Teraz jest 20 kwi 2024 13:00:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
iRiver Story czy ONYX BOOX 60 ?? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2009 17:07:12
Posty: 1
Post iRiver Story czy ONYX BOOX 60 ??
No właśnie co wybrać iRiver Story czy ONYX BOOX 60 zastanawiam się od kilku dni,poczytałem o nich ale dalej nie mam zdania myślę że Wy jesteście lepiej zorientowani jaki czytnik byście kupili,może mi trochę pomożecie w wyborze między tymi dwoma czytnikami,jakieś za lub przeciw.Pozdrawiam


22 lis 2009 12:49:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2009 12:25:16
Posty: 5
Post Re: iRiver Story czy ONYX BOOX 60 ??
O iRiver nie mogę się wypowiedzieć, ale na temat BOOX 60 toczy się dyskusja w tym temacie: inne-eczytniki-f152/onyx-boox-60-t8258.html . Zapewne zajdziesz nieco użytecznych informacji.


22 lis 2009 13:58:29
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: iRiver Story czy ONYX BOOX 60 ??
No to zależy czego od czytnika oczekujesz.

Z ważnych rzeczy w iRiver Story wyszczególniłbym:
- jedynie 3 wielkości czcionki
+ wyszukiwarka słów
+ notatki
DRM tylko z Adobe
- cena 1300 zł z polskiego sklepu

Onyx Boox:
+ ekran dotykowy (rysik)
+ WiFi z przeglądarką - świetna sprawa jak masz w domu sieć i chcesz surfować w ... wannie. Z drugiej strony otwierając przeglądarkę masz do wyboru 3 strony: google, wikipedia, onyx. Jedynym sposobem by wejść gdzie indziej jest przez wyszukanie tego w google'u :/
+ dowolna czcionka (krój i wlelkość) - ustawiasz dla każdego ebooka
+ zakładki
+ wyszukiwarka słów
+ odręczne pisanie notatek (ale chyba tylko na .pdf)
- cena - ok 1500 zł z polskiego sklepu


---

Słowem, jak już ktoś wydaje 1300 zł na takie urządzenie to chyba można dołożyć 2 stówki i kupić lepszego Booxa.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 lis 2009 23:30:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sty 2010 11:55:45
Posty: 2
Post Re: iRiver Story czy ONYX BOOX 60 ??
edit: przez przypadek napisałem nie w tym wątku [zawsze wiedziałem że zbyt duża ilość otwartych okienek w końcu się na mnie zemści] prosiłbym o skasowanie

witam. nie chciałem zakładać nowego tematu więc podepnę się pod ten. chciałbym was prosić o pomoc w wyborze czytnika - zależy mi głównie na możliwości dodawania zakładek z notatkami w czytanym tekście, mile widziany byłby również słownik [najlepiej angielsko-angielski]. do tej pory zastanawiałem się właściwie tylko nad kindlem ale jeśli któreś z urządzeń dostępnych na naszym krajowym rynku spełniłoby moje wymagania to byłbym bardziej niż rad [wiadomo że odpadają wtedy problemy z wysyłaniem za ocean uszkodzonego urządzenia, a możliwość zakupu na raty jest jeszcze jednym z plusów zakupów 'w domu']. z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam


05 lut 2010 23:08:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: iRiver Story czy ONYX BOOX 60 ??
Kellhus napisał(a):
Z drugiej strony otwierając przeglądarkę masz do wyboru 3 strony: google, wikipedia, onyx. Jedynym sposobem by wejść gdzie indziej jest przez wyszukanie tego w google'u :/


Edit: tutaj jest temat na polskim forum Onyxa z narzekaniem na to: http://onyx-ereader.pl/forum/5-opinie-i ... hyperlinki - jak widać oprogramowanie w czytnikach ciągle niedorobione, ale da się obejść te problemy.

Onyx zdaje się może mieć różne słowniki (zgodne ze stardict czy czymś takim), trzeba tylko bazę słów wgrać na czytnik.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


Ostatnio edytowano 05 lut 2010 23:17:19 przez Magnes, łącznie edytowano 2 razy



05 lut 2010 23:13:44
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: iRiver Story czy ONYX BOOX 60 ??
Magnes napisał(a):

Onux zdaje się może mieć różne słowniki (zgodne ze stardict czy czymś takim), trzeba tylko bazę słów wgrać na czytnik.

Tak, założyłem nawet wątek o słownikach :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 lut 2010 23:15:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 sie 2010 8:19:08
Posty: 4
eCzytnik: Barnes & Noble Nook Classic
Post Re: iRiver Story czy ONYX BOOX 60 ??
Witam,

ponieważ po zakupie pierwszego czytnika troszkę wypadło mi się z tematu chcę zapytać kogoś bardziej zorientowanego:

czy jest sens wymiany PRS-505 na Irivera Story lub Onyx Boox 60S? Jaka byłaby ich przewaga nad posiadanym obecnie modelem?

W sumie Sony nie sprawia mi większych problemów, jednak jest plan zakupu drugiego czytnika dla domownika ;) i zastanawiam się, czy nie zrobić podmiany ;).

Jakie są Wasze opinie? Czy miał ktoś możliwość porównać PRSa z Onyxem?

_________________
Obrazek


05 sie 2010 11:13:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: iRiver Story czy ONYX BOOX 60 ??
Zapewne byłby nieco szybszy i obsługiwał więcej formatów. Poza tym chyba żadna. Moim zdaniem nie warto zmieniać. Lepiej kupić drugi czytnik, jeśli fundusze pozwalają.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


05 sie 2010 23:21:25
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: