Teraz jest 28 mar 2024 16:01:18




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Nowy czytnik - eSlick 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
t3d napisał(a):
Bo "wyjechałeś" z tekstem że LRF jest lepszy :)

Lepszy w 505-ce. Ja wyzpisalem te liste zalet formatu LRF w oparciu o inne formaty, ale TYLKO I WYLACZNIE w modelu Sony PRS-505. Innych czytnikow nie porownuje, bo ich w zyciu w rece nie trzymalem. Dlaczego ciagle uporczywie starasz sie porownywac inne czytniki, skoro ja porownuje nie czytniki a formaty w jednym czytniku. Ich zalety i wady TYLKO W SONYM PRS-505!

A tak przy okazji to naprawde uzyskuje 400-500%, poniewaz przy konwertowaniu usuwam wszelkie niepotrzebne formatowania, rysunki i inne bzdury. LRF potrafi wazyc mniej niz analogiczny TXT (brzmi to jak bzdura, ale tak naprawde jest). A na konwertowaniu z PDF-a to juz naprawde niezle sie oszczedza. Zreszta napisz do @marcinchicago39. Duzo z nim rozmawialem na temat optymalizacji plikow LRF. Zreszta nawet przygotowalem dosc solidny tutorial na temat poprawnego formatowania - http://borg.celinternet.pl/priv/karbi/bd/ - ci co skorzystali z niego raczej nie narzekaja.

A 505 mimo iz obsluguje duzo formatow, to LRF jest najwygodniejszy. Wiec skoro moge do niego konwertowac, a pracy nie ma z tym duzo, to czemu mialbym tego nie robic?


02 sty 2009 15:07:59
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Karbi napisał(a):
A tak przy okazji to naprawde uzyskuje 400-500%, poniewaz przy konwertowaniu usuwam wszelkie niepotrzebne formatowania, rysunki i inne bzdury. LRF potrafi wazyc mniej niz analogiczny TXT (brzmi to jak bzdura, ale tak naprawde jest). A na konwertowaniu z PDF-a to juz naprawde niezle sie oszczedza. Zreszta napisz do @marcinchicago39. Duzo z nim rozmawialem na temat optymalizacji plikow LRF. Zreszta nawet przygotowalem dosc solidny tutorial na temat poprawnego formatowania - http://borg.celinternet.pl/priv/karbi/bd/ - ci co skorzystali z niego raczej nie narzekaja.

Ok, Założmy że masz plik RTF zajmujący 1024kB. Jak go zmniejszysz o 50% to zajmie 512kb, tak? A jak go zmniejszysz o 75% to zajmie 256kb.
Ty zaś zmiejszasz o jak mówisz 400-500%, czyli gdy wgrasz taki plik do czytnika to powinieneś mieć więcej wolnego miejsca w czytniku niż przed wgraniem, bo z jednego megabajta robisz minus cztery.
Próbowałem Ci uświadomić błąd w logice w PM, ale jak widać nie poskutkowało :P

Zajmowanie mniej miejsca niż TXT nie jest niczym niezwykłym. Wystarczy sensowniejszy format zapisu (czyli jakaś forma kompresji).


02 sty 2009 15:18:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
No mialem na mysli 4-5 razy. Czyli z pliku 1024 robie np 200-250.
Moze zle to ujalem ;) .


02 sty 2009 15:25:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2008 14:08:33
Posty: 74
Post 
Przeczytałem i pomyślałem, że wrzucę swoje trzy grosze.

Soniak ma jedną podstawową przewagę nad Hanlinem tzn jest ładniejszy :)

Co do reszty to na chwilę obecną wybierałbym na podstawie następujących kryteriów:

1. Warunki serwisowania - czym bliżej Polski tym lepiej.
2. Cena
3. Konieczność lub brak konieczności grzebania w sofcie. Nie mam wielkiego zamiłowania do przeróbek więc czym mniej grzebania w oprogramowaniu tym lepiej nie mówiąc już, że bezpieczniej.

Reszta tzn - pojemność karty , ilość otwieranych formatów, minimalne różnice w szybkości przewracanych stron lub czas przygotowania książki oraz posiadanie bajerów w postaci zegarka i innych naprawdę nie są żadnym argumentem.

Stąd też eSlick wydaje mi się bardzo ciekawą propozycją. Ciekawe czy będzie sprzedawany w Europie?


02 sty 2009 20:53:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2008 17:13:34
Posty: 60
Lokalizacja: NJ
Post 
Nie wiem skąd do końca bierzecie tak wielkie różnice cenowe. eSlick w obecnym momencie jest 230 USD jako PREORDER!! wiadomo jak jest z pierwszymi wersjami albo wszystko cacy albo i nie. PRS 505 przez całe święta na stronie SONY kosztował 260, za tyle też można go kupić w sklepie SONY. Po wypuszczeniu jak już ktoś wyżej mówił ma być 250 i wy chcecie dla 10-20 dolarów robić próby czy jest fajnie a może i nie?? Pamiętajcie że na obrazku to nie to samo tak samo jest z 505 a 700 kto trzymał oba w ręku wie o czym mówie. 700 to poprostu porażka w stosunku do 505.

Większa liczba formatów jest fajna ale pamiętajcie że to nie różnica sprzętowa a programowa co oznacza że Sony jest wstanie przy naciskającej konkurencji dołożyć conieco.

Pozdrawiam


07 sty 2009 19:00:19
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Nie wiem gdzie Ty patrzysz, ale na SonyStyle USA to PRS-505 są po 299.99$ [UK: Ł224, czyli koło 336$]. Do tego, tak samo jak w eSlicku, należy doliczyć koszt przesyłki. Zatem różnica to co najmniej 50$. I proszę nie oszukiwać, porównując nieaktualną cenę PRSa z przyszłą ceną eSlicka. Należy również pamiętać, że Sony nam PRSa wyśle, a i owszem, ale na adres w USA (lub UK, jeśli w UK kupujemy). Zatem to średnia opcja dla Polaków w kraju, którzy nie mają zamiaru w najbliższej przyszłości zrobić sobie wycieczki. Nie wszyscy studiują w New Jersey, naprawdę.

Jest szansa, że w przypadku produktów mniejszych firm (a do takich zaliczyłbym Foxita) będzie wysyłka na cały świat, więc spokojnie będzie można go sobie do Polski ściągnąć (jak np. Hanlina). Dawniej jeszcze CentrumHandlowe sprzedawał na Allegro PRSa w okolicach 1000 zł, co było dość atrakcyjną ceną, ale teraz ów użytkownik na Allegro się nie udziela, zatem nie da się już tak łatwo PRSa kupić w kraju.

Och, i jako Netronix nie jest to sprzęt nieznany. Wprawdzie nie wiemy, jak znaczący będzie update obiecywany przez Foxita, ale zmiany powinny być tylko na plus.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


07 sty 2009 19:44:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2008 17:13:34
Posty: 60
Lokalizacja: NJ
Post 
Jak już napisałem sony sprzedawał prs 505 do 31 grudnia po obnizonej cenie na swojej stronie głównej jako promocję na święta. Jednak w oficjalnym salonie Sony (NJ -USA) nadal można je kupić po takiej cenie. Porównuje cenę która była przez dosyć długi okres czasu (około miesiąca osiągalna) jak sam napisałeś mamy podaną cenę na preorder nie wiemy jaka będzie cena 505 w czasie wypuszczenia eslica na rynek więc porównywałem cene którą miałem ogólnie dostępną.

Pozdrawiam


08 sty 2009 6:50:06
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Twój post był z wczoraj, a wczoraj to ja miałem tutaj 2009 rok, i to styczeń tak jakby. Generalnie ceny w salonach... "Stacjonarnych" Sony są mniej interesujące, bo po pierwsze nie mamy jak tego zweryfikować, a po drugie większość z nas, o ile będzie miała możliwość zakupu od Sony, będzie to raczej robić przez Internet, nie osobiście. Cena za preorder jest stała, to, jak się zmieni po zakończeniu tego okresu (czyli po styczniu) też jest znane, więc tu wątpliwości nie ma.

Poza tym cena PRSa to jest 'ogólnie dostępna', ale tylko dla Amerykanów. I to tych z NJ, bo na stronie internetowej jest wyraźnie zaznaczone inaczej.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


08 sty 2009 9:10:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 wrz 2008 16:29:22
Posty: 113
Lokalizacja: Skive (Denmark)
Post 
Mimo wszystko przychyle sie do zdania Chereka20. Zreszta tez o tym pisalem. Jesli dla kogos wyznacznikiem jest cena, to na pewno nie winien sie sugerowac ta mala roznica miedzy Sony a eSlickiem. Jak ktos sie decyduje na zakup w okolicach 300 dolarow, to czy zaplaci 230 czy 260 raczej nie powinno byc dla niego wieksza roznica. Chyba, ze ktos rozwalil skarbonke i nie uciula paru dolarow wiecej. Lepiej brac sprawdzony sprzet ktory wielu ludzi ma i moze go opisac, niz brac jakis "preorder", ktory w sumie jeszcze nie istnieje na rynku i nie bral udzialu ani w jednym tescie. To, co deklaruje producent mozemy sobie wsadzic gdzies. Z doswiadczenia wiemy, ze producenci zawsze chwala swoje produkty na wyrost. Ttylko, ze ich dyski twarde maja srednio 7-8% mniejsze pojemnosci, zas drukarki drukuja mniej niz deklaruja.

Oczywiscie gdyby eSlick kosztowal 100-150 dolarow (polowe), moglbym zaryzykowac. A tak, za niemal te sama cene kupujemy kota w worku. To juz lepiej dolozyc i brac cos, co jest przetestowane.

Wiemy, ze eSlick ma niby czytac PDF-y. A czy wiemy, JAK je bedzie czytal? Noman pisze, ze dla niego duzym argumentem jest dlubanie w sofcie zas niemal zadnym predkosc przewijania stron. No to chyba nie czytal jak sie skarza ludzie, ktorzy w PDF-ach musza czekac po 300-tnej stronie nawet 3-4 sekundy. Nie jest to przyjemne tym bardziej, ze trzeba to robic co kilkadziesiat sekund. Takze liczba obslugiwanych formatow czym wieksza tym lepsza (nawet jesli sie konwertuje wszystko do LRF-a). Natomiast koniecznosc grzebania w sofcie nie jest tragiczna, bo sie ja robi tylko raz. Teraz wszystko niemal jest firmwareupgradowalne. Soft do telefonu, do aparatu cyfrowego, do odtwarzaczy mp3. Zadna nowosc i powiinno sie do tego przywyknac.

Osobiscie dla mnie najmniej istotne sa dodatki, robiace z ksiazki multimedialny kombajn. Po co obsluga plikow MP3? Malo kto slucha muzyki przy czytaniu, a juz na pewno nie na takiem kiepskiej jakosci odtwarzaczu. Zamiast tego przydalaby sie mozliwosc katalogowania ksiazek z pozycji menu czytnika.


08 sty 2009 11:09:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 gru 2008 17:13:34
Posty: 60
Lokalizacja: NJ
Post 
Cena eslicka jest stała co nie oznacza że aż do jego wypuszczenia cena 505 jest stała a zmienia się, dlatego możemy dowolnie przyjąć cene aż do wypuszczenia tego użądzenia na rynek (dowolnie w granicach cenowych nażucanych przez sony).

Dodatkowo dowiedziałem się że Sony - niemcy planuje wprowadzenie tego użądzenie na rynek niemiecki na początku 2009 roku (wiadomość wczorajsza bezpośrednio od Thalia.de - odnosnik znaleziony na sony.de). Z tego co mówią zainteresowanie jest bardzo duże i starają się jak najszybciej wypuścić to na rynek. Więc może należy się troszke wstrzymać z zakupem tego jako preorder bo jeżeli nadal się nie będzie tego miało to może wypuszczeniu na rynek niemiecki (bądź europejski) będzie też jakaś promocja.

505 ma sprzedawac jako pierwszy - siec ksiegarni thalia.de

Pozdrawiam


Ostatnio edytowano 08 sty 2009 23:10:43 przez Cherek20, łącznie edytowano 1 raz



08 sty 2009 22:49:34
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Cherek20 napisał(a):
Dodatkowo dowiedziałem się że Sony - niemcy planuje wprowadzenie tego użądzenie na rynek niemiecki na początku 2009 roku (wiadomość wczorajsza bezpośrednio od sony niemcy).

No jeśli by było w Niemczech to zaraz się na allegro pojawi ze dwudziestu sprzedawców :D


08 sty 2009 22:53:54
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008 9:17:37
Posty: 66
eCzytnik: Kindle
Post 
Ciekaw jestem, jaka będzie cena. Mieszkam w Niemczech i przed nowym rokiem kupiłem w Stanach PRS-505. Na e-bayu niemieckim są średnio po 300€. Sprowadzenie ze Stanów wyszło mi taniej. Ale będę sobie pluł w brodę, jak będzie kosztowało w sklepie mniej niż 250€. I ciekaw też jestem, czy będzie preinstalowana niemiecka wersja językowa.

Po rozwoju wątku widzę, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Wątek jest o eSlicku, a i tak skończyło się na pięćsetpiątce. :)


09 sty 2009 0:33:36
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post 
Jack napisał(a):
Ciekaw jestem, jaka będzie cena. Mieszkam w Niemczech i przed nowym rokiem kupiłem w Stanach PRS-505. Na e-bayu niemieckim są średnio po 300€. Sprowadzenie ze Stanów wyszło mi taniej. Ale będę sobie pluł w brodę, jak będzie kosztowało w sklepie mniej niż 250€. I ciekaw też jestem, czy będzie preinstalowana niemiecka wersja językowa.

Developer openinkpota z Niemiec mówi że ma być droższy niż w Anglii.
Jack napisał(a):
Po rozwoju wątku widzę, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Wątek jest o e-Slicku, a i tak skończyło się na pięćsetpiątce. :)

W sumie to była kwestia czasu - 505 jest najpopularniejszy więc nic dziwnego że wszystko jest z nim porównywane :P

------------------ Dodano: Wczoraj o 0:14:36 ------------------
Wygląda na to, że jeden z nas już ma to urządzenie, tylko że z firmwarem cybooka :D
http://forum.eksiazki.org/viewtopic.php?p=50243#50243


08 lut 2009 1:14:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2008 12:20:46
Posty: 9
Lokalizacja: Rybnik
eCzytnik: PRS 505
Post 
Jack napisał(a):
Ciekaw jestem, jaka będzie cena. Mieszkam w Niemczech i przed nowym rokiem kupiłem w Stanach PRS-505. Na e-bayu niemieckim są średnio po 300€. Sprowadzenie ze Stanów wyszło mi taniej. Ale będę sobie pluł w brodę, jak będzie kosztowało w sklepie mniej niż 250€. I ciekaw też jestem, czy będzie preinstalowana niemiecka wersja językowa.

Po rozwoju wątku widzę, że wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Wątek jest o eSlicku, a i tak skończyło się na pięćsetpiątce. :)


w Newsletterze thalii (sklepu który będzie sprzedawał PRSy w Niemczech) podana była cena 299 euro i sprzedaż od 11 marca.


10 lut 2009 14:11:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008 9:17:37
Posty: 66
eCzytnik: Kindle
Post 
Tak, wiem. Widziałem tę ofertę. Czyli cena porównywalna z e-bayem. Ostatnio nawet na e-bayu zdrożały do ok. 320€.


11 lut 2009 13:58:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: