każdym przenoszeniu palce zostawiały ślady na ekranie.

Czy ta okładka z pierwszego linka nie chroni kindla wystarczająco, żeby móc jej używać do transportu?

Faktycznie kindle jest za cienki (i pomyśleć że reklamuje się to jako wielką zaletę, a potem ludzie kupują okładki żeby był grubszy :D), ale staram się go tak chwytać żeby nie dotykać ekranu, ślady palców zostają wtedy tylko na tylnej obudowie, ale da się to pewnie wyczyścić. Póki co skłaniam się ku kopercie do transportu, ewentualnie czemuś co sprawi że kindle będzie nieco grubszy i łatwiej go będzie trzymać.


29 paź 2010 19:07:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 16:34:49
Posty: 27
eCzytnik: Będzie Kindle
Post Re: Pokrowiec Duragadget
userr napisał(a):
Ja używam dwóch rodzajów opakowania. Na stałe kindel mieszka w tym: http://www.amazon.co.uk/Eco-Nique-Natur ... 243&sr=8-1

Ja mam też taką, ale z lampką. Porządnie wykonana - fakt. K3 w niej super siedzi. Fakt.

Ale droga jak cholera jest: prawie 50% ceny samego K3.
Wziąłem gdyż potrzebuję obudowy z lampką.


29 paź 2010 20:07:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2010 21:12:54
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Pokrowiec Duragadget
O lampce też myślałem, ale kupię sobie coś takiego.

edit:
Jeszcze małe pytanko odnośnie przesyłek z amazona niemieckiego lub brytyjskiego: czy do ceny doliczany jest vat, cło czy cokolwiek innego? Inaczej mówiąc czy kurier dostarczając paczkę zażyczy sobie jakichś dodatkowych opłat?


03 lis 2010 0:49:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 paź 2010 9:41:00
Posty: 17
eCzytnik: Kindle 3 3G+WIFI
Post Re: Pokrowiec Duragadget
humanista napisał(a):
O lampce też myślałem, ale kupię sobie coś takiego.
Jeszcze małe pytanko odnośnie przesyłek z amazona niemieckiego lub brytyjskiego: czy do ceny doliczany jest vat, cło czy cokolwiek innego? Inaczej mówiąc czy kurier dostarczając paczkę zażyczy sobie jakichś dodatkowych opłat?

Do Polski ci tego nie wyślą z AmazonUK, podobnie jak wiele innych rzeczy, które nie są sprzedawane bezpośrednio przez Amazon.
Oczywiście cła, VAT itp. nie będzie bo od 1.05.2004 jesteśmy w UE.
Natomiast ogólnie w kwestii okładek, czasami warto zapłacić więcej i cieszyć się czymś porządnym i funkcjonalnym :D


03 lis 2010 9:08:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 paź 2010 21:12:54
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Pokrowiec Duragadget
Z tego co widzę jest opcja przesyłki do Polski dla paru produktów, dla niektórych faktycznie nie ma. Co do opłat to nie spodziewałem się żadnych, ale pewności nigdy za wiele, dzięki za info.


03 lis 2010 20:23:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 23:54:34
Posty: 56
eCzytnik: Kindle 3G
Post Re: Pokrowiec Duragadget
Devasto napisał(a):
btw, planuję zrobić mały "tuning" tej nóżki z tyłu, na rzep samoprzylepny, żeby tak nie wisiała


w egzemplarzu który właśnie otrzymałem "nóżka" przykleja się do "kadłubka" gdyż ma magnes ;)


31 sty 2011 15:22:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron