Teraz jest 20 kwi 2024 1:28:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Problem z kierownicą Logitech Wingman Formula GP 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post Problem z kierownicą Logitech Wingman Formula GP
Na wstepie to mam nadzieje ze nikt nie bedzie miał obiekcji do tego iż zakladam taki temat na tym forum i w tym miejscu ale wydało mi sie ono najbardziej odpowiednie i licze iz moze ktoś mi pomoze gdyz sam nie wiem co zrobić, a przelecialem kilka forow specjalistycznych i nigdzie nie znalazłem rozwiązania.

Opis produktu:
Kirownica Logitech Wingman GP tzw. Żólta jedynka , podłączona przez port gier na karcie dźwiękowej Sound Blaster 5.1
Wiek: 5 lat

Opis problemu:

Otóż kierownice podłączam do komputera wykrywana automatycznie jako 2osiowy joystic z 4 przyciskami. Kalibracja wychodzi bez wiekszych problemow, prawo lewo góra dół wszystko ok. Problem pojawia sie kiedy naciskam ktorys z klawiszy, wtedy pokazuje mi sie komunikat iz kontroler został odłączony ;/ a po chwili znowu stan jest OK. Kiedys myslalem ze to problem z systemem wiec odlaczylem kiere i schowałem do szafy ostatnio wakacyjna nuda dopadla po formacie podłączam kiere i ku m ojemu zdziwieniu zaczęła działać (po roku nie uzywania) jednak po 10 minutach gry - spokojnej jazdy w NFSie pojawia sie znowu problem ... nacisniecie przycisku deaktywuje kierownice.

Nie wiem czy to wina jakis przepiec na plytce w srodku czy co to moze byc. W każdym razie jesli spotkal sie ktos z czyms takim, a najlepiej jak wie jak temu zapobiec to prosił bym o podanie info.


16 lip 2007 22:52:58
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Jam mam obiekcje. Charekter FORUM, jak i nazwa działu ---> "Hardware
Skanery, drukarki, czytniki ebooków - czyli na czym czytać i przetwarzać eksiążki."
<--- jasno sugerują jakiego rodzaju problemy mają być tu poruszane. Nie róbmy, za przeproszeniem burdelu od samego początku!

Z tego typu problemami kieruj się raczej na Forum.CentrumXP albo Forum dobreprogramy.pl - większy odzew gwarantowany!

Wnioskuję o zamknięcie wątku i usunięcie go. :--)

Pozdrawiam!


16 lip 2007 23:22:02
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Znacznie gorsze od pisanie nie na temat jest zgłaszanie uwag typu "Wnioskuję o zamknięcie wątku i usunięcie go. :--) "

Rozumiem, że chciałeś dobrze ale takich rzeczy się nie robi po prostu. No chyba, że chcesz się stać forumowym outsiderem ;)

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


17 lip 2007 0:59:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Przepraszam, ale sądziłem iż dział Komputery / Hardware bedzie najodpowiedniejszy, jezeli jednak administracja uzna inaczej to prosiłbym o przeniesienie tematu to off topu, bądź do działu 'Pomocna dłoń" (wczesniej jakos go nie zauważyłem - mój błąd) moze akurat ktos bedzie znał odpowiedź na moj problem.

A tak przy okazji to dlatego ze forum jest przy stronce z ebooki, dlatego mamy sie ograniczac tylko i wyłącznie do pisania na temat książek ? Jesli tak to w tym dziale raczej zaduzo sie nie rozwinie....


17 lip 2007 9:44:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Rzeczywiście zły dział i dlatego przeniosłem do Pomocnej dłoni. Tutaj powinien być od początku. I rzeczywiście teksty typu "Wnioskuję o zamknięcie wątku i usunięcie go" nie są najlepsze, ponieważ jest wolność słowa i nie ma zakazu pisania na inne tematy niż książki.

A wracając do tematu, to nie wiem, czy doczekasz się pomocy. Ja nie pomogę, bo nigdy kierownicy przy kompie nie miałem - wolałem prawdziwą ;)


17 lip 2007 10:20:38
Zobacz profil WWW
Post 
ja tylko z kierownica na plejce, a tak na powaznie, to byłes tam dgzie kupowałes ta kierownice i zapytałes sie o to? bo to chyba najprotrze wyjscie jest.


17 lip 2007 10:31:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
No moze i najprostrze jednak nalezy wziąść poprawke iz był to prezent, z naklejek gwarancyjnych na produkcie wnioskuje iz została zakupiona w sklepie oddalonym o 70 km, pozatym gwarancja była na rok a produkt ma swoje 5 latek ... Pozatym jezeli to jakaś blacha sprawa to po co jechać ? Jesli nie znajde pomocy w intetnecie to owszem pojade jednak jesli wyskoczą mi z ceną naprawy ktore będą nieopłacalne (produkt logitecha w koncu) to moze lepiej sprzedac na allegro i kupic nową ;)


17 lip 2007 14:52:09
Zobacz profil
Post 
a ja myslam ze zakupiona w sklepie komputerowym obok ;)

a nie masz kolegow w sklepach komputerowych??

:)


17 lip 2007 14:58:55
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
No jakoś tak wyszło że nie mam ;) a pozatym zwykle w klepie komputerowym nie poradza to chodzi bardziej o serwis ... a tu liczyłem raczej na pomoc kogoś kto moze spotkał sie z podobnym problemem ... czy to cos nie styka ? czy wystarczy spryskac sprayem kontaktowym nie wiem :P


17 lip 2007 15:23:47
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Kellhus napisał(a):
Znacznie gorsze od pisanie nie na temat jest zgłaszanie uwag typu "Wnioskuję o zamknięcie wątku i usunięcie go. :--) "

Rozumiem, że chciałeś dobrze ale takich rzeczy się nie robi po prostu. No chyba, że chcesz się stać forumowym outsiderem ;)


Dobrze, może i każdy ma prawo pisać, co mu się podoba, jednak jest coś takiego jak reguły, których przestrzeganie wpływa na przejrzystość forum. Może prośba o usunięcie była nie nazbyt fortunna, ale może ktoś na przyszłość lepiej się zastanowi, zanim zacznie off-topować? Są inne działy, w których można pisać na takie, jak ten tematy i ja osobiście - a nawet praw ku temu nie mając - nikomu tego robić nie zabraniam. Leży mi tylko, żeby panował TU taki "porządeku u podstaw", bo z czasem to forum nie będzie się różniło niczym od wielu innych, których tylko nazwa ma cokolwiek wspólnego z tematyką na nich poruszaną :-)

Nie chcę być outsajderem :-) Chętnie pomogę każdemu, kto o taką prośbę poprosi - ale - do diaska! - jakiś porządek być musi, nie?

Na przyszłość jednak, decydowanie o tym, co winno być usunięte, a co nie pozostawię Moderatorom.

Urażonych moją aspołeczną ;-) uwagą przepraszam!

Pozdrawiam!

EDIT by Mori: Owszem, porządek musi być, ale od jego utrzymywania są moderatorzy. A to, co Ty robisz, nazywa się 'backseat moderation', eśli mnie pamięc nie myli. Pozwólmy każdemu robić to, co do niego należy...


17 lip 2007 16:46:33
Zobacz profil
Post 
Sorry że tak późno..... A miałeś jakieś sterowniki razem z kierownicą?


11 lis 2008 23:33:57
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
nie nie miałem sterownikow, opisałem wyzej iz dziala jako standardowy kontroler gier, do ktorego stery sa w systemie...

_________________
Obrazek


17 lis 2008 20:19:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:14:37
Posty: 32
Post 
Może nowy soft pomoże: http://www.download.com/Logitech-WingMa ... 26814.html
Jednak ze względu na wiek wydaje się, że to może być wina poluzowanych styków.


25 lis 2008 2:03:59
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: