Teraz jest 28 mar 2024 19:32:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Gene Wolfe - seria "Księga Nowego Słońca" 
Autor Wiadomość
Post 
Po przeczytaniu miałem mieszane uczucia zawiera duzo ciekawych pomyslów jednocześnie ogólna koncepcja umierającego świata z powodu gaśniecia słońca jest dla mnie nie wiem czy "dziwna" tu pasuje. Przeszkadz mi też "oklepany" motyw "zbawiciela". Największym plusem dla mnie jest język co każdy może sobie sam zinterpretowac.

Koniec końców zagłosowałem na tak :D


04 mar 2008 18:52:30
Użytkownik

Dołączył(a): 01 mar 2008 1:38:10
Posty: 23
Lokalizacja: Wawa
Post 
Hej

Jedna z najbardziej niezwykłych i zakręconych historii SF. Wolfe ma talent do takich wizji Jego świat opisany jest ze wszelkimi szczegółami, krótko mówiąc trzyma się to wszystko kupy. Nieszablonowo potraktowane zagadnienie podróży w czasie no i naprawdę zakręcone zakończenie - jedna z książek które zrobiły na mnie największe wrażenie. (BTW "Litania Długiego Słońca" dzieje się chyba w tym samym świecie, nie sądzicie?)

_________________
pozdr.
Speedy


04 mar 2008 19:24:53
Zobacz profil
Post 
Wolfe ma specyficzny styl, który zapewne nie każdemu się spodoba. Sama kreacja świata jest jednak warta sięgnięcia chociaż po pierwszy tom - jeżeli kogoś wciągnie, będzie czytał dalej, jeżeli nie - może wróci za parę lat? Czytając Wolfe'a trzeba naprawdę wysilić wyobraźnię. Pozostał mi do przeczytania ostatni tom serii, którą czytam na przestrzeni chyba już 15 lat :). Cień Kata przeczytałem jeszcze w wersji drukowanej przez "Fantastykę" :).


06 mar 2008 18:00:07
Post 
Książka napisana ciekawym językim. Troche mnie zdołowała wizja umierającego świata z powodu gasnącego słońca. No ale wkońcu pojawia się wybawiciel.


19 lis 2008 18:48:39
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 mar 2008 10:13:48
Posty: 41
Post 
Sporo słyszałam o tym cyklu i autorze, więc kiedy pierwsza część wpadła mi w oko w bibliotece, postanowiłam ją przeczytać. I niestety bardzo się zawiodłam. Trudno jest mi nawet wyjaśnić na czym to polega, ale wydarzenia z tej książki zupełnie mnie nie ciekawią, narracja męczy, wykreoawany świat nudzi, a główny bohater irytuje. Jakoś przeczytałam ją do końca, ale od kolejnych części trzymam się z daleka. Chyba po prostu nie należę do fanów Gene'a Wolfe'a.


22 lis 2008 0:08:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2008 14:32:59
Posty: 1
Post 
Cykl Księga Nowego Słońca Gene Wolfe jest po prostu niesamowity! Na vortalu pojawił się temat o wykreowanych światach i opanowali go tolkienowcy. Tymczasem świat Gene Wolfe jest skonstruowany bardzo precyzyjnie. Przy tym w przeciwieństwie do książek innych autorów Wolfe czerpie szerokimi garściami z awangardy fizyki. Np toria inflacyjna wszechświata dopiero się rodziła gdy on zaczął pisać ten cykl. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam!


17 lut 2009 15:27:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 21:33:36
Posty: 13
Post Re: Gene Wolfe - seria "Księga Nowego Słońca"
Oj dawno dawno temu to czytałem, przeczytałem wszystkie książki z tej serii. Nie wszystkim przypadnie do gustu, bo jest napisana dość specyficznym językiem, w formie narracyjnej przez głównego bohatera. Nie jest to na pewno czarno-biały Tolkien, ani nic co czytałem później lub wcześniej. Warto spróbować, gdy chcesz odpocząć od tego natłoku klonów poprzedników i wrócić do "korzeni fantastyki". Na pewno całość jest w bibliotece UJ, jak ktoś ma dostęp. Ja polecam.


18 mar 2009 10:26:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron