Teraz jest 28 mar 2024 15:31:29




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Biblia na czytnik 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Biblia na czytnik
Mam potrzebę czytania pisma św. na czytniku. Problem jest taki, że nie znalazłem do tej pory odpowiedniego pliku/sposobu.
Chciałbym mieć pełny tekst nowego i starego testamentu z przypisami, w języku polskim, w dającym się wygodnie czytać na czytniku formacie.

PBI i wszyscy kopiujący (bookini itp.) mają tragicznie sformatowaną Biblię w jakimś heretyckim systemie, ale nie jestem w stanie tego czytać ze względu na to tragiczne formatowanie i brak przypisów. Znalazłem też kilka wersji skanów wydań papierowych, w przekładzie Wujka (jak najbardziej mi pasującym), które mają przypisy i są na wysokim poziomie typograficznym, ale są w formie graficznej i nawet na dużym ekranie DXG nie czyta się tego wygodnie.
Poza tym po sieci krążą jakieś amatorskie opracowania Biblii Tysiąclecia w formie gołego TXT, ale ponieważ nie mają przypisów odpadają.

Zrobiłem sobie nawet skrypt powłoki, którym zassałem pełną treść Biblii Tysiąclecia z www, ale jeszcze trzeba by to jakoś opracować. Jeśli nikt mi czegoś spełniającego moje wymagania nie podsunie w tym wątku, to pewnie skończy się na tym, że wyprodukuję sobie z tego .mobi.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


23 sty 2011 15:35:43
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Biblia na czytnik
No to ja też nad tym myślę, na razie niewiele mi wychodzi, mianowicie:
- przerabiam sobie NT z Biblii Poznańskiej z "poetyckim" układem wersów i funkcją "direct verse jump" (możliwość przejścia do każdego wersetu, coś co wymyślili ludzie z OSNOVA robiący Biblie dla amazona)
- testowo przekonwertowałem część "Biblii Jerozolimskiej", a właściwie czegoś co było kiedyś w necie pod adresem http://jerozolimka.republika.pl/ - był to tekst BT z odnośnikami z Biblii Jerozolimskiej (był jeszcze do tego dosowy program z przypisami). Ponieważ strona nie działa, mogę Ci to mam podesłać, podaj maila na priv. Prosta konwersja z Calibre działa - ale trzeba wywalić tabelki, bo nawigacja jest trudna.

Najlepsze polskie PŚ na mobile jakie miałem to doskonale opracowana Biblia Poznańska na Isilo, niestety nie da się konwertować do niczego. Ale gdzieś źródła muszą krążyć, bo widziałem konwersje do programu e-sword i the word.

Właśnie: jeśli szukasz komentarzy, które możnaby połączyć z tekstem Biblii, popatrz na pliki do programu The Word, które znajdziesz w znanym wszystkim serwisie na "ch". Pliki ksiąg są w txt, komentarzy jako baza SQL Lite, chyba to da się otworzyć jakoś (nie próbowałem). Są tam komentarze z biblii poznańskiej, biblii jerozolimskiej (bdb), edycji św. Pawła i jeszcze paru.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 sty 2011 22:57:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2009 3:13:30
Posty: 26
eCzytnik: Kindle 3, JetBook, Palm TX,
Post Re: Biblia na czytnik
Na moim chomiku (user taki sam jak tutaj) jest NT i ST w formacie Mobipocket. Jest to BT, cała ale bez przypisów. Konwertowałem ją do Mobipocketa, zadbawszy, żeby na początku był spis ksiąg i rozdziałów (tak dużo łatwiej się nawiguje).

Przy okazji uwaga - większość dostępnych w internecie wersji BT posiada błędy. Najczęstsze - to pominięcie słów lub wersetów oraz pomieszanie wersetów, zwłaszcza w miejscach, gdzie redaktorzy BT wpadli na genialne pomysły typu werset 1a, 2a, 1b, 2b. Kilka takich błędów zauważyłem i poprawiłem w ww. wersji, ale nie gwarantuję, że nie czają się gdzieś jeszcze inne...

Szczerze powiedziawszy, bardzo chętnie kupiłbym BT u wydawcy w formacie Mobi lub ePub, ale niestety nie ma tego w ofercie.


28 sty 2011 16:11:33
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Biblia na czytnik
Mnie jeszcze trapią obawy o prawa autorskie, bo przecież samo tłumaczenie też jest chronione. Na stronach biblia.pl jest informacja o konieczności posiadania zgody wydawnictwa...

Jak już coś sklecę to ich zapytam, a potem jeszcze pozostaje zdobyć imprimatur :D

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 sty 2011 0:12:04
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Biblia na czytnik
Trochę to pytanie, na jakiej zasadzie BT znalazła się w PBI (a co za tym idzie, w bookini, virtualo i empiku), bo przecież te teksty nie są w domenie publicznej.

BTW. Czytałem kiedyś zabawne historie (z pracy doktorskiej o BT) o tym jak po I wydaniu BT wydawnictwo sobie przypomniało, że nie mają umów o przekazaniu praw ze wszystkimi tłumaczami - w związku z czym niektóre księgi w II wydaniu musiał przetłumaczyć ktoś inny.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


29 sty 2011 0:38:31
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Biblia na czytnik
Kupiłem http://www.amazon.com/Kindle-Catholic-n ... B0033PSG1Y żeby się przekonać jak działa DVJ. Postaram się to u siebie zaimplementować :)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 sty 2011 2:22:40
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2011 10:19:34
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Biblia na czytnik
t3d napisał(a):
Mnie jeszcze trapią obawy o prawa autorskie, bo przecież samo tłumaczenie też jest chronione. Na stronach biblia.pl jest informacja o konieczności posiadania zgody wydawnictwa...

Jak już coś sklecę to ich zapytam, a potem jeszcze pozostaje zdobyć imprimatur :D

A ja sobie myślę, że skoro zapewne masz papierowe wydanie jakiejkolwiek książki (a tak zapewne jest w przypadku Biblii), to masz prawo do zdigitalizowania tego tekstu. W moim przekonaniu ściągnięcie go (nawet z nie do końca legalnych źródeł) jest drogą na skróty. Efekt ten sam co byś sam zeskanował, czy przepisał.
Osobiście noszę się z zamiarem ze skanowania Biblii Paulistów.


29 sty 2011 12:56:21
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Biblia na czytnik
Ale mi nie chodzi tylko o własny użytek, ale też o wypuszczenie tego w świat, żeby inni użytkownicy czytników nie mieli już takich dylematów p/t skąd wziąć sensowny polski przekład na czytnik.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


29 sty 2011 15:11:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2011 10:19:34
Posty: 11
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Biblia na czytnik
I tu dotykamy konfliktu moralności. Prawo państwowe zabrania rozpowszechniania treści objętych prawem autorskim i prawem do tłumaczenia, a sama Biblia mówi mi: "Czyńcie sobie ziemię poddaną". I kogo tu słuchać? Myślę że Pan Bóg mówiąc "nie kradnij" nie miał na myśli własności intelektualnej...
Swoją drogą w naszym kraju przynajmniej na gruncie katolickim Biblia jest cholernie droga. Tyle egzemplarzy Tysiąclatki wypuszczono, to chyba już powinna się zwrócić, a kosztuje jakby miała nakład 1000 egzemplarzy.


29 sty 2011 16:18:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Biblia na czytnik
EDIT by Mori: Ciach. Mihu, ja rozumiem, że nie jesteś katolikiem, ale proszę - nie obrażaj innych. To zresztą prośba do wszystkich w tym temacie - dyskusję o tym, czy Wasz Bóg pozwala bądź nie i w jakim stopniu prawo autorskie zacznijcie albo w off-topicu, albo na forum dotyczącym wiary. Tutaj skupiamy się na czymś innym.


29 sty 2011 16:33:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2010 22:38:24
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Biblia na czytnik
t3d napisał(a):
Mnie jeszcze trapią obawy o prawa autorskie, bo przecież samo tłumaczenie też jest chronione. Na stronach biblia.pl jest informacja o konieczności posiadania zgody wydawnictwa...


Jest inna możliwość. Nie potrzebujesz zgody wydawnictwa na wypuszczenie skryptu, który ściągnie tekst z biblia.pl i przekonwertuje go do formatu strawnego dla kindlegen/calibre. :P


29 sty 2011 18:03:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2010 16:08:37
Posty: 20
eCzytnik: kindle
Post Re: Biblia na czytnik
może to kogoś zainteresuje
darmowa The Holy Bible: HCSB Digital Text Edition
darmowa na Amazon UK ale myślę że na com. będzie również darmowa


06 lut 2011 18:56:44
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Biblia na czytnik
inkognit napisał(a):
może to kogoś zainteresuje
darmowa The Holy Bible: HCSB Digital Text Edition
darmowa na Amazon UK ale myślę że na com. będzie również darmowa
Kindle Price: $2.30 includes VAT & free international wireless delivery via Amazon Whispernet

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


06 lut 2011 20:31:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 gru 2010 16:08:37
Posty: 20
eCzytnik: kindle
Post Re: Biblia na czytnik
a więc to kolejna różnica cen między com. a uk. no cóż ...


07 lut 2011 14:34:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Biblia na czytnik
inkognit napisał(a):
a więc to kolejna różnica cen między com. a uk. no cóż ...

Ale też różnica między .com w USA i Europą (tzn. w USA też mają za free zapewne).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 lut 2011 16:05:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron