Teraz jest 29 mar 2024 1:10:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
"Kokoart" i "Quartz bead" - 2 komiksy 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 mar 2008 19:36:57
Posty: 24
Post "Kokoart" i "Quartz bead" - 2 komiksy
Polecam 2 komiksy:
Kokoart:
Komiks pełen humorystycznych historyjek z życia kilkorga nastolatków, mówiącego (!) psa i przypadkowego włóczykija. Oceniłbym na 4+

Oraz "kwarcowy paciorek":
Trochę Harrego Potera zmieszanego z mangą. Nawet ciekawy. Jak dla mnie to 4- (ale jestem komiksowo rozpuszczony przez Calvina i OOts ;) )
Oto link do obu:

http://aquartzbead.net/

Mam nadzieję że Wam się spodobają.


04 kwi 2008 23:45:37
Zobacz profil
Post 
Komiks wart uwagi nie tylko ze względu na treść, ale na to iż jest to ciągle rozwijająca się inicjatywa naszego rodaka Konrada 'koko' Okońskiego. Jest to dobry przykład, że polacy nie są wcale daleko w tyle za resztą świata na scenie komiksowej. Polecam poszukanie innych netkomiksów polskich autorów.


19 kwi 2008 18:42:05
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 17:30:18
Posty: 39
Post 
Szkoda, że fabuła "Kwarcowego paciorka" tak wolno się rozwija. Stopniowanie napięcia jest w nim świetne, ale odstępy pomiędzy publikacjami trochę zbyt duże.
Z drugiej strony, bardzo lubię komiksy nawiązujące do RPG (tak, jak ma to miejsce w "Kwarcowym paciorku").
Ammerkam, masz rację, Polacy nie są w tyle. Dobrze, że internet pozwala im zaistnieć.


06 maja 2008 20:10:16
Zobacz profil
Post 
Kokoart znam i bardzo lubię, głównie za nawiązania do SW, ale również za odpowiadającą mi kreskę oraz humor. Na plus pomysły oraz częstotliwość ukazywania się nowych odcinków.

Co do "Kwarcowego paciorka" to popieram przedmówcę, gry RPG lubię, a jeżeli pomysły są wykorzystywane w komiksie to tym lepiej :)


06 maja 2008 20:22:01
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post 
kokoart to mój sposób na chandrę. czytam sobie kilka komiksów pod rząd i na którymś muszę się uśmiechnąć. absurdalny humor jaki lubię, trochę pratchettowskie, fajna kreska, poprawiająca się z odcinka na odcinek i ogólnie pozytywny klimat. godne polecenia.

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


05 cze 2008 21:02:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2008 17:30:18
Posty: 39
Post 
Zgadzam się, że świetny humor, ale do kunsztu Pratchetta naprawdę daleeeko (chociażby ze względu tematykę rozpatrywaną przez porównywanych autorów). Polecać można, ale te aktualizacje od święta to tylko dla naprawdę cierpliwych i wytrwałych fanów :-/. Poza tym Koko - skądinąd wyposażony w wyobraźnię, poczucie humoru i talent rysowniczy - ma problem z rysowaniem dziewcząt. Kanciate jakieś mu wychodzą...


11 cze 2008 0:16:11
Zobacz profil
Post 
O, moje dwa ulubione komiksy, które czytać wprost uwielbiam i ciągle czekam na aktualizację. Trzeba przyznać, że poczucie humoru to Koko ma i te porównania płci pięknej do brzydszej wychodzą mu genialnie :) A w rysowaniu znacznie się poprawił, jeżeli popatrzyłoby się na pierwsze paski Kokoartu.


07 paź 2008 21:05:58
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:14:37
Posty: 32
Post 
Naprawdę świetny humor i kreska, zwłaszcza w AQB. Jedyny żal jaki mam do Koko, to to, że wracając do Wiśni przestał rysować w starym stylu. Mimo, że humor wciąż na świetnym poziomie, to oprawa graficzna mniej cieszy oko.


09 paź 2008 11:52:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 wrz 2008 22:51:16
Posty: 20
Lokalizacja: D.
Post 
Dawniej czytałem kokoart świetny komiks internetowy można było patrzeć jak się autor rozwija pod względem zdolności w rysowaniu, jak tez sama treść milo było czytać zabawne wypowiedzi bohaterów raz niektóre sytuacje :D jednak kokoart jak patrzyłem jakiś czas temu został zawieszony i teraz autor rozwija projekt Quartz bead którego jeszcze nie czytałem.


09 paź 2008 12:26:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2008 9:45:12
Posty: 148
Lokalizacja: Neverland
Post 
Kokoart powrócił! Wyrwany z stanu zawieszenia, historia zaczyna się na nowo :D Ciekawie się zapowiada, oj, ciekawie. Czekam na nowe wejście Psa :D

_________________
some days, some nights
some live, some die
in the way of the samurai
some fight, some bleed
sun up to sun down
the sons of a battlecry


26 paź 2008 19:58:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2008 1:21:50
Posty: 19
Post 
Nowy nie odbiega poziomem od reszty, a wątek Cthulu rozwala na całego :D Jakochś więcej włóczykija niz w pierwszym koko ^^ Świetny jest tez motyw Łysego palacza -> Lody rox XD


17 gru 2008 22:51:20
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: