Teraz jest 29 mar 2024 9:12:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Berserk 
Autor Wiadomość
Post Berserk
Czesc :)

Podoba wam Berserk? Co sadzicie o tej serii?


Przy okazji znacie moze kogos kto ma dostap do papierowego wydania? Wiem ze nie ma po polsku, a przynajmniej z tego co wiem nie ma. Jesli ktos ma dostep do serii po angielsku gdyz japonskiego nie znam bylbym wdzieczny za informacje :)


10 wrz 2008 15:22:39
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2007 22:25:23
Posty: 25
Post 
Berserk ? Jedno z moich ulubionych mang - mroczne, brutalne z nietuzinkową fabułą. Anime daje jedynie przedsmak historii która wciąga jak bagno. Polską translacją zajmuje się grupa Azure Landscape. Z tego co pamiętam translacja pokrywa obecnie tomy 1-17 i od 31 do aktualnego chaptera. Co do tłumaczenia w języku angielskim to jest ogólnie dostępne w sieci p2p. [/b]


16 wrz 2008 12:20:57
Zobacz profil
Post 
Dzieki sader. Wiem to bo stale monitoruje czy sie nowe nie pojawiaja.
Mi chodzilo o wydania papierowe :) zeby siedziec i trzymac w reku :)


17 wrz 2008 7:37:22
Post 
Manga niezwykle warta polecenia, dla kogos takiego jak ja, czyli rozczarowanego naglym zakonczeniem serii anime, cos co pozwolilo w dalszym ciagu raczyc sie historia Gatsa polujacego na demony, takze te przeszlosci. Wymagajacy odbiorca z pewnoscia znajdzie tam cos dla siebie, nie tylko krwawa jatke i spora dawke golizny.


24 wrz 2008 17:27:46
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2008 22:05:17
Posty: 39
Post 
Kolejna cudowna manga ktora zaczalem czytac po obejzeniu megaklimatycznego, mrocznego i krwawego anime. Polecam kazdemu kto lubi ciezkie klimaty w swiecie fantasy. W komiksie mimo wszystko znajdzie sie dosc duzo humoru (japonczycy maja na tym pkcie jakies zboczenie i w nawet najbardziej powaznej mandze znajda sie zawsze jakies gagi) ale o dziwo nie psuja nastroju, moze go nawet poteguja. Akcja dzieje sie w czasach sredniowiecznych, ogolnie scenerie przypominaja Europe, a glowny bohater jest najwiekszym 'maderfakierem' w historii komiksu. Naprawde z wielkim zaangazowaniem czyta sie te cala opowiesc jak doszedl on do stanu w ktorym poznajemy go na poczatku komiksu, a gdy akcja wraca od retrospekcji na wlasciwe tory robi sie jeszcze ciekawiej. Naprawde ciezko napisac cos o fabule zeby nie zepsuc frajdy osobie ktora zacznie ja czytac. Dlatego goraco polecam, tomy od 1 do 20 lykac w ciemno (potem jak dla mnie siada lekko klimat, chociaz i tak jest b dobry)


28 lis 2008 22:57:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lip 2008 17:30:11
Posty: 25
Post 
heh, mialem zalozyc temat o tej mandze ;D
Berserk jest przykładem swietnie stworzonego tytułu. Ta krew, walki, potwory jest tak swietna, ze wcale sie nie nudzi;;)
kicek016 troszke mnie te retrospekcje nudza, nie moge jakos przez nie przebrnąć :P


07 gru 2008 23:10:05
Zobacz profil
Post 
Jeżeli ktoś oglądał anime, to warto później sięgnąć po mangę. Mamy tam kontynuację wątku oraz coraz ciekawiej ukazane 'przygody' głównego bohatera. Szkoda tylko, że coraz ciężej jest dostać aktualne chaptery. Ja chyba skończyłem na 294. Ale klimat opowieści jest bardzo wciągający i zarazem mroczny. Zastanawiam się jak zakończy się ta przygoda obu przyjaciół.


08 gru 2008 11:43:28
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2008 11:38:18
Posty: 38
Post 
Co do Berserka to miałem stycznośc jedynie poprzez anime... Dopiero potem dowiedziałem się że istnieje wersja komiksowa, a właściwie to bajka została zrobiona na podstawie wersji komiksowej. Jednakże anime podobało mi się bardzo, ujęta tam została niezwykle rozwinięta psychologizacja bohatera oraz walecznośc. Mam nadzieję że będę miał w życiu okazję porównac wersję anime z papierową wersją tej opowieści...


09 gru 2008 12:08:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2008 22:33:22
Posty: 23
Lokalizacja: 3miasto
Post 
Anime widziałem - rewelacja - a to tylko przedsmak w stosunku do mangi - polecam, pod względem detali i klimatu stawiam na równi z Sagą Pieśni Lodu i Ognia Martina.

_________________
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes"


29 gru 2008 21:59:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2009 17:19:16
Posty: 19
Post Re: Berserk
Widzę, że wszyscy się zachwycają Beserkiem. Ja wiem, kultowy tytuł, bla, bla, bla, trzeba się zachwycać, a jak nie zachwyca to się nie znam. Wiadomo. To samo dzieje się z większością 'so called' kultowych anime/mang - spróbujcie powiedzieć złe słowo o Evagelionie!

Wracając do Berserka, to, patrząc z perspektywy czasu, fabuła jest sztampowa i mało oryginalna, a kreska zwyczajnie marna. Kiedyś by mi się spodobała, ale.. czasy się zmieniają, zmieniają się również moje oczekiwania. Nie mam ochoty czytać mangi, która jest zwyczajnie brzydka, a jej fabuła - ograna do bólu.

Wiem, że zapewne wzbudzi to kontrowersje, bo jakże to tak, przecież w roku wydania była to świetna kreska, a fabuła wręcz odkrywcza. Wiem. Ale czasy się zmieniły.


16 lip 2009 23:03:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron