Teraz jest 29 mar 2024 13:23:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Meyer Stephenie - "Księżyc w nowiu" 
Autor Wiadomość
Post Meyer Stephenie - "Księżyc w nowiu"
Jest to kontynuacja losów głównej bohaterki - Belli. Zakochała się ona w pięknym, dobrym Wampirze - Edwardzie. Ich związek od samego początku był bardzo trudny, sami możecie sobie wyobrazić jak dziwnie byłoby spotkać wampira. Autorka w bardzo humorystyczny sposób opisuje kolejne scenki i wydarzenia podczas których coraz dokładniej poznajemy niesforną dziewczynę. Od samego poczatku Bella przypadła mi do gustu, jest taka jak większość dziewczyn niesforna i czasami nadwrażliwa na otaczająca ją rzeczywistość.
Na samym początku 2 części, podczas 18 urodzin Belli ma miejsce pewne nieprzewidziane zdarzenia co doprowadza do rozstania naszym głównych bohaterów Belli i Edwarda. Rozpacz Belli po utracie Edwarda nie ma końca. Sytuacja ulega zmianie gdy na arenę wkracza nowy chłopak - Jacob. Jest on młodszy od Belli, lecz już jako dzieci łączyła ich przyjaźń. Jecob jest dla Belli lekarstwem na cały smutek otaczającego ją świata,dzięki niemu zaczyna życie od początku. Ku jej wielkiemu zaskoczeniu okazuje sie , że jej nowy chłopak Jacob również nie jest człowiekiem. Gdy wszystko zaczyna sie już układać niespodziewanie wraca siostra Edwarda. Okazuje sie że Edward opacznie zrozumiał dochodzące do niego wiadomości dot. Belli. Dziewczyna bez zastanowienia rusza mu na ratunek. Czytając ten "romans z wampirem" jak to nazwała autorka bardzo utożsamiłam sie z Bella, tak jak każda dziewczyna przeżywałam jej rozterki osobiście. Uważam że ta książka jest lekturą, którą zrozumie tylko część jej czytelników, osoby marzące o życiu trochę na innej planecie, którzy wierzą iż świat wcale nie jest czarny lub biały lecz ma wiele innych barw.
Osobiście powiem iż 2 część jest jak dotąd najbardziej nudna, ale jeżeli spodoba ci sie część 1 -Zmierzch to Księżyc w nowiu również cię wciągnie. Gorąco POLECAM!!!


Ostatnio edytowano 09 cze 2008 20:03:56 przez Konto usuniete, łącznie edytowano 3 razy



08 cze 2008 14:44:14
Użytkownik

Dołączył(a): 26 mar 2008 21:37:52
Posty: 29
Post 
Po przeczytaniu "Zmierzchu" S. Meyer bardzo byłam ciekawa dalszych losów Belli, zakochanej w wampirze, która ciągle wpada w jakieś tarapaty. Zastanawiałam się co autorka wymyśli nowego. W pierwszej części poznaliśmy obraz wampirów, wykreowany przez autorkę która obala stereotypy i zaskakuje swoją wizją. Teraz gdy Edward musi opuścić Belle dla jej własnego dobra, obok niej pojawia się nowa postać o imnieniu Jacob, który z czasem zamienia się w wilkołaka i razem ze swoją sforą polują na wampiry. Biedna Bella ma nad sobą chyba jakieś fatum bo jak nie wampiry to wilkołaki są jej przyjaciółmi.
Jak i w poprzedniej części akcja rozwija się dosyć powoli, w pierwszej połowie bohaterka stara się podnieść i wrócić do normalności po rozstaniu z Edwardem, ale juz dalej akcja zwiększa tempo. Bella musi wyjechać do Włoch aby ratować swojego ukochanego. Czy uda jej się wyrwać go z rąk starej wampirzej rodziny, na czele której stoi najstarszy ze wszystkich? Czy Bella wyjdzie z tej niebezpiecznej przygody cało? A może spełni się jej marzenie aby zostać jedną z nich?
Jak przczytacie to się dowiecie. :lol:
Dla tych którzy czytają ambitną literaturę nie jest to dobra lektura, lecz ci którzy nie lubią się męczyć przy czytaniu z pewnością będą zadowoleni.
Co do opini poprzedniczki, że jest "najbardziej nudna" to się muszę nie zgodzić, i nie wiem na jekiej postawie został wysunięty ten wniosek. Jeżeli ktoś czytał pierwszą część i mu się podobało, to nie będzie zawiedziony drugim tomem. Autorka w obu powieściach pisze w ten sam sposób, początek rozwija się powoli, a im bliżej końca tym ciekawiej. Dla mnie zakończenie drugiej części jest ciekawsze niż pierwszej.
Dobrze że jeszcze czeka na mnie trzecia część :D


02 sie 2008 16:49:33
Zobacz profil
Post 
tak to najnudniejsza część, ale słyszłam że 3 część jest super

Edit by Rudi: +1 ostrzeżenie za złamanie regulaminu działu recenzje.


08 gru 2008 20:19:56
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron