Teraz jest 28 mar 2024 23:48:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Rozważam zakup CyBook Gen 3 
Autor Wiadomość
Post Rozważam zakup CyBook Gen 3
Witam
Jestem całkowicie zielonym użytkownikiem, dlatego też potrzebuję waszej pomocy. Rozważam zakup CyBooka, w internecie znalazłem trochę opinii na jego temat, ale są raczej mało precyzyjne. Dlatego też pytam:

1. Jak wygląda sprawa czytania magazynów w pdf? Mowa np o takiej "Polityce" - czy jest możliwość powiększania obrazu, przesuwaniu się, itd, ponieważ podejrzewam że 6 cali to za mało jak na kartkę a4. Miewa problemy z odczytem?
2. Software - w pewnej recenzji skarżono się na jego niedopracowanie (była to dosyć stara recenzja), gdzie indziej przeczytałem że jest on często aktualizowany - jak to wygląda teraz?
3. Polskie litery - występują z nimi problemy?
4. Czy jakiś uczynny posiadacz ów urządzenia mógłby zrobić zdjęcie jak wygląda obraz kolorowego magazynu na tym ekranie?
5. Planuję zakup z tej strony - http://www.pixmania.com/pl/pl/2890543/a ... ePromo=oui - warto? Ktoś tam kupował?
6. Byłbym wdzięczny za wszytkie rady/porady itd

Pozdrawiam


04 wrz 2009 15:10:26
Użytkownik

Dołączył(a): 08 maja 2009 13:34:01
Posty: 17
Post Re: Rozważam zakup CyBook Gen 3
Posiadam CyBook Gen 3 i już odpowiadam:

1. Próbowałem tylko raz z newsweekiem i nie jest to wygodne. Zdjęcia prezentują się słabo ze względu na 4 odcienie szarości, pdf waży ponad 50mb i jedna strona przerzuca się 30 sekund, czytać da się tylko w poziomie a i w tym przypadku tekst jest malutki, przy powiększeniu 100% przesuwanie strony jest uciążliwe.
2. Oficjalne aktualizacje nie są częste. Nowe sprzedawane modele mają nowy soft niedostępny z oficjalnej strony. Mój egzemplarz był kupiony około 3 miesiące temu i ma wersję 1.2 (build 802). Raz na jakiś czas (tydzień, miesiąc) zdarza mu się zawiesić. Wiesza się podczas uruchamiania i trzeba wcisnąć reset na tylnej ściance (bez patyczka/długopisu bywa to uciążliwe). Raz na początku zawiesił się podczas czytania i nie pamiętał strony na której byłem, ale nie używałem jeszcze wtedy opcji "bezpieczne usuwanie sprzętu" w windowsie. Poza tymi zawieszeniami soft jest stabilny i bezbłędny.
3. Nie występują u mnie problemy. Konwertuje książki do html i przerzucam za pomocą mobipocket readera na czytnik.
4. Newsweek:
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/KoY ... directlink
Ktoś kiedyś chciał porównanie z zwykłą książką więc przy okazji zrobiłem (książka na starym czerpanym papierze):
http://picasaweb.google.pl/lh/photo/wfT ... directlink
5. Kupowałem z bezkartek.pl Było drożej, ale dostałem w gratisie etui skórzane. Z pixmanią nie mam jeszcze doświadczeń.
6. Czytnik fajny i na pewno nie żałuję zakupu, ale mi przeszkadzają 2 rzeczy. Brak wyświetlania numeru aktualnie czytanej strony. Przycisk zmiany strony nie jest w wgodnym miejscu.
Zestaw standardowy nie posiada etui ochronnego, które przy mobilnym urządzeniu za ponad 1000pln jest dosyć przydatne :::? . Dobrze jest sobie je sprawić, ewentualnie wykombinować coś innego.


06 wrz 2009 14:58:38
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Rozważam zakup CyBook Gen 3
Bakker! Widzę Bakkera na czytniku :mrgreen:

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


06 wrz 2009 17:21:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 mar 2008 0:13:38
Posty: 52
Lokalizacja: TarnĂłw
Post Re: Rozważam zakup CyBook Gen 3
Kupowałem w pixmanii Bebooka. Opis procedury na stronie hanlin-f154/eczytniki-z-pixmanii-t6335.html

_________________
Zawsze zastanawiam się, czy wstawić gdzieś przecinek. Zastanowienie jest ważne, ale i tak zwykle wstawiam (no, czasem nie)



Ludzie zdecydowanie wolą czytać niż pisać. I bardzo dobrze, nie każdy jest obdarzony talentem. Ogarnia mnie zgroza na myśl, że ktoś miałby zostać zmuszony do przecztania tego, co napisałem.

Paulus Maximus Starszy


Uroda nie jest największą wadą mężczyzny, istnieje jeszcze głupota.

W. Łysiak


06 wrz 2009 20:43:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 maja 2009 15:29:04
Posty: 17
Post Re: Rozważam zakup CyBook Gen 3
Jeżeli ta Polityka jest zabezpieczona przed otwarciem, na przykład wtyczką FileOpen, lub nawet zwykłym hasłem - to może być ciężko w ogóle otworzyć ją na czytniku. Jeżeli plik jest otwarty, to warto byłoby sprawdzić, jak się prezentuje na Cool-ER. Ten czytnik ma coś co się nazywa "reflowable pdf" i oznacza, że można powiększać rozmiar tekstu w pliku pdf bez potrzeby scrollowania na boki. Widziałem kilka przykładów na różnych pdf-ach i sprawdza się to całkiem nieźle.


14 wrz 2009 8:28:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron