Teraz jest 18 kwi 2024 21:07:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Polly Courtney - Poles Apart 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Polly Courtney - Poles Apart
zacząłem skanować książkę Poles Apart i jakby ktoś chciał sobie poczytać po angielsku to poniżej link do pierwszych trzech rozdziałów
[EDIT by Mori: Sorry, ale tutaj linków nie będzie. Przykro mi.]

trochę długo mi to idzie, bo pierwszy raz skanuję, a jako ocr-a używam strony http://www.free-ocr.com/

książka opisuje życie na emigracji w UK, początek dość nudny, ale potem się rozkręca

i przy okazji pytanie do damskiej części forum, co to jest Malina - jakaś część ubrania:
Cytuj:
She nearly screamed. It was a Malina Q jacket! A gorgeous, turquoise puffy jacket with a faux fur hood lining — the type she and Anka had been drooling over for months! All the rich girls in Warsaw had these. Neither Anka nor Marta had ever been serious about owning one. They cost nearly three hundred zloty! Marta hugged it against her face, discarding the sticky magazine pages on her lap. The English woman in the next seat was looking at her strangely, but Marta didn’t care. She had a Malina Q jacket. Dear Anka, she thought, as a tear rolled down her cheek and onto the bright blue fabric, sinking into the fur lining. She was really going to miss her best friend.

pytałem żony, ale ona też nie wie, z treści wynika, że to bardzo modne w Warszawie


22 lip 2009 23:59:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2009 18:20:35
Posty: 52
Post Re: Polly Courtney - Poles Apart
A nie chodzi przypadkiem o nazwę firmy? Bo część ubrania to raczej nie. Przynajmniej ja nie słyszałam. Książkę chętnie przeczytam, chociaż nie mieszkam w UK, ale blisko, zresztą czy to ma jakieś znaczenie?

_________________
"Nie ma mnie tam, gdzie nie ma tego, o co chodzi" Witkacy


13 sie 2009 20:03:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Polly Courtney - Poles Apart
z treści książki wynika, że ona nosiła na sobie tą Malinę, a angielki wybrzydzały, że to obraża modę
czyli chodzi o coś modnego w Polsce, ale nie w UK


14 sie 2009 12:26:53
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: