Teraz jest 19 kwi 2024 17:47:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Program do katalogowania książek 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 kwi 2008 21:44:20
Posty: 69
Post 
A czy któryś z programów posiada opcje importu danych z polskich księgarń internetowych np. merlin.pl, empik.pl. Kiedyś taką opcje posiadał vbooks we wczesnych wersjach rozwojowych ale potem została ona usunięta. Opcja taka dla mnie jest niezbędna aby móc zabrać się do katalogowania większej liczby książek.


05 gru 2008 0:56:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2008 12:20:46
Posty: 9
Lokalizacja: Rybnik
eCzytnik: PRS 505
Post 
Ja ze swojej strony zdecydowanie polecam Tellico (od razu zaznaczam że tylko pod Linuksa). Posiada możliwość ściągania informacji z wielu źródeł - m.in. z Polskiej Biblioteki Narodowej. Bardzo łatwo można wyeksportować listę np. do htmla.


30 gru 2008 13:55:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2008 0:30:55
Posty: 54
Post 
Excel ma jedną paskudną właściwość - nie ma powiązania komórek w rekordy, tak jak w jest accesie. Jedno niewłaściwe zrobione sortowanie i cała baza nadaje się na śmietnik. Excel jest do liczenia, do baz jest Access albo inne accessopodobne. ( to napisała ta, co ma bazę w Excelu ...)
Do zrobienia zestawienia "na szybko" wystarczy Total COmmander i systemowe polecenie TREE ( DIR również się nadaje). Wynik można zapisać do pliku, można zapisać katalogi, pliki, co tylko komu potrzeba.
Tellico wygląda bardzo obiecująco, tylko ten liniux, ech.


01 sty 2009 16:31:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 maja 2008 15:24:34
Posty: 134
Post 
@Ela a co w tym złego, że jest na linuksa ? Program jest na prawdę świetny. A jeżeli zostanie przeportowany na QT4 to nawet ty otrzymasz swoją wersję na Windowsa.


02 sty 2009 17:53:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2008 0:30:55
Posty: 54
Post 
Jestem windziara od wersji 3.0, linux to dla mnie nieoswojone zwierzę <lol>, poczytałam informacje o programie na stronie Tellico i stąd ten entuzjazm, ale nie aż taki, żeby się pchać w linuxy:)


03 sty 2009 4:34:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Jeśli masz ochotę na spróbowanie Linuksa, możesz za darmo zamówić sobie Ubuntu. Dostajesz płytkę LiveCD, więc wkładasz do napędu i już Ubuntu po restarcie się ładuje, bez żadnej instalacji. Wtedy będziesz mieć okazję przetestować Tellico. Możesz spróbować Cygwina albo VMWare - ten drugi pozwoli Ci na stworzenie w obrębie swojej maszyny kolejnej, wirtualnej, na której odpalisz sobie bezpiecznie inny system (można od nich ściągnąć sobie różne pokonfigurowane, więc złap jakiegoś Linuksa i przetestuj).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


03 sty 2009 10:03:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2008 0:30:55
Posty: 54
Post 
Dzięki Mori, od jakiegoś czasu jestem szczęśliwą posiadaczką Kubuntu właśnie tak zamówionego, różne Knoppixy, Auroxy, Mandrivy leżą, nawet starszego Red Hata mam, ale odwagi systemowej mi od tego wszystkiego nie przybyło:))))


03 sty 2009 20:04:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: