Teraz jest 28 mar 2024 13:19:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Książki za granicą 
Autor Wiadomość
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
http://www.wydawca.com.pl/index.php?s=i ... =0&id=2362
http://polishbooks.co.uk/

Ceny jak z kosmosu

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


10 sty 2009 12:20:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2009 18:20:35
Posty: 52
Post 
Dla mieszkających w Irlandii/Wielkiej Brytanii polecam stronę http://www.ksiegarnia.ie, to wysyłkowa na Irlandię i UK. Korzystałam z ich usług i byłam bardzo zadowolona. Poza tym Merlin ma teraz wysyłkę przez UPS w bardzo korzystnej cenie (6zl do kazdej ksiazki + 20 za wysyłkę), biorąc pod uwagę, że ceny książek u nich niższe niż w księgarniach w kraju, czasem wychodzi prawie na to samo. Kiedys poprosiłam koleżankę o kupienie książki, w EMPIKU kosztowała prawie 10 zl drozej niż w Merlinie. Ja wiem, że ebooki są tańsze, ale nic nie zastąpi prawdziwej papierowej książki, a kiedy pracuje się na Wyspach, bez przesady, można sobie pozwolić od czasu do czasu na zakup kilku interesujących pozycji. Moim marzeniem jest ebook reader, lepszy dla oczu niz ekran komputera, ale na razie to za duży wydatek.

_________________
"Nie ma mnie tam, gdzie nie ma tego, o co chodzi" Witkacy


26 sty 2009 1:24:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 wrz 2007 13:35:51
Posty: 45
Lokalizacja: Luton GB
Post 
Studiuje w Anglii od 2.5 roku i musze przyznac, ze mam taki sam problem z dostepem do polskich ksiazek, jak wiele innych wypowiadajacych sie tu osob.

Mam dostep do pokaznej biblioteki uniwersyteckiej, a takze miejskiej, gdzie jest dzial polski... niestety szalenie monotonny i nieciekawy.
Sme klasyki polskiej literatury, w wiekszosci tj. lektury szkolne, no i tematyka wojenna, droga wojna swiatowa rzadzi, az sie plakac chce.

Kupuje wiec ksiazki po angielsku, ale to nie to samo, tak jak z e-bookami. Jestem zachwycona, ze kolezanka podala mi adres tej strony, ale to nie to samo. Brak szelestu kartek i tego codownego zapachu farby drukarskiej.

Zawsze jak jade do domu, spedzam godziny, w empik-u, ale ostatnio zaczelam inwestowac w ksiegarnie internetowe, mowi sie ze cecy sa wyzsze, fakt, ale mangi w ktore sie zaopatruje sa w podobnej cenie jak te w ksiegarniach w moim miescie.

Niestety tutejsze ksiegarnie internetowe jak juz ktos zauwazyl maja niezwykle u bogi ksiegozbior, przydaloby sie zeby np. empik stworzyl taka zagraniczna filie... a moze juz stworzyl?
Ktos cos wie na en temat? Bylo by bosko.

_________________
Należy każdego dnia posłuchać krótkiej pieśni, przeczytać dobry wiersz, zobaczyć wspaniały obraz i - jeśli to możliwe - wypowiedzieć kilka rozsądnych słów.


10 lut 2009 15:59:24
Zobacz profil
Post 
Uwielbiam czytac ksiazki i dalabym wszystko, zeby miec blisko polska ksiegarnie. Mamy tutaj (Windsor-Kanada) biblioteke, ktora ma dzial z polskimi ksiazkami, ale to mi nie wystarcza. Ksiazkami wymieniamy sie miedzy soba, a dwa razy w roku przyjezdzaja do nas panowie z ksiazkami z Toronto. Nowosci jest jednak jak na lekarstwo.
Zostaje jeszcze wyjazd do Detroit na zakupy ksiazkowe, albo wyslka z tych ksiegarni. Corka znalazla i polecila mi ta strone. Teraz nie ma dnia, zebym tutaj nie weszla, nie mowiac juz o sciaganiu ksiazek i czytaniu. Jestem tak podekscytowana, ze nie wiem jakiego autora i jakie ksiazki sciagac. Jedyny minus to to, ze nie moge z taka ksiazka usiasc na kanapie, tylko musze siedziec przed komputerem, ale i tak jestem w siodmym niebie.
Pozdrawiam


21 lut 2009 23:57:19
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
gosia64 napisał(a):
Jedyny minus to to, ze nie moge z taka ksiazka usiasc na kanapie, tylko musze siedziec przed komputerem, ale i tak jestem w siodmym niebie.

Proszę, w XXI. wieku takie stwierdzenia? Oczywiście, że można usiąść na kanapie i wygodnie czytać - należy zainwestować w czytnik. Mieszkając w Kanadzie powinnaś mieć łatwy dostęp do sprzętu z USA, więc nic nie stoi na przeszkodzie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


22 lut 2009 0:42:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2009 18:37:41
Posty: 17
Lokalizacja: Beaver Village/RzeszĂłw
Post 
Mori napisał(a):
gosia64 napisał(a):
Jedyny minus to to, ze nie moge z taka ksiazka usiasc na kanapie, tylko musze siedziec przed komputerem, ale i tak jestem w siodmym niebie.

Proszę, w XXI. wieku takie stwierdzenia? Oczywiście, że można usiąść na kanapie i wygodnie czytać - należy zainwestować w czytnik. Mieszkając w Kanadzie powinnaś mieć łatwy dostęp do sprzętu z USA, więc nic nie stoi na przeszkodzie.


Ja myślę, że wystarczy zwykły laptop :D

A co do dostępu polskich książek za granicą, to w moim wypadku (byłam jeden semestr na wymianie studenckiej w Budapeszcie) wybór był dość ograniczony. Znaleźliśmy ze znajomymi jedną bibliotekę w Instytucie Polskim, ale była w remoncie O_o i drugą w polskim Stowarzyszeniu Bema, ale tam były tylko książki do 1970 roku (wpisane w katalog jako nowości! :D:D ). To sobie raczej nie poszaleliśmy. ;p

_________________
This is not a love song!


22 lut 2009 16:44:48
Zobacz profil
Post 
Od trzech lat mieszkam i pracuje w malym irlandzkim miasteczku. Bardzo szybko zapisalam sie do tutejszej biblioteki ( czytam dobrze po angielsku ), przywiozlam mnostwo ksiazek ( podczas kazdej wizyty w Polsce nadal kupuje ' tone' ksiazek i upycham to w bagazu podrecznym lub tez szaleje na calego jadac do ojczyzny samochodem) oraz ( ku wielkiej mojej radosci) znalazlam ta strone:) Poniewaz nie lubie czytac ebookow za pomoca komputera kupilam sobie niedawno ebook reader'a a moj genialny brat konwertuje mi polskie ksiazki :)Jestem wiec 'ksiazkowo spelniona' na obczyznie, czego wszystkim emigrantom zycze :)


22 lut 2009 22:34:43
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post 
wszyscy piszą tylko i wyłącznie o polskich książkach
ale przecież za granicą łatwo się nauczyć języka i potem mieć dostęp do o wiele bogadszej literatury niż polska
po angielsku wychodzi o wiele więcej książek i o wiele szybciej niż po polsku (czasami na tłumaczenie trzeba czekać nawet rok)

ja oczywiście dalej czytam polskie książki, ale poznanie angielskiego otworzyło przede mną wielkie pokłady nigdy nie przetłumaczonych książek
angielskie biblioteki są przyjaźniejsze ludziom, zawsze są komputery, kącik dla dzieci, audiobooki i oczywiście książki


22 lut 2009 23:21:01
Zobacz profil
Post Re:
kotekFilutek napisał(a):
wszyscy piszą tylko i wyłącznie o polskich książkach
ale przecież za granicą łatwo się nauczyć języka i potem mieć dostęp do o wiele bogadszej literatury niż polska
po angielsku wychodzi o wiele więcej książek i o wiele szybciej niż po polsku (czasami na tłumaczenie trzeba czekać nawet rok)

ja oczywiście dalej czytam polskie książki, ale poznanie angielskiego otworzyło przede mną wielkie pokłady nigdy nie przetłumaczonych książek
angielskie biblioteki są przyjaźniejsze ludziom, zawsze są komputery, kącik dla dzieci, audiobooki i oczywiście książki


zgadzam się, mieszkam w Wielkiej Brytanii i przez rok wypożyczałam polskie książki z angielskiej biblioteki ale po roku zdenerwowałam się bo nie było naprawdę normalnych książek (same przepisy, ksiązeczki dla dzieci i książki napisane przez polityków). Zaczełam czytać angielskie książki, najpiejw te dla emigrantów z różnym poziomem trudności a teraz zaczynam też normalne :mrgreen: ,

Na początku myślałam że będzie trudno ale z zaskoczeniem stwierdziłam że rozumiem prawie wszystko.
Nadal czytam poslie książki ale tylko e-booki


09 cze 2009 15:00:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron