Teraz jest 16 kwi 2024 8:51:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Vedia eReader K1 - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Vedia eReader K1 - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego wpisu na naszym blogu: Vedia eReader K1 i jeszcze raz dziękujemy galonowi3 za recenzję.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 cze 2010 11:04:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Vedia eReader K1 - komentarze
Dzięki Galon! W końcu pierwsze konkrety. Co mi się ewidentnie nie podoba, to sklejone litery w tekście czytnika. Może to kwestia tego konkretnego powiększenia tekstu. No i ta bezszeryfowa czcionka, podobnie jak w eClicto... Ehhh... :::?
Bateria wydaje się zdecydowanie lepsza niż eClicto, ale czekam z utęsknieniem na jakieś obszerne testy porównawcze obydwu czytników.

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


15 cze 2010 11:53:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lut 2010 22:06:48
Posty: 109
eCzytnik: iPhone,PC Linux
Post Re: Vedia eReader K1 - komentarze
Nie wiem czy to kwestia zdjęć czy fontow, ale właściwie wszystkie fonty są bez aliasingu. Kerning to druga bolaczka. Wlasciwie to nawet nie jest spacing to jakies dziwadlo, albo specyficzny font. Jest ktos w stanie wyslac mi font tego urzadzenia? Moze po prostu w foncie nie ma tych informacji?


15 cze 2010 12:06:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post Re: Vedia eReader K1 - komentarze
Czy to nie jest pomyłka?

Cytuj:
wczytanie ePUBa 0,3 MB trwa ok. 40 sekund


Coś strasznie długo, nie...?


15 cze 2010 17:21:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 11:13:07
Posty: 33
Post Re: Vedia eReader K1 - komentarze
Cytuj:
Coś strasznie długo, nie...?

Sprawdziłem jeszcze raz. Epub 256,4 Kb - 38s, 322,9 Kb - 40s, na nich robiłem testy. Jednak 612,9 Kb - 26s, 280 Kb - 18s ? nie wiem skąd ta różnica. Wszystkie książki robiłem Calibre, więc może zależy to od formatowania?
Cytuj:
Jest ktos w stanie wyslac mi font tego urzadzenia?

Może być problem, nie ma dostępu do systemu. Jest jedna ukryta partycja, ale niedostępna z poziomu windows. Może z linuksa da radę, ale chwilowo nie mam, mój tablet z suse ma gościnne występy :). Jak wróci sprawdzę czy coś widać.


15 cze 2010 19:14:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2009 9:02:16
Posty: 36
eCzytnik: BeBook Plus
Post Re: Vedia eReader K1 - komentarze
W sumie można poczekać te kilkadziesiąt sekund na wczytanie powieści, co tam. Grunt, że czyta bez problemu polskie znaki w ePubach, czyli jak doczekamy się księgarni niezwiązanej z żadnym "jedynym właściwym" czytnikiem to na Vedii nie będzie problemu czytać zakupionych pozycji. I tego będąc posiadaczem BeBooka zazdroszczę :)


15 cze 2010 19:37:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 11:13:07
Posty: 33
Post Re: Vedia eReader K1 - komentarze
Na prośbę jednego z forumowiczów zrobiłem kilka dodatkowych testów i zaczynam uważać ten sprzęt za prymitywny. Problemy z formatowaniem strony mogą być wynikiem specyficznego przygotowania książki, ale brak obsługi odnośników to już poważny minus. Z obsługą polskich znaków też nie do końca jest wspaniale. Przysłana książka nie wyświetlała ich poprawnie. Nie wiem w czym leżał problem, ale pomogło otwarcie i zapisanie w Sigilu. Jeśli Vedia szybko nie wypuści poprawionego softu, to zostaną jej "zadowoleni" użytkownicy, którzy kupili sprzęt w ciemno jak ja.


15 cze 2010 22:30:55
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Vedia eReader K1 - komentarze
galon3 napisał(a):
brak obsługi odnośników to już poważny minus

Podobnie jest w eClicto.

galon3 napisał(a):
Z obsługą polskich znaków też nie do końca jest wspaniale. Przysłana książka nie wyświetlała ich poprawnie. Nie wiem w czym leżał problem, ale pomogło otwarcie i zapisanie w Sigilu.

Może była to kwestia niepoprawnego kodowania - tu wiele pomogłaby analiza samego pliku. Nie ma co winić niepotrzebnie sprzętu, jeśli problem może leżeć gdzie indziej.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


15 cze 2010 22:45:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 11:13:07
Posty: 33
Post Re: Vedia eReader K1 - komentarze
Podtrzymuję swoje zdanie, że komfort czytania jest znakomity. Od strony technicznej nie mam zastrzeżeń do sprzętu. Zaczyna mnie jednak coraz bardziej drażnić niedopracowany software.
Przecież były prowadzone jakieś testy. Dla mnie oprogramowanie powinno uwzględniać najpotrzebniejsze funkcje i być "mądrzejsze" od użytkownika. Wolałbym żeby standardem na naszym rynku było zadowolenie klienta a nie powielanie błędów konkurencji :). Przykładów dobrego programu do obsługi ebooków nie brak, więc jest się na czym wzorować. Kończę i biegnę do pociągu poczytać, oczywiście na K1 :)


16 cze 2010 6:20:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Vedia eReader K1 - komentarze
"Obecnie postanowiła uderzyć na nowy rynek - czytników ebook – znowu za pomocą rebrandingu urządzenia „pewnej chińskiej firmy”."
- to było pół roku temu, dziś już wiadomo, że ta "pewna chińska firma" to Gajah ze swoją marką "Oaxis" co mozna zobaczyć na stronie:
http://myoaxis.com/
jeśli spojrzymy na ich model: W960:
http://myoaxis.com/960_gallery.html
i przeczytamy specyfikację.

_________________
W Obrazek też ;)


06 sty 2011 18:35:00
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: