Teraz jest 29 mar 2024 12:19:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
Z T.Goodkindem spotkałam się dzięki opowiadaniu zamieszczonemu w zbiorze "Legendy". Spodobało mi się an tyle, że postanowiłam sięgnąć po całość. Przeczytała cały cykl, długo to trwało, bo "polowałam" na książki w bibliotekach, przyznaję niezbyt pilnie. Podobnie jak przedmówcy pierwsze tomy podobały mi się. Trochę się dłużyły, zazwyczaj pod koniec zaskoczona byłam, że tak mało treści zawartych zostało w tak obszernym tomie, ale nie przeszkadzało mi to sięgnąć po kolejną część. Z biegiem czasu z coraz mniejszą ochotą obserwowałam pojawianie się nowych tomów. Ostatnie trzy przczytałam bardziej z obowiązku niż z przyjemności, aczkolwiek Spowiedzniczka mnie mile zaskoczyła, zwłaszcza rozwiązania niektóych wątków. Mimo wszystko cieszę się, że historia Midlandów zakończyła się.

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


21 lip 2009 0:50:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2009 22:54:08
Posty: 19
Post 
trzeba przyznać, że autor starał się wytłumaczyć dogłebnie zasady swiata przedstawionego.

Ale fajnie rozwiązał problem Jaganga.
Choć pozostawia spory niedosyt.

Eh napierw burda w starym świecie, a potem w Grze o Życie, te elementy były kapitalne!

Szkoda wyznawców Imperialnego Ładu, marnie to wymyślił.


06 wrz 2009 21:40:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2008 23:19:08
Posty: 5
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
przyznaję, że cała seria b. mi się podobała
nie to co "eragon", który w 2 części już mnie znużył
oczywiście najlepsza jest część I i VI, czyli "Pierwsze prawo magii" i "Nadzieja pokonanych"
jeśli chodzi o zakończenie całego cyklu, to jest b. udane niż zakończenie "Harry'ego Pottera" - to dopiero było dno i rozczarowanie
Terry Goodkind trzymał poziom przez całą serię, czego nie można powiedzieć o Rowling
zdaje się, że wydał ostatnio "The Low of Nines", ciekawe kiedy ukaże się w Polsce

_________________
„Ci, którzy nie wyciągają wniosków z historii, skazani są na jej powtarzanie…
Ci, którzy nie wyciągają słusznych wniosków z historii, cóż, Ci są po prostu zgubieni…”


10 lis 2009 21:52:51
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
Witam,

Dla wielbicieli Terrego Goodkinda dobre wieści: na dniach Rebis nie tylko wydaje "Regułę dziewiątek", która jest pośrednio powiązana z cyklem "Miecz Prawdy", ale również - co bardziej ucieszy fanów cyklu - na stronie domowej Autora pojawiła się informacja, że w 2011 r. wydana zostania nowa powieść o przygodach Kahlan i Richarda :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


01 maja 2010 23:03:20
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
A miał sobie już dać spokój?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


02 maja 2010 8:56:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 maja 2013 23:09:02
Posty: 1
eCzytnik: na kanapie
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
Bardzo fajny cykl. Przeczytałem 11 tomów i zaczynam czytać WM (ang Omen machine)
Bardzo ciekawym zabiegoem jest że w każdej ksiażce zawarte jest jedno madrosc zwana prawem magi. GORACO POLACAM !


02 maja 2013 23:21:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 gru 2012 0:25:51
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Classic 4
Post Re: Terry Goodkind - Cykl Miecz Prawdy
Przeczytałem wszystko co było. Nie wiem jak mogłem nie znaleźć tego wcześniej. Serdecznie polecam, prosta w odbiorze i pouczająca powieść(ci)


16 lip 2013 0:54:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron