Teraz jest 20 kwi 2024 15:54:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Raymond E. Feist 
Autor Wiadomość
Post 
yomen napisał(a):
Największy problem z Feistem w Polsce to dostępność książek - a właściwie kompletny brak:D
Kiedyś molestowałem w tej sprawie Rebis i Zysk i ska - odpowiedzi nawet były, niestety z ich strony reprintu nie ma się co spodziewać, może ISA zaskoczy.

Co do pisarza - przeczytałem wszystko co napisał (włącznie z rzeczami niewydanymi w Polsce), acz przyznaję że z wyjątkiem cyklu o Marze Acoma rzeczy "współpisanych" nie czytałem - skrytobójcy mnie obrzydzili na dobre. na szczęście nie na tyle bym nie przeczytał trylogii Imperium (która imo jest rewelacyjna, choć śmierdzi Shogunem Clavella).

Co do aktualnych wypustów Feista - ja zwyczajnie lubię jego styl i sposób opowiadania. Wiec mi się podoba. Pożyczyłem ostatnio Magiciana znajomemu - skonczyło się na tym że przeczytał wszystko po kolei w ciągu urlopu. Konkluzja - oby więcej takich pisarzy.

Feist jest genialny (chociaż to chyba powtórzenie tego, co już mówiono), szkoda, że tak mało w Polsce rozpowszechniony. Myślę, że przyczyną tego, że jest tak porywający jest fantastyczne kreowanie postaci, które potem uśmierca w tempie min. 1 istotny bohater na książkę, więc nigdy nie wiadomo, co się zdarzy. Napisanie "Wściekłości króla demonów" swoją drogą graniczy z okrucieństwem.
Inna sprawa, że po zastanowieniu stwierdzam, że jest prochrześcijańska w pewnym sensie, ponieważ nie zakrzywia, ale nawet kształtuje chrześcijańskie pojęcie świata (np. Rowling jest potępiana, bo jej książka m.in zakrzywia u młodzieży pojęcie dobra i zła) u czytelników. Ciekawe, czy Feist jest katolikiem?


19 lis 2008 12:52:45
Post 
Właśnie ja w kwestii dostępności. Przeczytałem "Królewskiego bukaniera " i zachwyciłem się twórczością Feista. I czytając tu o trylogiach tegoż autora nabrałem apetytu na więcej jego twórczości. Niestety w czterech bibliotekach do których należę nie udało mi się upolować nic więcej , o księgarniach nie wspomnę. Jak to jest, ze tak świetny autor nie może doczekać się publikacji czy tez wznowienia? Doprawdy nasz rynek księgarski rządzi się dziwnymi prawami ;).
I jeszcze jedna prośba : czy ktoś może mi podać inne tytuły książek Raymonda E. Feista? Żebym choć wiedział czego szukać :). Będę bardzo wdzięczny i z góry dziękuje.


11 sty 2009 21:38:59
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron