Teraz jest 20 kwi 2024 0:46:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Lilian Jackson Braun- "Kot który...." 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2008 12:55:59
Posty: 24
Post Lilian Jackson Braun- "Kot który...."
To nowa 30-tomowa seria wydana przez wydawnictwo Elipsa. Pierwszą częśc "Kot który czytał wspak" Lilian Jackson Braun mieliśmy okazję zobaczyc w ostatnim niedzielnym wydaniu "Gazety Wyborczej".

Książka nie jest zła, ale nie spodobała mi się szczególnie. Prawdziwa kryminalna akcja pojawiła się w zasadzie dopiero w dwóch ostatnich rozdziałach... W związku z tym mam wątpliwości, czy można nazwac tę książeczkę (tak, książeczkę) kryminałem.


21 kwi 2008 17:46:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2008 16:57:38
Posty: 19
Post 
"Najwiekszy hit od czasu Agaty Christie"- tak jest napisane na okładce. Więc przeczytałam. I się zawiodłam. Nie można nawet tych książek porównywać. "Kot który czytał w spak" to jeden z najnudniejszych "kryminałów" jakie kiedykolwiek przeczytałam. Może nastepne tomy będą ciekawsze ale ten to moim zdaniem totalny niewypał...


22 kwi 2008 12:04:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2008 14:31:30
Posty: 33
Post 
Przychylam się do wypowiedzi poprzednika. Tyle, że podziwiam Twoją wytrzymałość. Ja przeczytałem jeden rozdział i postanowiłem dać sobie spokój. Strasznie to płytkie i głupawe. Nie zamierzam kupować kolejnych tomów. Jak wogóle można to porównywać do Aghaty?! Jeśli ktoś kupi kolejny tom, to niech napisze, czy poziom się trochę podniósł, to może spróbuję ponownie

_________________
Sit on my face and tell me that you love me
I'll sit on your face and tell you I love you too


03 maja 2008 13:28:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01 cze 2008 21:26:46
Posty: 39
Post 
Ej, trochę przesadzacie. Do Agaty się nie umywa rzeczywiście, ktoś kto od książki oczekuje galopującego jak gazela tempa akcji się zawiedzie, ale aż tak zła i nudna nie jest. Miłośnik sfery obyczajowej znajdzie tu dla siebie coś ciekawego. Życie dziennikarza, któremu każą pisać o sprawach, o których nie ma pojęcia, kota, który pomaga swojemu panu rozwiązywać zagadki, życie w światku artystycznym i różne takie drobne sprawy amerykańskiej codzienności z końca ubieglego wieku. Przeczytałam dwa tomy i dosyć mi się podobały.


04 cze 2008 23:41:52
Zobacz profil
Post 
A mnie to jakoś wciągnęło. Może dlatego, że zwykle nie czytam kryminałów. Było dosyć ciekawe i dobrnęłam do końca. Nadziwiłam się trochę nad sztuką, dziennikarstwem i tym podobnym. Nie wiem, czy to było wiarygodne, bo pewnie nie, ale miło się czytało, a to najważniejsze. :P
Ps: Tylko pierszy tom poznałam i nie wiem, czy dalej się coś zmieniło.


11 cze 2008 13:48:39
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 maja 2008 16:43:28
Posty: 22
Post 
Przeczytałam pierwszy tom podczas wakacji, leżąc na plaży. Muszę przyznać, że w tym celu nadaje się znakomicie. Zupełnie nie przeszkadzało mi, że panująca dookoła wrzawa mnie rozprasza, gdyż wątek kryminalny (jeśli w ogóle można o nim mówić) był mało skomplikowany, a pojawił się dopiero w drugiej połowie książki. Jednak gdybym miała przeczytać to w domu prawdopodobnie nie dałabym rady. Ogólnie: nie najgorsza książka, ale Agatha Christie to to nie jest.


23 cze 2008 11:00:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2008 20:06:18
Posty: 51
Post 
MNie się niestety nie podobało. Wątku kryminalnego nie odnalazłam, ponieważ moje oczy nie ujrzały drugiej połowy książki. Moim zdaniem po pierwsze primo - porównywanie Braun do Christie jest niesprawiedliwe i dla tej ostatniej zdecydowanie krzywdzące. Po drugie primo - książka nie ma dla mnie nistety wartosci merytorycznej. A po trzecie primo (Ultimo!) - W książce tej popełniona została najwieksza zbrodnia przeciwko czytelnikowi, książka ta jest bowiem nudna.


07 lis 2008 8:41:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron