Teraz jest 28 mar 2024 22:41:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
calibre 7. programem OS roku 2009 - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post calibre 7. programem OS roku 2009 - komentarze
Zapraszamy do komentowania nowego artykułu na naszym blogu - calibre 7. programem OS roku 2009.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 gru 2009 11:34:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post Re: calibre 7. programem OS roku 2009 - komentarze
Nie zaglądałem do tego programu od ponad roku. Jestem zaskoczony jak wiele się zmieniło - częste aktualizacje, sporo poprawek, wszystko działa jak należy - brawo!

btw. czy my rozmawiamy o tym samym programie? mój callibre zaktualizował się wczoraj do wersji 0.6.30

_________________
pozdrawiam
Klaudek


27 gru 2009 11:53:35
Zobacz profil YIM
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: calibre 7. programem OS roku 2009 - komentarze
Tak, dokładnie o tym samym. Przy czym mój sam się nie zaktualizował, bo miałem za starą wersję (0.5.x). I potwierdzam - również byłem pozytywnie zaskoczony zmianami (także w plikach wynikowych, zwłaszcza ePUBie).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 gru 2009 12:01:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post Re: calibre 7. programem OS roku 2009 - komentarze
Mori napisał(a):
Przy czym mój sam się nie zaktualizował

gwoli ścisłości -u mnie sam się nie zaktualizował tylko wyświetlił monit o nowej wersji - sorry.

_________________
pozdrawiam
Klaudek


27 gru 2009 12:08:48
Zobacz profil YIM
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: calibre 7. programem OS roku 2009 - komentarze
A mnie wkurza to wymuszanie tworzenia biblioteki i katalogowania. Używałbym tego tylko do przerabiania książek na inne formaty, albo do wyciągania treści z rss, ale jakoś to kulało jak ostatnio testowałem i machnąłem ręką.

PS. Nazwa systemu na apple to "Mac OS X", a nie "OS X". X oznacza dziesiątą wersję, a OS oznacza system operacyjny, tak więc samo "OS X" nic nie znaczy, aczkolwiek można skojarzyć ;) .

PS2 dla Moriego: Na filmiku widać, że Kovid używa vima :D. Jest na pasku. Wprawdzie nie jest to vim w konsoli/terminalu, a wersja z okienkami gtk, ale jednak ;)

PS3. Ostatnia wersja to 6.30. To siedem w tytule chyba ma oznaczać, że calibre jest siódmym najlepszym programem, a nie że calibre w wersji siódmej jest najlepsze :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 gru 2009 15:58:24
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: calibre 7. programem OS roku 2009 - komentarze
clawd napisał(a):
gwoli ścisłości -u mnie sam się nie zaktualizował tylko wyświetlił monit o nowej wersji - sorry.

A, ok. Bo ja tylko doczytałem na stronie, że przy update'cie ze starych wersji należy odinstalować najpierw calibre - stąd myślałem, że w tych nowszych jednak automatycznie pobiera i aktualizuje program.

t3d napisał(a):
A mnie wkurza to wymuszanie tworzenia biblioteki i katalogowania. Używałbym tego tylko do przerabiania książek na inne formaty, albo do wyciągania treści z rss, ale jakoś to kulało jak ostatnio testowałem i machnąłem ręką.

Ale jaki z tym problem? Znaczy z katalogowaniem. Po prostu podajesz ścieżkę, gdzie on przechowuje kopie dodanych książek. Jeśli nie będziesz tego używać, zawsze możesz je sobie usunąć (jeśli miejsce na dysku jest dla Ciebie aż tak istotne).

Dawniej, przynajmniej w moich testach, wychodziło, iż calibre tworzyło słabe ePUBy. Teraz, w nowej wersji, wychodzą naprawdę miłe pliki (i działają na eCzytnikach, co istotne).

Spoiler!
t3d napisał(a):
PS2 dla Moriego: Na filmiku widać, że Kovid używa vima :D. Jest na pasku. Wprawdzie nie jest to vim w konsoli/terminalu, a wersja z okienkami gtk, ale jednak ;)

W okienkowej można zamknąć normalnie vima, tak? Nie trzeba randomowo stukać w klawiaturę i modlić się, by to wreszcie zniknęło?

PS. Czemu nie vi? Bądźmy hardkorowi do końca :P
PS2. Używa też Firefoksa, do tego RoundCube'a jako klienta pocztowego. Heh.


t3d napisał(a):
PS3. Ostatnia wersja to 6.30. To siedem w tytule chyba ma oznaczać, że calibre jest siódmym najlepszym programem, a nie że calibre w wersji siódmej jest najlepsze :P

0.6.30, nie 6.30 :P Anyway, "7." oznacza "siódmym" w tym przypadku (bez kropki właśnie wskazywałoby na wersję 7 calibre).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


27 gru 2009 18:05:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2008 21:07:52
Posty: 57
Post Re: calibre 7. programem OS roku 2009 - komentarze
i to jak zaciąga rss - bajka.
u mnie wygląda to tak: mam w zwyczaju czytać mnóstwo źródeł przez rss, często obszerniejsze teksty zostawiam sobie na później - np publicystykę. Stosuję wtedy instapaper - witryna raz, że działa jak read it later to jeszcze w doskonały sposób przekształca stronę w treść plus obrazki idealne do druku lub czytania i podaje to w formacie mobi i ePub. Callibre posiada profil dla zaczytywania tych treści z Instapaper.com pozwala ustawić harmonogram pobierania - w efekcie większe treści przerzucam do czytnika w wybranym formacie.

_________________
pozdrawiam
Klaudek


27 gru 2009 23:21:48
Zobacz profil YIM
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: calibre 7. programem OS roku 2009 - komentarze
Spoiler!
Cytuj:
PS. Czemu nie vi? Bądźmy hardkorowi do końca :P

Do końca oznaczałoby ed.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 gru 2009 23:23:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: calibre 7. programem OS roku 2009 - komentarze
Trochę się chciałem zapoznać z Calibre, chociaż mój czytnik obsługuje większość formatów i ma program do ściągania RSS, ale tak wszyscy chwalą, że ciekawość mnie zmusiła ;)

Rzeczywiście super program, aktualna wersja 7.22 - ciągle uaktualniany.
Doszła funkcja dołączania katalogu - jakby emulacja urządzenia - fajne. :!:

Jeden minus, jaki spostrzegłem - ogromna pamięciożerność wraz ze wzrostem biblioteki :(
Po wczytaniu ok. 3 tys. plików z książkami zjadł mi z miejsca dodatkowy 1GB RAM (w Windows XP).
Ale to chyba rzadko używana funkcja i przy tak elastycznych aktualizacjach, pewnie do zoptymalizowania w przyszłości...

Edit: Mogę jeszcze dodać, że serwer Caibre też chodzi znakomicie i błyskawicznie wyszukuje nawet przy takiej ilości plików, jednak nie ma wsparcia dla wyszukiwania polskich liter, wyrzuca wtedy błąd:
Kod:
Java script
Error: error
undefined
:cry:

_________________
W Obrazek też ;)


06 paź 2010 17:47:46
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: