Teraz jest 18 kwi 2024 10:40:50




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Gwiezdny pył / Stardust (2007) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 16:36:52
Posty: 26
Lokalizacja: Łódź
Post 
Na wstępie powiem ze ksiażki nie czytałam.. a FILM? Bardzo przyjemny...
Mimo ze dlugi to jednak fajnie sie oglada. Lekka dawka humoru, akcja stworzona z duza wyobraznia i oczywiscie szczesliwe zakonczenie. Bardzo dobra ścieżka dzwiękowa. Warto obejrzec :)


16 paź 2008 19:06:30
Zobacz profil
Post 
Generalnie rzecz ujmując stwierdzam iż scenariusz nie leżał zbyt długo obok książki. Zabiło mnie zakończenie i nigdy nie powiem, że był to dobry film. Cieszę się, że książkę przeczytałam najpierw; film nie zepsuł mi przyjemności jej lektury. Chociaż kto wie może gdybym pierw obejrzała film a potem przeczytała książkę moja opinia byłaby inna?


30 paź 2008 22:06:59
Użytkownik

Dołączył(a): 02 mar 2008 21:22:56
Posty: 23
Post 
Książkę czytałem jakiś miesiąc temu, film obejrzałem wczoraj.
Co zostaje w pamięci po filmie ?

Michelle Pfeiffer po renowacji - istotnie dzieło sztuki chirurgii plastycznej...
Claire Danes, chociaż to nawet nie spadająca gwiazda...
Robert de Niro - może już nie Wściekły byk ani Łowca jeleni, ale w filmowym świecie wciąż bardzo wysoko :)...
Podniebny statek jak z 3DMark (ciekawe, kto się na kim wzorował)...

Niestety nie ma najważniejszego - magii, jaką Neil Gaiman potrafił stworzyć w książce.


10 lis 2008 22:48:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lis 2008 16:34:51
Posty: 24
Post 
Świetny film! Nie czytałam książki jeszcze, ale fabuła niezwykła! Nie miałam pojęcia co się zdarzy za chwilę, kreacje aktorów niezwykle udane - moze poza czasami wkurzającą Danes. Szczególnie Pfeiffer i de Niro mnie zachwycili.
Pozycja czeka przy łóżku, a po przeczytaniu tylu pochlebnych opinii coraz bardziej mam na nią ochotę!


12 lis 2008 19:05:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 maja 2008 9:10:55
Posty: 35
Post 
Możesz się rozczarować.... to zależy od tego czego oczekujesz od książki. Jeśli interesuje cię wartka akcja, dużo humoru i prawie że epicką opowieść to może ci się książka nie spodobać. Przede wszystkim akcja w książce jest spokojna, melancholijna, porusza głębsze tematy (np. niejednoznaczność dobra i zła) a choćby duchy braci nie mają otoczki humorystycznej (co zresztą bardzo mi się w filmie podobało). Dlatego sięgając po książkę powinno się nastawić głównie na historię interesującą, ale spokojną bez tej prężnej akcji :)


18 lis 2008 21:13:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2008 13:21:42
Posty: 20
Post 
Pochłonęłam książke w jedno poludnie. Urzekla mnie przez bardzo duze U. Z niecierpliwoscia czekalam az obejrze film. Hmmm..i po obejrzeniu nie wiedzialam czy wypozyczylam dobry film??? Ja rozumiem ze pewne rzeczy rezyser chce w adaptacji pozmieniac ma swoja wizje itd ale strasznie sie zawiuodlam zeby az tak wszystko pozmieniac?? Tak pomieszano fakty, wydarzenia, imiona pozmieniano... Co z tego ze obsada byla swietna kiedy ja czekalam na adaptacje Gwiezdnego Pyłu a nie na film nie bardzo powiazany z książką...szkoda :(


08 gru 2008 17:34:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 kwi 2009 20:49:42
Posty: 22
Post Re: Gwiezdny pył / Stardust (2007)
Czytałam i książkę i oglądałam film, i chociaż trochę się różnią, to i tak, i tym i tym byłam zachwycona.
Często wracam do filmu i za każdym razem tak samo mi się podoba.


02 maja 2009 16:41:52
Zobacz profil
Post Re: Gwiezdny pył / Stardust (2007)
ekarnizacja odpowiada książce chodź brakuje kilku fajnych wątków, zawsze wracam do tej lektury. polecam


11 cze 2009 10:25:07
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron