Teraz jest 16 kwi 2024 15:34:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Ciekawie wydane 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 paź 2008 14:28:57
Posty: 22
Post 
Mam u siebie dwie takie książki, obie są Tolkiena: "Przygody Toma Bombadila" i "Pan Gawen i Zielony Rycerz, Perła, Król Orfeo". Okładka twarda, pokryta czymś podobnym w dotyku do zamszu. Liternictwo złote. Na górze i dole runy. Nazwisko autora jakby w ramce. Lubię czytać, patrzeć i też dotykać te książki.


18 paź 2008 21:32:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 paź 2008 15:17:06
Posty: 21
Lokalizacja: toruĂą
Post 
bardzo podobają mi się książki wydawane przez 'fabrykę słów', uważam, że wszystkie te smaczki, które zostają drukowane na poszczególnych stronach, ilustracje i wygląd okładek naprawdę wiele wnoszą do jakości czytania i jakości samej książki. każda z nich jest na swój sposób wyjątkowa i cieszę się, że choć jedno wydawnictwo w polsce zdecydowało się na coś takiego.
jeśli chodzi o książki wyjątkowe dla mnie ze względu na 'oprawę graficzną', to chyba skłaniałabym się ku moim starociom, np. dwutomowe wydanie 'baśni braci grimm' z 1989 roku wprost zabija mnie ilustracjami, które są idealnie scalone z treścią i klimatem baśni (tych pierwotnych wersji, oczywiście, nie tych ugrzecznionych dla dzieci).

_________________
i'm not crazy 'cause i take the right pills everyday


21 paź 2008 20:06:04
Zobacz profil YIM
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2008 21:43:35
Posty: 22
Post 
Moim zdaniem godna polecenia jest ksiąska-opowiadanie Jacka Dukaja "Katedra". Chodzi mi o drugie wydania Wydawnictwa Literackiego. Książka to album w twardej oprawie. Opowiadanie jest niesamowite a z kadrami z filmu Tomka Bagińskiego robi jeszcze większe wrażenie. Do książki załączona jest płyta dvd z filmem, który otrzymał swego czasu nominację do Oskara za film krótko metrażowy. Jedyny minus to cena - pięć dych trzeba zostawić w księgarni.


29 gru 2008 21:58:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 gru 2008 22:33:22
Posty: 23
Lokalizacja: 3miasto
Post 
mell napisał(a):
Ja bardzo lubię jedno z nowych w sumie wydań "Małego księcia" Antoine de Saint-Exupery. Jest ono z 2005 roku, dosyć znane. Podoba mi się w nim to, że ilustracje to wykonane przez autora akwarele. Przez to można jakoś lepiej poznać przekaz książki i to jak autor sobie to wyobraził.

Obrazek


Mam to wydanie - fantastycznie wygląda - egzemplarz w biblotece w liceum w do którego chodziłem był nader często wypożyczany przez osoby które tego tytułu nie znały [a jest takich wbrew pozorom wiele] bo urzekło ich właśnie takie eleganckie wykonanie książki.

Ostatnio w księgarni widziałem książkę pt. "Lustro" mającą na okładce przylepiony tytułowy stopiony piasek :o wyglądało to bardzo niestabilnie.

_________________
"I thought what I'd do was, I'd pretend I was one of those deaf-mutes"


29 gru 2008 22:17:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron