Teraz jest 28 mar 2024 16:41:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Vampire Knight 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sie 2008 22:04:29
Posty: 12
Lokalizacja: Coventry
Post Vampire Knight
Odwiedziłam księgarnię i wpadła mi w oko nowa seria mangi, pt."Vampire Knight". Uwielbiam takie morczne opowieści, więc nie namyślając się długo, kupiłam pierwszą część - obecnie mam już ich sześć.

Autorką mangi jest Hino Matsuri, która doczekała się animowanej wersji swojego dziełka o tym samym tytule w 2008 r. Manga zaliczana jest do gatunku shōjo, czyli dla dziewcząt. W skrócie akcja zarysowuje się następująco:
Główną bohaterką mangi jest Yuuki Cross, uczennica tzw. Dziennej Klasy nietypowej Akademii Cross. Swój specyficzny charakter szkoła zawdzięcza temu, iż poza lekcjami prowadzonymi w dzień, odbywają się również zajęcia dla Nocnej Klasy, której uczniowie są wampirami. Prawdziwa tożsamość Nocnej Klasy jest pilnie strzeżona przez Yuuki i jej kolegę Zero Kiryuu, którym dyrektor szkoły powierzył zadanie utrzymania porządku pomiędzy dwoma grupami uczniów. Z czasem okazuje się, że to jedynie część tajemnic, które kryją się za murami Akademii Cross.

_________________
dzidzileja ;)


26 kwi 2009 14:46:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2009 17:19:16
Posty: 19
Post Re: Vampire Knight
Może się mylę, bo jestem dopiero w mniej-więcej połowie (odpowiednik ostatnich odcinków pierwszej serii anime), ale głównym bohaterem jest właśnie Zero, bo to wokół niego kręci się akcja. Yuuki jest postacią poboczną(czy może raczej - jedną z głównych postaci pobocznych - jakkolwiek to brzmi), dość typową dla tego typu anime - raz trzeba ją ratować, raz to ona pomoże, no i czego nie mogło zabraknąć to wątek romantyczny, czyli miss Cross jest zakochana w Zero.


24 cze 2009 16:05:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron