Teraz jest 28 mar 2024 21:55:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Pisanie pracy magisterskiej i problemy z tym związane 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2008 19:39:26
Posty: 13
Lokalizacja: Żagań/Brzeg
Post Pisanie pracy magisterskiej i problemy z tym związane
Hej dawno mnie nie było na forum ale o tym w innym wątku obecnie jestem na etapie końcowym studiów magisterskich i jak to bywa piszę pracę. O ile z licencjatem było łatwo to teraz mam taki temat, że problemy same się mnożą. Postanowiłam założyć tutaj temat dla wszystkich którzy mają pytania wątpliwości i uwagi dotyczące "naukowego wysiłku intelektualnego" jakim jest pisanie pracy i nie ważne czy to licencjat, magister czy może już coś wyżej. Jeżeli topic jest nie na miejscu, to proszę moderatorów o usunięcie lub przeniesienie do innego działu.

Postanowiłam podzielić się z wami swoim problemem i poprosić o pomoc. Piszę pracę na temat postaw młodzieży wobec narkomanii. Temat wydawał się interesujący i dosyć mało problemowy literatury sporo więc przez pierwszą część przebrnęłam całkiem łatwo. Schody dopiero pojawiły się gdy zaczęłam prowadzić badania. Wymyśliłam sobie, że moja praca będzie bardziej nowoczesna i postanowiłam przeprowadzić badania przez internet. Dla wszystkich zainteresowanych polecam serwis http://www.ankietka.pl można w łatwy sposób stworzyć swoją ankietę, wygenerować link i rozesłać, wyniki końcowe można wysłać potem do exela. Mój problem polega na tym, że pełna optymizmu stworzyłam ankietę wygenerowałam link i w pełnej satysfakcji rozesłałam go znajomym i nieznajomym poprzez gg i n-k. Pomysł dobry tylko realizacja konkretna klapa. Ankieta jest już w serwisie dobre 3 tygodnie a wypełnień mam tylko 33(potrzebnych ponad 100),do końca kwietnia mam oddać całą pracę, a moje badania leżą. Prośba moja jest taka jeżeli ktoś by chciał poświęcić mi kilka minut i pomóc będę bardzo wdzięczna. Poniżej zamieszczę link do ankiety, wszelkie inne propozycje rozwiązania tej podbramkowej sytuacji mile widziane.


http://www.ankietka.pl/ankieta/22850/po ... manii.html

Mam nnadzieję, że ten wątek przyda się również innym forumowiczom, którzy piszą pracę by można było się podzielić swoimi problemami z tym związanymi, bo jak wiadomo lepiej jest prosić o pomoc niż cierpieć w samotności.

_________________
"Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. "
Fryderyk Nietzsche


17 kwi 2009 15:50:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 mar 2009 10:12:45
Posty: 49
Post Re: Pisanie pracy magisterskiej i problemy z tym związane
Odstraszyło "Szanowna Państwo" i "dla czego" w czwartym zadaniu - nie skończyłem.

Co dalej - nie wnikam.

Na kolanie zrobione IMO - nie dziwię się małemu odzewowi.

_________________
Być dobrym jest szlachetnie. Lecz uczyć innych jak oni mają być dobrzy, jest jeszcze szlachetniejsze i nie wymaga tyle wysiłku. (Mark Twain)


17 kwi 2009 17:07:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2008 12:58:01
Posty: 177
eCzytnik: kindle DX
Post Re: Pisanie pracy magisterskiej i problemy z tym związane
tak, to "dla czego" jest straszne
jak tak ktoś może wogóle skończyć studia :P

a wracając do ankiety
12. Dla czego wybierasz ten rodzaj narkotyków? (zaznacz 1 odp.)
to pytanie sugeruje, że wypełniający bierze narkotyki
nie ma opcji - nie dotyczy


17 kwi 2009 17:41:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2008 19:39:26
Posty: 13
Lokalizacja: Żagań/Brzeg
Post Re: Pisanie pracy magisterskiej i problemy z tym związane
kotekFilutek napisał(a):
tak, to "dla czego" jest straszne
jak tak ktoś może wogóle skończyć studia :P

a wracając do ankiety
12. Dla czego wybierasz ten rodzaj narkotyków? (zaznacz 1 odp.)
to pytanie sugeruje, że wypełniający bierze narkotyki
nie ma opcji - nie dotyczy


W 6 pytaniu było, że jeżeli na poprzednie pytanie dotyczące czy zażywałeś kiedyś narkotyki wybrałeś odp nie to przejdź do pytania 13, a jeżeli wybrałeś tak to może jest żle sprecyzowane pytanie z mojej strony bo chodziło mi głównie o to dla czego, ktoś sięgną po właśnie ten rodzaj substancj.

Cytuj:
Odstraszyło "Szanowna Państwo" i "dla czego" w czwartym zadaniu - nie skończyłem.

Co dalej - nie wnikam.

Na kolanie zrobione IMO - nie dziwię się małemu odzewowi.


Fakt ankieta trochę błędów ma ale to wyszło już w trakcie badania i zmienić się nie dało ;( , ale mimo wszystko dziękuje za uwagi. Wstęp musiał być taki, odgórnie narzucony przez promotora ;( . Ankieta była tyle razy poprawiana, zanim została opublikowana, że już traciłam cierpliwość.

:depresja:

No i oczywiście wielkie dzięki tym wytrwałym za przebrnięcie przez tą ankietkę, ja mówiłam promotorowi, że pytań jest zbyt wiele i chciałam ją skrócić ale on powiedział że mam zostawić bo będę miała większe perspektywy i takie tam... o co mu chodzilo nie wiem i wole w to nie wnikać :zakrecony:

_________________
"Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. "
Fryderyk Nietzsche


17 kwi 2009 18:13:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pisanie pracy magisterskiej i problemy z tym związane
ewela1122 napisał(a):
może jest żle sprecyzowane pytanie z mojej strony bo chodziło mi głównie o to dla czego, ktoś sięgną po właśnie ten rodzaj substancj.

Widać, że "dla czego" nie jest takim przypadkiem...

ewela1122 napisał(a):
Wstęp musiał być taki, odgórnie narzucony przez promotora ;(

Możesz podać nazwisko promotora, który ma tak wielki problem z językiem polskim, że narzuca studentce wstęp "Szanowna Państwo"?

ewela1122 napisał(a):
ale on powiedział że mam zostawić bo będę miała większe perspektywy i takie tam... o co mu chodzilo nie wiem i wole w to nie wnikać :zakrecony:

Zapewne o to, że jak zadasz mało pytań, to i wnioski marne będą.

Co do samej ankiety:
Cytuj:
4. Jak uważasz dla czego narkotyki są atrakcyjne wśród młodzieży? (zaznacz 1 odp.)*
1) można się poczuć kimś innym lepszym
2) zapewniają akceptacje grupy rówieśniczej
3) nabiera się dystansu do problemów
4) są modne wśród uczniów

Pytanie jest złe, ponieważ zakłada, że uważamy, że owe narkotyki są atrakcyjne dla młodzieży. Poza tym skąd ktoś, kto nie brał, ma wiedzieć, czemu są atrakcyjne? To tak, jakbym ja Cię pytał o to, dlaczego C# jest tak atrakcyjny dla obecnego pokolenia programistów i przedstawił jakieś 4 możliwe odpowiedzi... Nie programowałaś, więc będziesz strzelać. Tak samo ja nie brałem - to też będę strzelał. Dodatkowo wszystkie odpowiedzi są pozytywne - brakuje tu jakiegoś "stanowią ucieczkę od problemów życia codziennego", co niejako oznacza, iż uważamy, że nie jest to dobre wyjście (ze względu na słowo-klucz "ucieczka").

Do tego mamy pytanie 18.:
Cytuj:
18. Jakie są powody dla których tak dużo młodych ludzi sięga po narkotyki? (wybierz maksymalnie 3 odp.)*
1) jest to teraz bardzo modne
2) problemy w domu
3) problemy w szkole
4) chęć przypodobania się znajomym
5) nieszczęśliwa miłość
6) na przekór innym
7) inne

Które jest dla mnie, w świetle pytania 4., wtórne i zbędne. Do tego, oprócz mody, jest to dokładne przeciwieństwo możliwości z pytania 4.

Cytuj:
24. TYP SZKOŁY DO JAKIEJ CHODZISZ (zaznacz 1 odp.)*
1) gimnazjum
2) szkoła zawodowa
3) liceum
4) technikum
5) studia

i
Cytuj:
25. WIEK (zaznacz 1 odp.)*
1) mniej niż 12 lat
2) 12 - 13 lat
3) 14 - 15 lat
4) 16 - 17 lat
5) 18 - 19 lat
6) 20 i więcej

średnio do siebie pasują. Mniej niż 12 lat - to podstawówka (to co, dziecko ma gimnazjum zaznaczyć?). Więcej niż 24 - to już najczęściej po szkole - więc co, studia mają na siłę zaznaczyć?

Faktycznie, zgadzam się z opinią, iż ankieta wydaje się być przygotowana na kolanie, bez sprawdzenia chociażby poprawności pytań, do tego bez przemyślenia możliwych odpowiedzi...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 kwi 2009 19:08:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2008 19:39:26
Posty: 13
Lokalizacja: Żagań/Brzeg
Post Re: Pisanie pracy magisterskiej i problemy z tym związane
Mori napisał(a):

Faktycznie, zgadzam się z opinią, iż ankieta wydaje się być przygotowana na kolanie, bez sprawdzenia chociażby poprawności pytań, do tego bez przemyślenia możliwych odpowiedzi...



Dzięki za krytykę Mori to mnie zmobilizowało do przemysleń i poprawy ankiety. Niestety tamtej już się ne dało zmienić więc stworzyłam nową. Faktycznie ostatnio mam dziury w mózgu i trudno jest mi się skupić na nauce, a tym bardziej zmobilizować się do czegoś porządnie, bo jak się pracuje po 10 godziń dziennie to już o innych rzeczach człowiek nie myśli.

http://webankieta.pl/ankieta/w1hptc8l1qgw

Jak ktoś jeszcze ma ochotę wypełnić po tym jak mnie skrytykowali to będę wdzięczna.

Cytuj:
Wstęp musiał być taki, odgórnie narzucony przez promotora ;(



Możesz podać nazwisko promotora, który ma tak wielki problem z językiem polskim, że narzuca studentce wstęp "Szanowna Państwo"?

Literówki mogą się każdemu zdarzyć, choć starałam się wyłapać wszystkie błędy to tego nie zauwarzyłam,bywa i tak.
:oops:

Cytuj:
Pytanie jest złe, ponieważ zakłada, że uważamy, że owe narkotyki są atrakcyjne dla młodzieży. Poza tym skąd ktoś, kto nie brał, ma wiedzieć, czemu są atrakcyjne? To tak, jakbym ja Cię pytał o to, dlaczego C# jest tak atrakcyjny dla obecnego pokolenia programistów i przedstawił jakieś 4 możliwe odpowiedzi... Nie programowałaś, więc będziesz strzelać. Tak samo ja nie brałem - to też będę strzelał. Dodatkowo wszystkie odpowiedzi są pozytywne - brakuje tu jakiegoś "stanowią ucieczkę od problemów życia codziennego", co niejako oznacza, iż uważamy, że nie jest to dobre wyjście (ze względu na słowo-klucz "ucieczka").

Uważam, że samo pytanie nie było do końca złe bo to miało być pytanie filtrujące do poprzedniego pytania gdzie zapytałam "czy uważasz, że narkotyki są atrakcyjne?", mój błąd polegał jednak na tym, że zrobiłam to pytanie obowiązkowe, bo gdybym dała odp. nie obowiązkową to wtedy osoby w twojej sytuacji nie musiały by zgadywać, dla czego narkotyki są atrakcyjne. Widzisz ty też założyłeś, że ja nigdy nie programowałam, a tego wiedzieć nie możesz tak samo ja nie wiedziałam czy dla ciebie narkotyki są atrakcyjne zapytałam więc, a potem chciałam się dowiedzieć dla czego tak jest. Jednak przegapiłam fakt, że dla nie których mogą one nie być atrakcjne, ankieta wyszła tragiczna, bo ona miała być prowadzona po szkoleniu dla młodzieży uzależnionej, która się jeszcze uczy i z tego wyszły te wszystkie cuda. Sama się wkopałam bo się przeprowadziłam 200 km dalej i zmieniłam pracę z koordynatora ds. profilaktyki na informatyka, brak wolnego czasu spowodował, że postanowiłam przeprowadzić badania przez internet, a kolega mi zaproponował, żebym zamieściła link na jakimś forum to mi to sprawniej pójdzie. Wybrałam to forum dla tego, że je bardzo cenię i ludzi, którzy je prowadzą i odwiedzają. Podejrzewam, że jak bym wrzuciła link na jakiegos warezika to nikt by nie mial zastrzeżeń co do tej ankiety, dla tego cieszę się z waszych uwag bo dzięki temu ja się musiałam zmobilizować. Swoja drogą jak byś w ciagu miesiąca miał zrobić konfigurację 120 nowych kompów do tego zbudować całą sieć od podstaw stworzyć serwery do wymiany plików i ewidencję tego nowego sprzętu to też pewnie byś nie mysłał o tym jakie kwiatki wyjdą Ci w ankiecie, którą i tak przejrzą pobieżnie, bo jak promotor nie wyłapał tych błędów, to znaczy że on też się za bardzo nie wczuwał, pewnie się wczuje na 2 dni przed obroną, więc dzięki wam być może uniknę katastrofy.

_________________
"Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból. "
Fryderyk Nietzsche


18 kwi 2009 1:49:59
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pisanie pracy magisterskiej i problemy z tym związane
ewela1122 napisał(a):
Jak ktoś jeszcze ma ochotę wypełnić po tym jak mnie skrytykowali to będę wdzięczna.

Dalej można znaleźć błędy i niekonsekwencje. Pytanie 9.:
Cytuj:
Uważam, że narkotyki są atrakcyjne dla młodych ludzi.

Zdobycie narkotyków byłoby dla mnie problemem.

Jesteś za zalegalizowaniem marihuany w Polsce

Forma ostatniej z odpowiedzi nie pasuje do poprzednich.

ewela1122 napisał(a):
Literówki mogą się każdemu zdarzyć, choć starałam się wyłapać wszystkie błędy to tego nie zauwarzyłam,bywa i tak.
:oops:

Heh, bywa i tak. Ale warzy to się piwo, a błędy można najwyżej zauważyć.

ewela1122 napisał(a):
Uważam, że samo pytanie nie było do końca złe bo to miało być pytanie filtrujące do poprzedniego pytania gdzie zapytałam "czy uważasz, że narkotyki są atrakcyjne?", mój błąd polegał jednak na tym, że zrobiłam to pytanie obowiązkowe, bo gdybym dała odp. nie obowiązkową to wtedy osoby w twojej sytuacji nie musiały by zgadywać, dla czego narkotyki są atrakcyjne.

Należało zatem pogrupować logicznie pytania, a nie to 18. dawać tak daleko od 4.

ewela1122 napisał(a):
Widzisz ty też założyłeś, że ja nigdy nie programowałam, a tego wiedzieć nie możesz tak samo ja nie wiedziałam czy dla ciebie narkotyki są atrakcyjne zapytałam więc, a potem chciałam się dowiedzieć dla czego tak jest. Jednak przegapiłam fakt, że dla nie których mogą one nie być atrakcjne, ankieta wyszła tragiczna, bo ona miała być prowadzona po szkoleniu dla młodzieży uzależnionej, która się jeszcze uczy i z tego wyszły te wszystkie cuda.

Nie mów, że wysłałaś znajomym ankietę przygotowaną dla młodzieży uzależnionej? o.0 Z programowaniem był przykład, wymyślony w sekund parę. Oczywiście mogę znaleźć niszę, którą ja się interesuję, a o której Ty nic nie wiesz i to wstawić na miejsce programowania.

ewela1122 napisał(a):
Sama się wkopałam bo się przeprowadziłam 200 km dalej i zmieniłam pracę z koordynatora ds. profilaktyki na informatyka, brak wolnego czasu spowodował, że postanowiłam przeprowadzić badania przez internet, a kolega mi zaproponował, żebym zamieściła link na jakimś forum to mi to sprawniej pójdzie. Wybrałam to forum dla tego, że je bardzo cenię i ludzi, którzy je prowadzą i odwiedzają. Podejrzewam, że jak bym wrzuciła link na jakiegos warezika to nikt by nie mial zastrzeżeń co do tej ankiety, dla tego cieszę się z waszych uwag bo dzięki temu ja się musiałam zmobilizować.


ewela1122 napisał(a):
Swoja drogą jak byś w ciagu miesiąca miał zrobić konfigurację 120 nowych kompów do tego zbudować całą sieć od podstaw stworzyć serwery do wymiany plików i ewidencję tego nowego sprzętu to też pewnie byś nie mysłał o tym jakie kwiatki wyjdą Ci w ankiecie, którą i tak przejrzą pobieżnie, bo jak promotor nie wyłapał tych błędów, to znaczy że on też się za bardzo nie wczuwał, pewnie się wczuje na 2 dni przed obroną, więc dzięki wam być może uniknę katastrofy.

Co do konfiguracji 120 stanowisk roboczych, choć wątek poboczny, to rozumiem, że zajęło Ci to około 2 dni (chyba, że musiałaś, biedna, kabelkom sieciowym końcówki zagniatać), serwer wymiany plików (no tak, odpalenie usługi sftp/scp i podstawowa konfiguracja jakaś) pewnie z dzień dodatkowy (w końcu miałaś cały miesiąc), najlepiej połączony z konfiguracją routera i paru switchy, a resztę czasu spędziłaś na tworzeniu ewidencji, tak? No, chyba że Ty jesteś taki właśnie informatyk koordynatorowo-profilaktyczny, czyli osoba, która się na informatyce nie zna, bo nie posiada odpowiedniego wykształcenia, a pracę w tej dziedzinie dostaje dlatego, że profesjonaliści wychodzą dużo drożej. Jasne, każdy orze jak może, ale nie należy wtedy skarżyć się na trudność zadania wynikającą z braku dostatecznej ilości wiedzy.

Co do promotora: prawda taka, że to Twoja praca, więc to Tobie powinno najbardziej zależeć na znalezieniu błędów. Nie możesz wychodzić z założenia, że ponieważ ktoś Twój tekst będzie sprawdzał, to na pewno błędy poprawi, a Ty nie musisz się nimi przejmować.

Nic to. Obecnie, mimo jakichś niewielkich błędów, ankieta jest już dużo lepsza. Osobiście nie podoba mi się input z wiekiem - prawdopodobnie w podsumowaniu statystyki będziesz i tak opierać się na przedziałach wiekowych, więc może jednak należało zrobić prosty wybór pomiędzy nimi.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 kwi 2009 7:11:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: