Teraz jest 28 mar 2024 23:47:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Komiks w Sony Reader 505 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post Komiks w Sony Reader 505
właśnie sobie kupiłem 505 i po przetestowaniu książek w formacie sony oraz pdf-ów postanowiłem sprawdzić też komiksy

czyta się dość dobrze, jeżeli powiększyć i czytać w trybie poziomym, ale to trochę niewygodne wrzucać tyle plików jpg, tak sobie pomyślałem, że najlepiej by było przekonwertować te cbr i cbz na pdf

czy znacie jakiś program, który by to robił?
a może jest lepsza metoda czytania komiksów w 505?


31 gru 2008 22:24:16
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
CBR/CBZ to odpowiednie RAR/ZIP - ale to zapewne wiesz. Natomiast można spokojnie programami połączyć wiele JPGów - na pewno może to Acrobat, ale są też inne programy do tego. Poszukaj - znajdziesz.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


01 sty 2009 0:36:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 gru 2007 23:02:17
Posty: 379
Lokalizacja: UK
Post 
dzięki
tutaj jest fajny program JPEG to PDF 1.0
http://www.download.net.pl/8123/JPEG-to-PDF/

tak jak pisałeś, najpierw rozpakować CBR, a potem przy pomocy tego programu stworzyć PDF-a
dość szybko to idzie

_________________
:-P


01 sty 2009 16:47:44
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2007 12:02:51
Posty: 139
Lokalizacja: Chicago
Post 
Ja próbowałem czytać komiksy ale dla mnie problemem nie jest to że trzeba wgrywać dużo plików a raczej to że musiałem używać zoomu żeby przeczytać co jest napisane w chmurkach, później musiałem przesuwać ekran i żeby obejrzeć jedną stronę musiałem mieć z 5 minut, dlatego mi się odechciało. Co pomoże przerobienie plików do pdf, chyba żeby wycinać w jakimś programie graficznym po kawałku jednej strony, powiększać i wklejać to jako jedną stronę ale to chyba by ze dwa lata się zeszło. Chyba że macie jakiś inny pomysł bo jak dla mnie na dziś PRS 505 do komiksów całkiem się nie nadaje.

_________________
Obrazek Obrazek


07 sty 2009 1:23:43
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Oczywiscie ze sie nie nadaje. Wprawdzie pliki JPEG mozna ominac tworzac PDF-y badz konwersje DOC do LRF-ow z wklejonymi grafikami. Ale robia sie marginesy (cholera wie skad, skoro ustawione sa na 0). Ale pomijajac to, wszystko jest male, szerokosc jest za mala, zeby mozna przeczytac cala strone komiksu, dzielenie to kupa roboty, przewijanie i skalowanie jest wolne. No i brak kolorow niestety.


07 sty 2009 1:43:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post 
po wrzuceniu Tytusa i Kajko i Kokosza w formie PDF'a i przestawieniu na czytanie w trybie horyzontalnym (poziomym - oczywiście chodzi o Reader'a nie o mnie) da się czytać, choć rzeczywiście chmurki trochę małe. Kajko i Kokosz to format A4 więc każda strona jest podzielona na pół - ale czyta się bez problemu - najpierw górną połowę, potem dolną. Jeżeli chodzi o Tytusa to wchodzi od razu cała strona. Problem mam tylko w tym, że skan Tytusa nienajlepszy i ciężko się czyta z szarych chmurek.
Karbi napisał(a):
No i brak kolorow niestety.

to niestety prawda, są wprawdzie odcienie szarości, ale jednak czytanie Kajka i Kokosza w kolorach...


07 sty 2009 11:39:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2008 20:04:53
Posty: 17
Post 
Mangi wyglądaja całkeim nieźle na sony 505 ale jednak przydał by się wiekszy ekran. Mysle ze te 8 cali które ma I-Rex I-Liad by wystarczyło do wmiare komfortowego czytania skanów. chpciaż najbardziej irytujące jest to że jak przy czytaniu przewijam strone w dół to po zmianie strony jest pokzany tez dół i trzeba przewijać w górę.


22 sty 2009 20:14:44
Zobacz profil
Post Re: Komiks w Sony Reader 505
mangi sprawuja sie zupelnie ok, jesli sa dobrze przygotowane
obecnie przeczytalem kilka - zadnych problemow, zadnego przesuwania
z jpgow/png robie cbr'a, tego z kolei w calibre zamieniam na lrf korzystajac z ustawien domyslnych pod 505


12 mar 2009 23:03:09
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2008 0:09:52
Posty: 38
Post Re: Komiks w Sony Reader 505
Cytuj:
jesli sa dobrze przygotowane

Co przez to rozumiesz? Odpowiednia rozdzielczość czy co?


18 kwi 2009 20:26:23
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron