Teraz jest 24 kwi 2024 5:48:40




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Kupno ereadera 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2010 15:22:09
Posty: 2
Post Kupno ereadera
Witam!

Mam takie pytanie, ponieważ dysponuję kwotą do 1600 zł. Mam zamiar kupić ereadera Onyx Booxa 60. A kilka godzin temu czytelnik 44 napisał "za dwa miesiące na rynku będą już czytniki 9-cio calowe" jakiej firmy to bedą czytniki? i czy z WI-FI? Kupować tego Onyxa 60? Poczekać 2 miesiące a nuż wyjdzie coś lepszego? Czekać na Adama?


22 lip 2010 15:35:25
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kupno ereadera
Przykładowo 9 calowy czytnik od Asusa miał być w kwietniu (czy tam marcu). Ostatnio mówiło się, że ma wyjść jesienią. Wielu czekało tez na produkt o nazwie Skiff, którego niedoszły producent został przejęty i o tej konstrukcji zrobiło się cicho. A ostatnio padł holenderski Irex, który specjalizował się w większych czytnikach...

Ogólnie na rynku czytników trudno opierać się na zapowiedziach producentów, bo można się nigdy nie doczekać (tak jak na hanlina v9 zapowiadanego kilka lat temu czy readiusa).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


22 lip 2010 18:03:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 wrz 2009 20:23:55
Posty: 114
eCzytnik: Kobo Sage
Post Re: Kupno ereadera
Przecież duży czytnik (9,7" Kindle DX) na Allegro chodzi poniżej 1600zł. Co prawda z wysyłką trochę przekracza tą sumę. Ma co najmniej dwie poważne wady (brak gniazda kart SD i brak obsługi ePub), ale tańszego czytnika z takim ekranem (zwłaszcza, że ostatnio go ulepszyli) po prostu nie ma.


22 lip 2010 20:52:01
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Kupno ereadera
Ja bym w tej chwili za tę kwotę kupił Booxa, a jak coś fajniejszego się znalazło to bym sprzedał i kupił to nowe. Ale jak zwykle wszystko rozbija się o kwestię - co chcesz czytać na tym czytniku? Pliki z "własnego źródła" czy takie ekhmmm "kupne"? Jeśli te drugie to kupujesz eC i zostaje tysiak na książki...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


22 lip 2010 21:17:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Kupno ereadera
szymonek123 napisał(a):
Witam!

Mam takie pytanie, ponieważ dysponuję kwotą do 1600 zł. Mam zamiar kupić ereadera Onyx Booxa 60. A kilka godzin temu czytelnik 44 napisał "za dwa miesiące na rynku będą już czytniki 9-cio calowe" jakiej firmy to bedą czytniki? i czy z WI-FI? Kupować tego Onyxa 60? Poczekać 2 miesiące a nuż wyjdzie coś lepszego? Czekać na Adama?


Wg zapowiedzi producentów we wrześniu/październiku mają się pojawić 9-cio calowe czytniki Pocketbook 901, Hanlin v9, Asus 900/950. Zapowiedzi są jednak weryfikowane przez sytuację na rynku, trudno więc określić, które z tych urządzeń rzeczywiście dotrą do klientów i kiedy.


23 lip 2010 11:54:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2010 15:22:09
Posty: 2
Post Re: Kupno ereadera
t3d-ten rynek raczkuje, więc dlatego pewnie ich zapowiedzi wyglądają tak jak widać. Szkoda jednym słowem.
stud3nt-tylko że kindle DX nie ma WI-FI, no i brak gniazda kart SD to już wogóle porażka.
Kell-raczej z "własnego" :) pdf-y no i oczywiście rft-y

i co z Adamem firmy Notion Ink? Jaka może być przypuszczalna cena tego cacuszka? I wiecie może kiedy wychodzi?


23 lip 2010 11:56:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron