Teraz jest 19 kwi 2024 21:16:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Zanikanie tekstu w pełnym słońcu? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
Dzisiaj po raz pierwszy wyszedłem poczytać na słoneczku. Ku mojemu zdziwieniu, tekst w pełnym słońcu zaczął blaknąć.
Zadzwoniłem do BOKu eclicto i miła pani powiedziała mi, że może być to wina wysokiej temperatury (50 stopni), ale upewni się i mam dzwonić jutro.
Nie wiem czy to wina mojego egzemplarza czy specyfika e-inku. Miał ktoś z was podobne doświadczenia?

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


19 kwi 2010 17:21:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
Trochę dziwne... W Afryce byłeś z tym czytnikiem? 50 stopni??? Może wodą go polewaj ;) Ja czasem czytam bezpośrednio pod lampą, czyli w dość wysokiej temperaturze i takich cudów nie mam (z tym że to Opus a nie eClicto, ale e-ink chyba jest identyczny). Wcześniej miałem JetBooka i ten miał tak, że w słońcu literki bardzo wyraźnie "drżały" to dopiero było wkurzające (ale JetBook ma zupełnie inny ekran).


19 kwi 2010 19:48:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
Wiele osób zgłasza takie problemy z wieloma różnymi czytnikami z ekranami E-Inka (np. szczególnie dużo takich jest w nowej partii Bebooków Neo) na forum mobileread - jest kilka wątków na ten temat, można poszukać sunlight i pewnie się znajdzie.

Jest to zdecydowanie wada ekranu i polecam zwrócić do producenta. Nie jest to typowe zachowanie, większość czytników działa poprawnie w świetle słoneczny, nawet w Kaliforni w południe. ;)

Niektórzy sugerują, że blaknięcie to nie kwestia temperatury, a samego światła, które wybija ładunki. Niektóre ekrany są tak czułe, że nawet w świetle żarówek blakną - co trochę wyklucza temperaturę, a wskazuje na fotony.

Tymczasowe rozwiązanie, jeśli nie chcesz zwracać: ekran nie powinien blaknąć sam z siebie, a tylko źle przewracać strony - czyli wystarczy zasłonić ekran na czas przewracania strony (okładką albo odwracając go na sekundę do góry nogami), aby problemowi zapobiec.
Jeśli będziesz zwracał - w razie problemów sugeruję powołać się na tamte wątki, Sony i Endless Ideas zdaje się wymieniają bez większych problemów takie czytniki na nowe (aczkolwiek jednej osobie zdarzyło się, że dostała drugi czytnik, inni i znów z tą wadą). Wątki znalezione na szybko przeze mnie:
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=27424
http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=10256

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


19 kwi 2010 22:29:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
Dzięki za odpowiedzi.
Zadzwoniłem do pomocy technicznej eclicto i miła pani powiedziała mi, że technicy sprawdzili kilka innych egzemplarzy czytnika i zachowywały się tak samo. Ponoć blaknięcie tekstu w bezpośrednim słońcu jest spowodowane promieniowaniem słonecznym i dotyczy każdego czytnika eclicto.
Szkoda! :(

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


20 kwi 2010 14:54:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2010 22:36:51
Posty: 437
Post Re: Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
Nie dotyczy każdego czytnika! Ostatnio jest chyba więcej uszkodzonych ekranów, ale TO NIE JEST NORMALNE zachowanie ekranu od E-Inka! Jeśli ci nie wymienią, będzie to precedens, bo wszystkie inne firmy wymieniają z tego co widzę na mobileread i forum mybebook, czy booxusers.

_________________

https://market.android.com/developer?pub=Magory - moje gry na Androida, wszystkie w HD, na tablety, działają też na komórkach
http://magory.net - programista freelancer,


21 kwi 2010 8:18:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
Hmm... No ale nie wiem jak to ugryźć. Skoro w eclicto mówią mi, że każdy od nich czytnik tak się zachowuje, to może i mi wymienią (chociaż pewnie nie) ale dostanę egzemplarz z podobną przypadłością...
Przydałby się tutaj ktoś, kto przetestował swoje eclicto w słońcu i nie ma tej wady... Może napiszę na ich oficjalnym forum...

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


22 kwi 2010 8:40:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2008 0:09:52
Posty: 38
Post Re: Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
Pamiętaj że zawsze możesz się odwołać o niezgodność towaru z umową, ponieważ sprawny e-ink powinien działać normalnie w słońcu, w końcu to (i parę innych) było jego przewagą nad LCD.


22 kwi 2010 15:08:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2009 15:23:22
Posty: 29
Lokalizacja: Prawie środek Polski
eCzytnik: Cybook Opus, PocketBook 623
Post Re: Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
A może ta pani do której dzwonił Cujo taką gadkę strzeliła, że niby wszystkie ekrany tak mają, po to by za bardzo jej nie męczył pytaniami co z tym fantem zrobić? W końcu firma traci, musi wymienić czytnik a to raczej średnio opłacalne...


22 kwi 2010 18:07:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
Okazuje się, że firma Kolporter jest firmą poważną i dbającą o klienta.
Dzisiaj zadzwoniła do mnie miła pani (tak, sama z siebie!), z którą wcześniej rozmawiałem i oznajmiła, że dalsze badania problemu zanikania tekstu w słońcu wykazały, że podlega mu tylko część partii czytników i jeżeli jestem zainteresowany reklamacją, to otrzymam egzemplarz bez rzeczonej usterki.
Fajnie.

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


28 kwi 2010 12:40:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2010 10:29:15
Posty: 69
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle3, eClicto, Tungsten T|3
Post Re: Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
Swój egzemplarz wymieniłem na nowy, problemu z zanikającym tekstem już nie ma.
Po raz kolejny ślę pokłony i składam szacunek dla Kolportera (a szczególnie dla Pani Anity Mazur) za profesjonalne podejście i zwyczajne - ludzkie. Mało takich firm w Polsce.

_________________
That is not dead which can eternal lie, yet with strange aeons even death may die.


25 maja 2010 14:04:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2010 21:12:11
Posty: 137
eCzytnik: był eClicto - jest Kindle 3 :)
Post Re: Zanikanie tekstu w pełnym słońcu?
Ja będę bił pokłony jak wypuszczą nowy firmware, biorąc pod uwagę sugestie użytkowników, oraz poważnie poprawią czas pracy na baterii :^


25 maja 2010 15:33:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron