Teraz jest 29 mar 2024 8:17:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
eReader dla studenta - czy i jaki? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2010 13:40:08
Posty: 3
eCzytnik: Amazon Kindle 3G
Post Re: eReader dla studenta - czy i jaki?
Jaki czytnik polecacie do czytania pdf w formie obrazów / skanów książek lub po prostu obrazów w formatach tiff czy jpg?
Dobra była by także obsługa djvu tego typu, ale nie jest konieczna.

Chciałbym móc czytać skany amerykańskich podręczników z matematyki , zupełnie nie dostępnych żadną legalną, nie łamiącą praw autorskich drogą, i nigdy na polski nie przetłumaczonych.
Zależy mi aby można było bez przeszkód powiększać obraz, tak jak w czytniku pdf na kompie, zmieniać orientację ekranu.

Cena nie jest bardzo istotna, ale oczywiście najlepiej aby jej stosunek do możliwości był jak najlepszy. Nie interesują mnie czytniki 10'' bo są zbyt duże.

Jeżeli ktoś posiada czytnik, który według niego był by dobry dla tego typu zadań, byłbym bardzo wdzięczny za przetestowanie dla mnie jednego z takich e booków. Jeżeli ktoś będzie chętny pomóc to wyślę mu link na priv, ponieważ nie wiem jakie są zasady forum odnośnie zamiesszczania linków do plików.

Przepraszam jeżeli taki wątek już był wałkowany, albo pytam się o oczywistości ale nie mam czasu dla jednego zakupu jakoś szczególnie zagłebiać się w rynek czytników.


09 paź 2010 14:18:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: eReader dla studenta - czy i jaki?
Witam,

@wroobell - odpowiedź na Twoje pytanie już w tym wątku PADŁA.
Mając na uwadze Twoje preferencje NIE MA czytnika, który byłby dla Ciebie odpowiedni.
Odrzucasz czytnik 9+ cali i piszesz, że chcesz czytać głównie "surowe" pdf. Na dzień dzisiejszy (a pewnie również w kilku najbliższych kilku latach) nie da się sensownie czytać skanów w pdf czy djvu na czytnikach o ekranach mniejszych niż 9 cali. Howgh!!!!

Mając na uwadze powyższe, uprasza się o NIE zadawanie pytań, na które odpowiedź już ZOSTAŁA udzielona!!!

A co do braku czasu na "zgłębianie" rynku czytników, to... wystarczyło PRZECZYTAĆ ten temat (czyli raptem 15 postów), w którym zadałeś pytanie!!!

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


09 paź 2010 16:27:18
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: eReader dla studenta - czy i jaki?
Kilka miesięcy temu czytałem DJVU na 5-calowym bebooku mini i czytało się to tak sobie. Jedynym sensownym wyjściem było przerzucenie na czytanie poziome, inaczej czcionka staje sięzbyt mała (choć to zależy też od danego pliku DJVU, w końcu to raczej obrazkowe niż tekstowe).

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


10 paź 2010 19:54:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2009 21:55:04
Posty: 167
eCzytnik: tablet
Post Re: eReader dla studenta - czy i jaki?
Przy odpowiedniej rozdzielczości 6 cali to mógłby być nawet dobry rozmiar (do pdf-ów i do czegokolwiek innego). Jak porównać wymiary 10tki z przeciętną papierową książką to faktycznie czasem mogą się wydać duże.

Spodziewam się, że w przyszłości optymalny rozmiar ekranu to będzie 8-9 cali (kompromis między mobilnością a wielkością strony). Przy zwiększonym kontraście i rozdzielczości komfort czytania każdego formatu będzie spory. Przy obecnej technologii nie wyobrażam sobie czytania pdf-ów na urządzeniach 6-calowych. Może za kilka lat...


12 paź 2010 13:15:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron