Teraz jest 25 kwi 2024 5:50:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Skąd Internet 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2008 22:52:32
Posty: 119
Post Skąd Internet
Jak w temacie- którego z dostawców usług telekomunikacyjnych uważacie za najlepszego.

Neostrada to najgorszy dostawca, ale nikt nie wymyślił lepszego. Zwłaszcza w moim mieście.
Do wyboru mam Neo, radiówkę i osiedlówkę.
Neo
+Zmienne IP
+Serwis w każdym mieście
+Praktycznie bezawaryjna
+W porównaniu do tamtych-niedoroga

Zupełnie nie wiem skąd narzekanie na neo-dla mnie to usługodawca idealny.
inni, których miałam okazję spróbować:
Radiówka
-Duże koszty podłączenia
-Małe prędkości
-Stałe IP

Osiedlówka
-jw.
-IP dzielone z resztą użytkownków


Wybór jest dla mnie oczywisty, zwłaszcza, że znam dobrze ludzi z serwisu
Gdzieś podobno istnieją inni dostawcy tacy jak Netia, Chello, Tele2, niestety na moją prowincję docierają o nich sprzeczne wieści. Dlatego ludzie ciągnący dzięki nim Internet proszeni są o wypowiedź na temat wad i zalet.

_________________
To było dawno i nieprawda!


16 maja 2008 21:30:39
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Neostrada dostawcą internetu? A ja myślałem, że to nazwa usługi TP. Widać nastąpił rozłam w firmie żabojadów (ktoś jeszcze wierzy, że TP to polska firma? xD ). :)

Zmienne IP jest tak samo przydatne, jak i uciążliwe. Chociaż nie wymyślono jeszcze lepszego sposobu na Rapidshare. :) Nie jestem do końca taki pewien, czy Neostrada jest aż tak bezawaryjna. Sam miałem zbyt wiele problemów, żeby w to uwierzyć. Poza tym cenowo wcale taka tania w porównaniu do radiówki nie jest. Zazwyczaj ceny są podobne. Przynajmniej w mojej okolicy.

Radiówka - tak jak pisałem - koszty nie tak znowu wielkie, jak się wydaje. Stałe IP może być zaletą (chyba za długo jestem adminem :D ), natomiast prędkości niekoniecznie muszą być takie małe. Za to często prędkość skacze. Chwilami możesz się rozkoszować 2-megowym łączem, a czasami net ledwo się "czołga".

Pisząc osiedlówka miałaś na myśli kablówkę? Przecież osiedlówką może być każde łącze. Aczkolwiek w przypadku Neo raczej nie jest to stosowane (a przynajmniej nie jest to bardzo popularne rozwiązanie), to sieci osiedlowe bardzo często są radiówkami (wiem, bo sam obecnie mam). Natomiast zdecydowanie wielkim minusem jest dzielenie IP. Zresztą w przypadku radiówek też tak zazwyczaj jest - dostajesz IP wewnętrzne i wszyscy klienci danego providera mają jedno IP zewnętrzne. Wielki minus.

Na temat Netii, Chello i innych wiele nie wiem, natomiast ostatnio moja wiedza na temat oferty Tele2 znacząco się powiększyła. Jeśli chodzi o jakość, to jest to tak samo jak w przypadku Neo (te same łącza). Dostajesz lepszy modem (no może nie licząc Liveboxa, ale reszta modemów TP jest gorsza od Thompsona Tele2, choćby dlatego, że do 1 modemu możesz podłączyć 2 kompy, a nie jeden jak w TP), obsługa D2D (door to door - technicy przyjeżdżają do domu), mniejszy tłok na infolinii technicznej (mniej klientów :P ), ale są też spore minusy. Tylko gdzieniegdzie można mieć 6-megowe łącza, a gdzieniegdzie nawet 2 mega nie są dostępne (losowość przydzielania slotów w centrali), kurierzy czasami nawalają i jest kilka mniejszych minusów. Ogólnie dobry wybór dla osób posiadających abonament telefoniczny w Tele2, bo mogą zaoszczędzić dzięki usłudze łączonej. Natomiast osobiście skłaniałbym się najbardziej ku Netii - nie znam wielu szczegółów, ale podobno świadczą najlepsze usługi w porównaniu z TP i Tele2.


17 maja 2008 17:25:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 kwi 2008 22:52:32
Posty: 119
Post 
Netia "jedzie" na łączach TP, więc komu Neo nie chodzi nie ma co się łudzić, ze u Netii sie poprawi.
Ja piszę z pozycji prostego użytkownika, nie stawiam serwerów, raczej na zmiennym IP mi zależało, toteż rozpatrywałam ostatnio ofertę Orange.
Jeszcze mała uwaga, co do tele2. Rozpatrywałam ta ofertę, ale z powodu nikłego zainteresowania w mojej okolicy nie chciano mi go podłączyć.

Cytuj:
Dostajesz lepszy modem (no może nie licząc Liveboxa, ale reszta modemów TP jest gorsza od Thompsona


Przypomniałeś moje zabawy w "Vistę, Speedtouch i infolinię Neo". Dobrze, że darmowa ,bo przegadałam kilkanaście godzin. Skończyło się na kupnie rutera, ale nie liveboxa, bo to ten nie jest w stanie obsłużyć nawet małego mieszkania.

Cytuj:
Tylko gdzieniegdzie można mieć 6-megowe łącza, a gdzieniegdzie nawet 2 mega nie są dostępne

Łącząc się przewodowo? Jestem w stanie zrozumieć, że 7,2 Mb w Orange to w większości pic na wodę, bo przekaźniki rzadko, bo teren i pogoda zła jest itp. ale na łączu kabelkowym to się nie spotkałam.

_________________
To było dawno i nieprawda!


17 maja 2008 19:17:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Właśnie o dziwo jakość usług świadczonych przez Netię jest bardzo dobra. Nie wiem, czy mają jakieś kontakty w TP czy co, ale mają mniej problemów technicznych z Tele2 (zazwyczaj trafia im się tak, że dobre sloty - czy jak to się tam zwie - w centrali są przydzielane dla osób, które netem nie są zainteresowane, albo wystarcza im 1 mega, natomiast dla osób chcących mieć większe prędkości są przydzielane sloty słabsze i w efekcie w większości Tele2 dostaje odpowiedź od TP, że infrastruktura techniczna nie pozwala na podłączenie takiej prędkości). Mi tam livebox w domu wystarcza. Wprawdzie często mam problem, żeby się bezprzewodowo połączyć, ale to chyba wina bardziej firewalla. Zresztą nie wnikałem. Jak jestem w domu to i tak prawie na necie nie siedzę.


17 maja 2008 20:03:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
ja w swoim zyciu juz pare łącz prztrwałem ...

poczatki modem - 2 lata podpiety do telefonu - dramat, drogo, wolno i prawie nie kozystalem wtedy ;]
SDI - łącze ~ 112 kilobitow ... podzielone na 12 (później 20) osob w sieci ;) - czlowiek cieszyl sie ze mial neta placil za niego 6 zł ... a ze mulił ... to nie byl problem w tamtych czasach :P:P
przeprowadzka i SDI na 6 osob ... zdecydowanie lepiej ... ale wciaz wolno ... umowa sie skonczyla i pach
RADIOWKA:
- Stałe ip przydzielane do 1 karty sieciowej ... zaleta bylo posiadanie huba i kolejne komputery z systemem 98 ktory maskowal adres karty sieciowej - udawalo sie sttrzelic IP i za darmo wpiac kolejne komputery do sieci ;) - szybko zrezygnowalem z tej uslugi ze wzgledu na tragiczne wahania w transferze

Neostrada - w koncu sam 128 potem 256 nastepnie 512 ... zmienne IP - jak dla zaleta zdecydowana ... Dp tego Obi ... ja mam routerek Thomsona ... ktory zgarnąłem razem z neostrada sobie - daje mi mozliwosc podpiecia 4 komputerow ;) co prawda troszke doplacilem za niego wiecej niz symboliczna złotóweczke ... ale dziala do tej pory bezawaryjnie ... i nie musze bawic sie w reinstalowanie sterownikow do neo po kazdym formacie :P

awarie sie zdazaly neo niestety ... nei wiem z czym to zwiazane w kazdym razie usterka mnie nie dziwi tam, ale to i tak w moim przypadku najlepsze rozwiazanie bo pozwala podpiac wiele kompuerow a na moich terenach to ciezko znaleźć uslugodawce ktory by to udostepnil ...

W gdansku kozystam sobie z UPC - generalnie od października z winy UPC tylko raz padł net na ok 2 godzinki ... wiecej problemow nie stwierdzilem

_________________
Obrazek


21 maja 2008 0:19:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2008 19:06:45
Posty: 39
Post 
Ja mam Neostrade już pare dobrych lat. Pamiętam jeszcze czasy jak za 128kb/s płaciło się ok. 80zł :?. Teraz jest o wiele taniej, ale to nie dzięki szczerym chęciom TP, tylko z przymusu. Gdybym miała możliwość zmienić TP na lepszego dostawce zrobiłabym to natychmiast. Niestety w moim mieście mam tylko możliwość podłączenia stałego łącza lub właśnie Neostrady. Stałe łącze w tym momencie u mnie kosztuje więcej niż Neostrada a jest 4 razy wolniejsze. Co do problemów technicznych z Neo - mam ich wystarczająco dużo, aby jej niepolecać.


11 lip 2008 15:47:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2008 1:30:10
Posty: 31
Post 
Ja mam chello 10 mbps za 89 zł. Upload jest bodajże 1-2 mbps, nie pamiętam. Natomiast mimo, że nie mam w umowie prędkości minimalnej, to i tak na ogół łącze działa na 90-95% maksymalnej prędkości. Ponadto awarie mają b. rzadko (miałem 3-4 poważne w ciągu prawie 3 lat) i zawsze je naprawiali w ciągu kilku godzin od zgłoszenia (różne przyczyny były). Ichnia pomoc techniczna też mi kilka razy pomogła.

Dodatkowym atutem tego dostawcy jest obniżenie ceny za telefon/kablówkę, jeśli bierze się u nich te usługi w pakiecie.

Na co trzeba jednak uważać z nimi - to umowy. Często mówią coś o promocji próbnej bez zobowiązań i telefon gratis, a potem się okazuje, że gratisem ma być opłata dla nich za telefon, a umowa już ważna. Na szczęście u nas dało się odkręcić - tak czy siak, wypadki na tle najlepiej. No i zewnętrzne IP :-) Teoretycznie jest często zmieniane, ale to chyba zależy od centrali - u mnie IP się zmieniało co parę miesięcy (pewnie ciągle przydzielali to samo, jeśli to było możliwe).

Najlepszą zaletą chello w moim przypadku była stabilność - mieli jeden okres modernizacji łączy i cięło strasznie, ale teraz jest zawsze szybko i zawsze... jest :P A jak komuś mało 10 mbps, to mają też 20 mbps (chyba 129 zł). Warto zapoznać się z ich ofertą - no i są niezależni od TP (idzie wszystko kablem od TV).

_________________
Jestem przeciw piractwu. Tak więc proszę: nie napadajcie na żadne statki!


13 lip 2008 23:21:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2008 17:30:16
Posty: 80
Lokalizacja: WodzisÂław ÂŚlÂąski
Post 
No cóż... Jeśli ktoś uważa, że Neostrada to dziadostwo, to proszę spróbować korzystać z iPlusa :wink:
Prędkość poniżej jakiejkolwiek krytyki, częsty brak zasięgu (a reklamują się jako najlepszy mobilny internet w Polsce), a także wysoka cena.

Korzystam też z Neo, i poza drobnymi awariami, czy uciążliwym odcinaniem od usługi po 24h żadnych większych mankamentów nie widzę :)

Co do Chello, to mój znajomy go mi właśnie polecał twierdząc, że jest to najlepszy stosunek ceny do prędkości. Nie wiem jednak jak jest, bo nie sprawdzałem...

_________________
Obrazek


13 lip 2008 23:40:57
Zobacz profil WWW
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Z chello to jest akurat taki problem, że jest tylko w wielkich miastach dostępne. Mniejsze miasta i małę pipidówki mogą o tym zapomnieć. Ja również mam z kablówki ale płacę tyle samo za wielokrotnie wolniejsze łączę. No i oczywiście do tego trzeba wziąć telewizję, bo sam internet to się nie opłaca, a czasami chciałoby się też coś obejrzeć w pudle... Ogólnie to ceny netu od kilku lat trzymają się na podobnym poziomie - od 20-30 zł za najsłabszą opcję na rynku, poprzez 50-60 za standard, do ok. 100 zł / mc za dobrej jakości łącze. I tylko regiony kraju robią różnice - bo w takiej Wawie mają zarówno najwyższe zarobki, jak i net jest najtańszy...

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 lip 2008 10:34:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
O Chello to ja marzę. Za rok lub dwa może do Olsztyna dojdą i też będę mógł korzystać do woli... A tymczasem będę musiał zapewne korzystać z BlueConnecta lub innych pochodnych, bo obecnie nie mam możliwości podłączenia kablówki z winy firmy. :/ Obecnie chyba Play ma najlepszą ofertę jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości (to znaczy prędkość niska, ale cena też niska i spory limit transferu), ale w radiu słyszałem i jakiejś promocji w Orange. Zobaczymy jak to będzie - nawet iPlus jest lepszy od całkowitego braku neta. :P


18 lip 2008 19:44:21
Zobacz profil WWW
Post 
U mnie w malej miejscowosci szalu nie ma :/ korzystam z radiowki ktora przy wiekszej wichurze powoduje brak internetu na dzien luib dwa :/ do wyboru mam neostrade, ktora w porownaniu do mojej radiowki kosztuje dwa razy wiecej a transfer ten sam :/


16 wrz 2008 14:16:18
Post Re: Skąd Internet
Ja korzystam z Vectry. Internet + telewizja, problemów technicznych nie miałem od dwóch lat za co idzie chwalić tego operatora, choć do tanich on nie należy.


09 cze 2009 16:31:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron