Teraz jest 28 mar 2024 18:52:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
Prosilbym aby ktos życzliwy znalazł mi na allegro za ile najtaniej mogę kupić przejściówkę z wtyczki z USA na POL jeżeli takie są wogóle bo przejściówki na UK mam a na allegro jest to wszystko tak zamieszane że sam już się pogubiłem:P

Z góry dziękuje i przepraszam jeżeli to prozaiczne pytanie ale ja sie na tym nie znam a nie wydam 20 zl i potem nie będzie to pasowac:P


28 paź 2010 16:38:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
W najbliższym elektrycznym nie mają takich cudów? To na tyle drobny przedmiot, że za wysyłkę z Allegro może Ci wyjść drugie tyle.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 paź 2010 17:14:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
Bylem w elektrycznym i chcieli 20 zl:P z allegro bym zaplacil 15zl a ze mam do kupienia kilka innych rzeczy to bym dopasowal do jednej wysylki:P dlatego poprosilem o linka jakiegos do allegro abym zobaczyl jak to wyglada:P bo tam same na UK sa przejsciowki...


28 paź 2010 17:18:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 21:08:07
Posty: 60
eCzytnik: kindle 3, Kobo Mini
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
Ja kupiłem za 3-4 zł piękna białą w elektrycznym Jedności Narodowej/Daszyńskiego, może być w sklepie elektronicznym Wyszyńskiego/Daszyńskiego lub na Tęczowej k. Dworca Swiebodzkiego, albo w niedzielę na giełdzie k.Dworca Świebodzkiego.


28 paź 2010 18:26:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
I z tego co piszesz nie stanie sie nic z urzadzeniem jak podlacze ladowarke poprzez ta przejsciowke bo cos czytalem ze oni maja inne napiecie czy cos w tym guscie w kazdym razie na wielu urzadzeniach byl taki przelacznik 230/120V a w kindlu tego nie widac;p


28 paź 2010 23:05:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2010 21:08:07
Posty: 60
eCzytnik: kindle 3, Kobo Mini
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
Napięcia inne mają fakt, ale na ładowarce pisze: input 100-240V~50-60Hz


29 paź 2010 0:27:29
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
@Falcon88 - spójrz na opis na ładowarce od Kindle. Jak byk stoi tam napisane, że zakres voltarzu jest 100-240 V.
A zatem ładowarka jest przystosowana do podłączenia do naszej sieci - problem jest tylko z bolcami, a na to radą jest przejściówka.

HOWGH!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


29 paź 2010 0:29:41
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
A no to wszystko jasne:P dzieki za rozwianie moich watpliwosci:P


29 paź 2010 6:01:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2010 22:31:24
Posty: 62
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle 3 Wifi+3g/Firmware 3.3/US/
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
Korzystajac z tego tematu chcialbym sie jeszcze zapytac czy po kupieniu przejsciowki moge korzystac z tej ladowarki do Kindla jako zwyklego portu USB z ktorego moge na przyklad podladowac sobie telefon kablem usb albo jakis odtwarzacz mp3? Pytanie pewnie trywialne ale ja sie na tym nie znam dlatego pytam:)


04 lis 2010 12:41:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
Prawie na pewno tak, skoro Kindle da się innymi ładowarkami ładować. Ładowarki USB są dość standardowe.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


04 lis 2010 13:24:17
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
Witam,

@Falcon88 - napięcie wyjściowe będzie co do zasady OK. Istotny jest natomiast maksymalny prąd (czyli wartość amperów). Jeżeli ładowarka będzie miała wyższą wartość (cały czas mówimy o WYJŚCIU z ładowarki) to nie ma sprawy, można spokojnie używać. Ciut inaczej jest, gdy urządzenie potrzebuje do ładowania prąd rzędu np. 1.2 A. Wtedy po pierwsze może nie nastąpić ładowanie (lepsze sprzęty mają układ kontroli), albo wprawdzie urządzenie się będzie ładowało, ale... jest ryzyko, że może coś strzelić (najczęściej będzie to wprawdzie ładowarka, ale czasami jej uszkodzenie może spowodować kolaps również w urządzeniu ładowanym).

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


04 lis 2010 13:58:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lis 2010 1:35:15
Posty: 74
eCzytnik: Kindle
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
Ja a pro po ładowarki
Na wtyczce oryginalnej Amazonu jest napisane "Output: 4,9 V - 0,85A"
Mam "ładowarkę USB: tzn. takie coś do gniazdka w które można włożyć kabel do ładowania Kindla. Na niej jest napisane "Output: 5,2 V i 500mA"
No i teraz cz tego czegoś mogę użyć do ładowania Kindla? Jakie znaczenie ma większe napięcie i mniejsze natężenie na wyjściu zasilacza?

_________________
Polecam DropBox ... rejestracja z bonusem :)
... a do czego to ? Synchronizacja między kilkoma komputerami i łatwe udostępnienie plików.


15 lis 2010 15:03:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
odsyłam do tematu o ładowarkach tam to jest wyjaśnione

http://forum.eksiazki.org/amazon-com-kindle-f146/ladowarki-do-kindle-t8981.html


15 lis 2010 15:39:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
chesuli napisał(a):
Witam,

@Falcon88 - napięcie wyjściowe będzie co do zasady OK. Istotny jest natomiast maksymalny prąd (czyli wartość amperów). Jeżeli ładowarka będzie miała wyższą wartość (cały czas mówimy o WYJŚCIU z ładowarki) to nie ma sprawy, można spokojnie używać. Ciut inaczej jest, gdy urządzenie potrzebuje do ładowania prąd rzędu np. 1.2 A. Wtedy po pierwsze może nie nastąpić ładowanie (lepsze sprzęty mają układ kontroli), albo wprawdzie urządzenie się będzie ładowało, ale... jest ryzyko, że może coś strzelić (najczęściej będzie to wprawdzie ładowarka, ale czasami jej uszkodzenie może spowodować kolaps również w urządzeniu ładowanym).


Coś chyba pokręciłeś, Piszesz, że większy prąd z ładowarki jest OK, a dużo niższy (od 0,85A) może być szkodliwy.
Jak w takim razie działa ładowanie z portu USB, który podaje na wyjściu:
Cytuj:
Zasilanie przez interfejs USB 1.1, 2.0 5V 500mA

http://pl.wikipedia.org/wiki/USB


15 lis 2010 15:45:42
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Przejściówka dla Kindle wtyczka USA - POL
Witam,

@Devasto - chyba jednak nic nie pokręciłem :D. Faktyczny prąd ładowania jest ustalany przez ładowane urządzenie (a nie przez ładowarkę). A zatem, to że maksymalny możliwy dla danej ładowarki prąd ładowania jest ciut wyższy nie ma znaczenia. Natomiast, przypadku, gdy MAKSYMALNY prąd ładowania podawany przez daną ładowarkę jest za niski, to nowoczesne urządzenia potrafią odmówić współpracy.
To nie jest tak jak z akumulatorami samochodowymi, które lepiej jest ładować długo niskim prądem, bo po prostu chodzi o całkiem inny typ ogniw, które mają własną "inteligencją" :D
A co do parametrów ładowania przez USB, to niektórzy producenci "nieśmiało" wskazują, że takie ładowanie może (podkreślam - może) powodować niezupełne naładowania i co jakiś czas powinno się urządzenie jednak ładować normalnie :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


15 lis 2010 16:26:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron