Teraz jest 29 mar 2024 7:40:36




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
eBooki (prawie) od A-Z - poradnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 22:54:08
Posty: 19
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
Uaktualniłbym TCBR.
2 razy prosiłem twórce spolszczenia, no i mamy najnowszego tcbr w pl...
Wiec przydało by się...


11 mar 2009 23:03:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2009 13:34:01
Posty: 17
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
A ja mam inny problem z mobipocket creator. Konwertuje ebooki do prc z html. Przy urzyciu mobipocket creator przy konwersji na prc znikają mi wszystkie obrazki. Jeśli taki sam plik html wrzuce bezpośrednio na mobipocket reader to obrazki są.
Chciałbym się dowiedzieć, czy jest możliwość tworzenia prc z obrazkami w mobipocket creator, bo lubię mieć prawidłowo otagowane ebooki i okładki w nich.
Update:
Już wiem co robiłem nie tak. Mobipocket Creator wyświetlał mi w podsumowaniu, że nie znalazł plików graficznych am gdzie się ich spodziewał. Przekopiowałem pliki grafizne tam gdzie chciał i zadziałało :).


15 sie 2009 19:29:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 cze 2010 20:03:43
Posty: 14
eCzytnik: pdf
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
zajerestrowałem sie tutaj specjalnie dla tego tematu...i wrażen z nim związanych

Na kompie rzadko czytam ksiązki ,ale zacząłem kombinowac z czytaniem na telefon

zastanawiałem się nad zainstalowaniem MOBIPOCKET eBook Reader'a ale mój samsung c3050 nie posiada symbiana??Chyba ze mylę się to mnie poprawcie :)

W ogóle jakie telefony posiadają symbiana??Czy samsungi go posiadają??


Na rzie po przeczytaniu tego tematu zaczałem testować mjbookreadera


Moje wrazenia ?

Mogę wyłaczyć i właczyć ,a po wyłaczeniu zapamietuje ostatnoi czyaną linijke i włacza się wtedy kiedy ostani raz wyłaczyłem. jeżeli rozmiar jest duzy po wrzuceniu do notatnika i wyedytowaniu pliku *jar z programu programem sam dzieli mi ksiązke na mniejsze fragmenty.Denrwuje mnie tylko to że zmienia sie układ tekstu po tym jak bawię sie z przesuwaniem w tył,wtedy zmienia mi się układ tekstu w akapitach w nastepnych liniach.
Teraz mam co robic jak jadę do Rzeszowa :D To cud że w ogóle udało mi się prubowałem wyedytowac jar z Tequilli book readera ,ale pisało ze za duzy format albowiem musicie wiedzieć ze samsungi c3050 ma ogrniczenia pliku do 300 kb niestety :cry:

Lecz ogólnie jestem zadowolony.

Piszcie na czym wy czytacie i wrażenia

btw rozglądne się trochę po forum


12 cze 2010 20:22:14
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
Odnośnie książek na komórkach, to bezkonkurencyjny - moim skromnym zdaniem - pozostaje TequilaCat Book Reader. Sposób przygotowania eBooka i konwersji opisany został już w tym wątku, jednak z uwagi na to, że pojawiła się nowa wersja o nieco zmienionym interfejsie, pozwolę sobie opracować krótki mini-poradnik oparty na najnowszej wersji (v2.3.5).

KROK 1: WYBIERZ MODEL TELEFONU

O ile Twój telefon nie znajduje się na liście, przeważnie wystarczającym jest ustawienie opcji MIDP2 Phone - opcja ta dotyczy wszystkich nowszych modeli telefonów wyposażonych w obsługę Java.

KROK 2: KONFIGURUJ KSIĄŻKI

Tu klikamy na Dodaj książkę. To, że program utworzy nam jeden plik .jar nie oznacza, że musimy przypisać do jednego pliku tylko jedną książkę. Możemy do jednego apletu dodać kilka pojedynczych plików, a wyjściowo uzyskamy jeden, który wrzucamy do komórki. Wyboru poszczególnych ksiązek zawartych w jednym pliku .jar dokonujemy już z poziomu telefonu - za pomocą interfejsu, który dodawany jest do każdego utworzonego apletu.

Dodawać można ksiażki w formacie TXT. Aby dodać eBooki w innych formatach (HTML, DOC, RTF, PDF) należy przed uruchomieniem programu ściągnąć GetText i wypadkować zawartość archiwum w folderze Plugins, w katalogu programu. Oczywiście, polskie czcionki w przypadku plików PDF uzyskamy tylko, jeśli dokument został stworzony w trybie tekstowym.

Program potrafi dodać do poszczególnych eBooków spis treści - czyni to niejako automatycznie, np. na podstawie liczb zaczynających kolejne rozdziały...

KROK 3: CZCIONKI I KOLORY

Czcionek można dodać tyle, ile dusza zapragnie. Warto dodać po kilka czcionek, w kilku różnych rozmiarach. Później można przełączyć je w trakcie czytania, już na komórce.

Po prawej stronie ekranu mamy podgląd, jak będzie - w przybliżeniu - prezentował się eBook na telefonie, więc można trochę pokombinować...

W zakładce Rozmiar ekranu można dopasować wielkość bloku tekstu dokładnie do rozmiaru ekranu naszego telefonu. Co do marginesów, warto ustawić po 2 - 3 punkty po bokach i jakieś 5 do 10 u dołu (z powodu wyświetlania status bara - tak, aby tekst nie zachodził na pasek postępu).

W zakładce Zawijanie tekstu należy kategorycznie wyłączyć opcję Pokaż niekompletną ostatnią linię (to znaczy, jeśli jest zaznaczona - odznaczyć). Warto również - dla zwiększenia czytelności tekstu - ustawić linię odstępu między akapitami (chyba, że zależy nam na jak największej ilości tekstu przypadającej na jeden ekran / stronę).

KROK 4: USTAW ŚCIEŻKĘ I WŁAŚCIWOŚCI

Cóż, tam po prostu wybieramy ścieżkę, gdzie ma zostać zapisany plik wyjściowy .jar

KROK 5: USTAWIENIA EBOOKA

Tu ważne jest, aby ustawić kodowanie tekstu na Western European iso8859-1. Można również zaznaczyć opcję Midlet w wersji polskiej, chociaż ja mialem problemy z takim eBookiem na komórce, więc lepiej sobie odpuścić. Obsługa midletu na komórce jest na tyle prosta, że nie ma sensu korzystanie ze spolszczonego i chyba niedopracowanego interfejsu.

Na koniec klikamy na ikonke w prawym dolnym rogu ekranu (Buduj), albo wciskamy F9.

vipdavid napisał(a):
To cud że w ogóle udało mi się prubowałem wyedytowac jar z Tequilli book readera ,ale pisało ze za duzy format albowiem musicie wiedzieć ze samsungi c3050 ma ogrniczenia pliku do 300 kb niestety


W TequilaCat w opcji USTAW ŚCIEŻKĘ I WŁAŚCIWOŚCI możemy ustawić Maksymalny rozmiar pliku JAR (w bajtach) - w Twoim przypadku będzie to 300000 bajtów - i program automatycznie podzieli eBooka na części, jeśli rozmiar eBooka przekroczy 300 kilo.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


13 cze 2010 0:01:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 cze 2010 20:03:43
Posty: 14
eCzytnik: pdf
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
Cytuj:
W TequilaCat w opcji USTAW ŚCIEŻKĘ I WŁAŚCIWOŚCI możemy ustawić Maksymalny rozmiar pliku JAR (w bajtach) - w Twoim przypadku będzie to 300000 bajtów - i program automatycznie podzieli eBooka na części, jeśli rozmiar eBooka przekroczy 300 kilo.



nic z tego zrobiłem jak mi kazałes.teraz piszę że"Bład tresci java nieprawidłowy format."


18 cze 2010 14:51:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 cze 2010 20:03:43
Posty: 14
eCzytnik: pdf
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
generalnie poradziłem sobie w ten sposób że pdfy przerabiam do worda solid converterem ,potem kopiuje do notatnika i z notatnika readmaniaciem exportuje plik jar i jad potem na komórke i uzyskuje ksiązkę.


29 lip 2010 15:38:39
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
TequilaCat Book Reader z pluginem GetText robi to automatycznie, to znaczy z PDF od razu generuje .JAR, tudzież .JAD. Nie wiem, po co się męczysz z konwertowaniem, kopiowaniem, a już w ogóle nie rozumiem sensu używania ReadManiaca, który w porównaniu z TBR jest programem takim sobie.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


30 lip 2010 0:05:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2010 15:05:07
Posty: 3
eCzytnik: pc, se w595
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
mam inną wersję programu tequilacat i mam problem. Zamiast polskich znaków pokazuje mi kwadraciki, cyferki i inne bzdety. Kodowanie ustawiłem na W. europe tak jak jest podane w pierwszym poście ale nadal kicha :?


10 sie 2010 15:19:42
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
Problem może tkwić w dokumencie źródłowym i tym, jaka strona kodowa została wykorzystana do zapisu. Czy próbowałeś przerabiać kilka różnych dokumentów, w różnych formatach i sprawdzić, czy jest jakaś różnica?

Ja testowałem różne wersje programu, w tym najnowszą i nie było problemu z odczytem polskich znaków w pliku wyjściowym.

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


11 sie 2010 0:25:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 paź 2010 12:52:46
Posty: 1
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
muaddib2 napisał(a):
V. CZYTANIE NA URZĄDZENIACH PRZENOŚNYCH CZ. 2 - TELEFONY KOMÓRKOWE (JAVA)


zrobiłem wszystko jak trzeba. Tylko co mam zrobić, żeby wyświetlało poprawnie polskie znaki?


12 paź 2010 12:55:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 maja 2018 20:12:33
Posty: 23
eCzytnik: Pocketbook Touch HD 2
Post Re: eBooki (prawie) od A-Z - poradnik
Temat stary jak świat - do archiwum.


10 maja 2018 21:18:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: