Teraz jest 19 kwi 2024 5:56:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komentarze 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komenta
plisken napisał(a):
Na nieprzyjaznym dla oczu FFT.


TFT występuje także w e-papierze. Miałeś na myśli zapewne LCD. ;)
TFT to warstwa tranzystorów, która znajduje się w LCD, OLED, e-papierze.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


08 paź 2010 10:11:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sie 2009 21:53:18
Posty: 37
eCzytnik: DR1000S (odradzam)
Post Re: Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komenta
Pewnie tak :) Czlowiek cale zycie sie uczy, dziekuje!


09 paź 2010 15:36:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komenta
plisken napisał(a):
Calosc moge zobrazowac wczorajszym obrazkiem -- typowym dla DR1000S.

Wieczor, mam pol godzinki na poczytanie ksiazki. Wyciagam mojego DR1000S, uruchamiam, klikam na ksiazke. DR1000S mysli. DR1000S mysli. DR1000S mysli. Patrzac na komunikat o ladowaniu, wyswietlonym na przyjaznym dla oczu wyswietlaczu e-ink, po 5 minutach zaczynam rozwazac inna opcje. W koncu wychodze z lozka, biore MacBooka (uzywam na nim Windowsa), odpalam go (moment), uruchamiam FoxitReadera (moment), obracam obraz, daje powiekszenie na pelny ekran, no i w dosc dziwnej pozycji, ale przynajmniej z obrazem wiekszym zaczynam czytac. Na nieprzyjaznym dla oczu FFT.

Ja bym nie dramatyzował. Zdarza mu się zawiesić. Ja, gdy mi myśli nad czymś dłużej niż minutę (co nie jest częstym przypadkiem), robię mu restarta. Windows też przecież słynie z zawieszania (zarówno ten używany na dekstopach jak i w najnowszych smartfonach) a 90% społeczeństwa tego używa. Dziś ludzie są do tego przyzwyczajeni, nie za wysokie standardy proponujesz? Mamy rok 2010 czy 2030?

Ostatnio czytałem pdf-a i sprawował się świetnie. Teraz czytam epuba. Tu widać niestety różnicę (kilka razy dłuższe ładowanie strony). Średnio to z 5 sekund (bardzo długo - przyznaję). Najczęściej jest natychmiastowo, ale raz na jakiś czas potrafi to kilkanaście sekund trwać (w skrajnych przypadkach nawet więcej).

Czy to sprzęt muzealny? Ja bym go raczej określił jako pionierski. Technologia jest jeszcze w powijakach i dlatego wygląda to tak, nie inaczej. Nie ma co tego porównywać do standardów desktopowych czy smartfonowych - bo e-ink ma znacznie więcej ograniczeń.


12 paź 2010 13:36:34
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komenta
qrzysztof napisał(a):
Czy to sprzęt muzealny? Ja bym go raczej określił jako pionierski. Technologia jest jeszcze w powijakach i dlatego wygląda to tak, nie inaczej. Nie ma co tego porównywać do standardów desktopowych czy smartfonowych - bo e-ink ma znacznie więcej ograniczeń.

Nie odwracaj kota ogonem. Jakoś na rynku nie brakuje dobrych produktów, które nie mają takich problemów. PRSy, Boox, wszystkie kindle, Story etc. Jedynie iRex i eClicto jawią się tutaj jako pomyłka. I wygląda na to, że pomyłka osób, które rekrutowały programistów w tych miejscach.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 paź 2010 14:02:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2010 21:23:09
Posty: 250
Lokalizacja: Olsztyn
eCzytnik: eClicto + Kindle
Post Re: Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komenta
t3d napisał(a):
Nie odwracaj kota ogonem. Jakoś na rynku nie brakuje dobrych produktów, które nie mają takich problemów. PRSy, Boox, wszystkie kindle, Story etc. Jedynie iRex i eClicto jawią się tutaj jako pomyłka. I wygląda na to, że pomyłka osób, które rekrutowały programistów w tych miejscach.


Nie przesadzajmy od razu z tą pomyłką.
Praktycznie wszystkie czytniki pierwszej generacji działały wolniej. I te wyżej wymienione nie są wyjątkiem.


12 paź 2010 14:04:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komenta
Oczywiście, że ten soft, który w tym siedzi jest daleki od optymalnego. Nie zgadzam się po prostu z tym, że jest to sprzęt muzealny czy nie użytkowy. Ja go używam i ogólnie jestem zadowolony (choć czasem zaklnę pod nosem, bo mam świadomość wielu jego wad i - co więcej - przeszkadzają mi one). Domyślam się, że nowsze czytniki biją DR1000S na głowę pod względem baterii (szczególnie 6 calowe "maluchy") czy szybkości przerzucania stron przy bardziej skomplikowanych dokumentach (np pdf-y z grafiką, bądź epuby z grafiką) a ceny to już na pewno. Co z tego jeśli komfort czytania jest na nich lekko dyskusyjny.

Niestety DR1000S cudem może i nie jest, ale mimo upływu lat wciąż mało co może z nim konkurować. Wszyscy uparli się na kieszonkowe 6-calowe ekrany, co przy dzisiejszej technologii, ciągle sprowadza taki czytnik do roli ciekawostki.


12 paź 2010 14:59:55
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komenta
nightelf napisał(a):
t3d napisał(a):
Nie odwracaj kota ogonem. Jakoś na rynku nie brakuje dobrych produktów, które nie mają takich problemów. PRSy, Boox, wszystkie kindle, Story etc. Jedynie iRex i eClicto jawią się tutaj jako pomyłka. I wygląda na to, że pomyłka osób, które rekrutowały programistów w tych miejscach.


Nie przesadzajmy od razu z tą pomyłką.
Praktycznie wszystkie czytniki pierwszej generacji działały wolniej. I te wyżej wymienione nie są wyjątkiem.

To nie jest kwestia tej czy innej generacji. Wydaje się, że wszystkie klony netroniksa eb600 mają tą samą baterię, a jakoś tylko eClictowi starcza to na kilkaset stron, podczas gdy innym na kilka tysięcy.

Podobnie z iRexem DR1000S. Urządzenia starsze o kilka lat miały o wiele mniej problemów z wyświetlaniem plików. Nie mówię, że nie da się go używać, tylko że szkoda, że konstrukcja z tak ciekawym hardwarem jest udupiona przez twórców firmware'u.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


12 paź 2010 15:22:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2010 21:10:04
Posty: 15
Lokalizacja: Szczecin
eCzytnik: eClicto; LG GT540
Post Re: Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komenta
Witam. Od jakiegoś czasu śledzę wasz vortal i w tym artykule padał obietnica że powstanie poradnik/przewodnik jak zakupić kindle3. Chciałem tylko zapytać czy ta obietnica zostanie spełniona, bo muszę przyznać jestem bardzo zainteresowany takowym poradnikiem. Wielkie dzięki za uwagę.
Pozdrawiam


30 paź 2010 18:46:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komenta
s3bastian napisał(a):
obietnica że powstanie poradnik/przewodnik jak zakupić kindle3.
Wydaje mi się, że w dziale "Amazon.com Kindle" jest to już napisane, a przynajmniej w prosty sposób wynika z zawartych tam postów...

Sam Kindle rewelacją specjalną nie jest, zbyt mało formatów obsługuje, ale zabija inne czytniki swoją ceną :::?
Mam nadzieję (może nie złudną...) że przy zbliżających się targach książki w Krakowie oraz nadchodzącym później okresie przedświątecznych zakupów/prezentów ceny rożnych czytników na polskim rynku drgną trochę - zwłaszcza w dół :P ;)

_________________
W Obrazek też ;)


30 paź 2010 21:13:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Kupowanie eCzytnika w Polsce - mini-przewodnik - komenta
Myslalem jak kolega powyzej ze z tego forum latwo dojsc do tego jak zamowic Kindle'a ale jezeli sa ludzie ktorym potrzebny bardziej dokladny opis to postaram sie wstawic takowy ktory bedzie bazowal na moich doswiadczeniach w kupowaniu Kindle'a 3g


31 paź 2010 8:37:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron