Teraz jest 29 mar 2024 8:19:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
bahura tovah ;) 
Autor Wiadomość
Post bahura tovah ;)
niebieski świt
otwieracz do konserw moich oczu
we mnie morze czerwone wina wczorajszego
pulsuje, szumi i wrze
otchłań starsza niż ja
umiem tylko patrzeć bez słów
nauczona przez czas cierpliwości


14 wrz 2008 17:48:17
Post 
Szkoła sprawiła, że zniechęciłem się do szukania w wierszach drugiego dna, ukrytych wartości. Lubię wiersze, ale takie które są napisane pięknym językiem, które wywołują u mnie w wyobraźni jakieś obrazy. Mogą być przy tym bezwartościowe. Nie lubię się zastanawiać nad wierszami. Twoja liryka dla mnie nie jest piękna. Przeczytałem raz, przeczytałem drugi i nic, moja wyobraźnia się nie włączyła, żadnych obrazów nie zobaczyłem. Już nawet nie pamiętam o czym był wiersz. Nie podobało mi się, ale to tylko moje odczucia.


19 wrz 2008 13:09:45
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2008 21:04:08
Posty: 20
Post 
a ja w tym widze troche zabawy slowami, troche wymieszanych uczuc-calkiem ciekawa kompozycja ;)


25 wrz 2008 21:37:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 mar 2008 19:46:33
Posty: 191
Post 
A mnie bardzo spodobały się niektóre porównania, szczególnie niebieski świt otwieracz do konserw moich oczu. Przywodzi mi na myśl niektóre dawne studenckie poranki po całonocnych imprezach, kiedy to chciało się powiedzieć chwilo trwaj i budzikom śmierć, a powieki rzeczywiście były tak zamknięte jak radzieckie konserwy. A tak na poważnie, to rzeczywiście czas uczy pokory i cierpliwości tak pożądanej w tych czasach cechy królów. Myślę, że wiersz może być fragmentem opisu samopoczucia ludzkiego po ciężkiej nocy nieprzespanej z przepracowania, rozgoryczenia, czy żalu. Krótka treść wiersza nie oznacza jej braku, wręcz przeciwnie, wyczułem duży uniwersalizm w tych kilku strofach. Gratuluje pomysłu!


01 paź 2008 7:42:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 wrz 2008 19:04:55
Posty: 29
Post 
w moim odczuciu zbyt wiele przepychu, tak jak bys atakowała słowami. ciężki do przełknięcia a dla mnie liczy się poezja która daje wytchnienie, moment refleksji a nie ciężki orzech do zgryzienia


01 paź 2008 19:13:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2008 22:56:02
Posty: 24
Post 
Wierszyk zapowiadał się z początku obiecująco- czułem narastającego kaca po niewypitym alkoholu, co jest dla mnie wrażeniem dosyć niecodziennym;). Nie rozumiem niestety końcowych fraz,które powinny raczej coś wyjaśnić albo wzmóc wstępnie zaaplikowany niepokój. Brakuje po prostu puenty z klarownym przesłaniem -ostatnie słowa powodują, że zapomina się o tym, co było wcześniej i całość ulega kompletnemu rozmydleniu. A może o to właśnie chodzi? :)


01 paź 2008 21:52:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02 cze 2009 17:45:59
Posty: 5
Post Re: bahura tovah ;)
Kolorek czcionki miał się odnosić do tego 'błękitnego świtu'. Pomysłowo. Ciekawe przenośnie, ale cały sens gdzieś przepadł... a może nie przepadł, ale wszystko się złączyło. Ciężko mi powiedzieć o czym mówi wiersz. Jednak stwierdzam, że jest nie najgorszy.

_________________
Intelektualne zakneblowanie .


05 cze 2009 15:11:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron